Karmy >>nie<< Polecane

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
mac
Posty: 217
Rejestracja: czw maja 06, 2004 4:38 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: mac »

[quote="krwiopijka"] kupilam ostatnio pudelko jedzonka dla szczurkow firmy ZOO-RAJ (firma z poznania)... opakowanie nie wygladalo imponujaco, wiec wiele sie nie spodziewalam... i mialam swieta racje... :> jedyna proktycznie zaleta ylo to, ze w srodku znalazlam troche pestek dyni (nieluskanych nie moge nigdzie dostac :()... kosztowala mnie troszke ponad 2 zlote... nie polecam...
[/quote]

ty miałaś troche pestek
moja się kończy i jak na razie widziałem 3 pestki i troche paluszków
zapłaciłem za to 2,20zł
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Eruntale »

odnośnie poprzedniego postu: jezu.

ja nie polecam Tukana: Dżumuś(vel Zołza) nie ruszy tego za nic w świecie.za to Vitacraft(oni mają całą serię dla szczurów-nawet wodę mineralną z "algami morskimi" :shock: )oraz szczególnie Megan sa godne polecenia.to ostatnie jest bogate, niestety zawiera też sporo "tuczących" rzeczy, typu słonecznik, orzeszki ziemne...trzeba dawkować selektywnie :wink:
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: lajla »

oh megan jest ciekawy nie kupuje bo kupuje inna na wakge ale bardo podbne magan ma wiele roznych pudelek z roznmi rzeczami i bardzo aldnie pachnie :) takim siwezym pokarem dla gryzoni w ogole kocham zapach zarcia dla gryzoni mogalm bym wachac i wachac :P
Gracja
Posty: 33
Rejestracja: wt maja 18, 2004 1:48 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Gracja »

[quote="lajla"]
karma animals poniewaz czesto sa tam spotykane cmy, raczej nikt nie chce zeby nasz szczur mial w sobie jajka i kupy ciem...
[/quote]
Ja juz od dawna kupuje karme Animals i nigdy nie spotkalam zadnej cmy w opakowaniu... nie wiem co moglaby wogle tam robic jakac... chyba, ze sa one dawane gratis ;) wlasnie karma Animals ma wiele fajnych skladnikow ;] oto skład: kukurydza, przenica, jęczmien, owies bezluskowy, groch, orzechy arachidowe, slonecznik, proso, sorgo, dari, gryka, pestki dyni (nie luskane), rzepak, siemie lniane, produkty piekarnicze (?!) granulat z dodatkiem preparatow witaminowo-mineralnych (makro i mikroelementy) i priobiotykow... wiec widzicie... nie ma zadnych ciem :D a szczurki jedza, az im sie uszka trzesa ;) i na dodatek maja oni zarcie specjalnie dla szczurkow.... nie musze kupować karmy chomiczej, lub mieszanej ;D
3majcie sie ;] Pozdro dla szczuraskoow ;]
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Ania »

Wiesz co Gracja - bez urazy ale większośc firm podaje taki bogaty skład jak przytoczyłaś a tylko w niewielu można znaleźć chociaż połowę tego ;)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
CIAPEK
Posty: 96
Rejestracja: pt mar 12, 2004 11:15 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: CIAPEK »

[quote="CIAPEK"]Dropsy 100 gram ANIMALS importer Euro-Zoo smak warzywny.
Moja malutka nie ruszyła ani jednego. Żałuje, że ja kupiłem, ale innych tam nie mieli. Nie było jogurtowych, śmietankowych ehhh :(.

Jeśli moge coś polecić to juz od czasów kiedy miałem chomika firmy: Dako-Art i VitaPol.
pzdr[/quote]
odwołuje - zaczęła jeść jak szalona ;)

Kolby Tucana nie podpasowują jej...
Pozdrawiam!
KIKA <:3 )~
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: moni »

Podobnie jak szczurki Eruntale kolby Tukana zostały olane przez moje szczury (dosłownie).Kupiłam,bo skusiła mnie niska cena.Większość ze składu kolby to ziarno.Nie warto.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Guest

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Guest »

Hej a ja chciała bym poradzić karmę firmy VITAPOL dla szczurków. A co tam polecam wszystko tej furmy ;-] Natomiast nie kupjcie niczego z fizmy.....hmmmm....jak to bylo... Nie pamiętam ale chyba coś ANIMALS. Karma tania ale beznadziejna. Na opakowaniu bedzie jakis czlowieczek i np. jej/jego ....( w miejscu kropeczek nazwa zwierzaka). Kupiłam to jak miałam jeszcze myszke i chomika. BLE w tej karmie znalazłam kijka zasuszonych żuczków. Obrzydliwość... To bylo straszne.... :/
Monia

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Monia »

kupowałam do tej pory animals ale w przezroczystych pojemnikach bo widziałam co tam jest. boje sie teraz ze robie zle. jaka karma jest najpewniejsza???? prosze o odpowiedz
Chips
Posty: 57
Rejestracja: czw lip 08, 2004 6:27 am

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Chips »

Jeśli się boisz, to możesz sama przygotowywać mieszanki. Najwygodniej będzie (chyba) stworzyć karmę z takich składników, jakie są podane na opakowaniach gotowych pokarmów (a których często tam nie ma...). Możesz też dorzucać suszone owoce, troszkę ryżu, a jeśli szczurek jest chudy, to również makaron (przy okazji pomaga ścierać zęby). Aha - dorzuć jeszcze witaminy (takie małe zielone słupki).

Ja moim szczurom kupuję karme na wagę (8 zł/kg) i jestem nawet bardziej niż zadowolona. Karmę robią sami i dzięki temu, za każdym razem jest trochę inna. Poza tym jest w niej bardzo dużo składników i nie ma nadmiaru owsa. Są min. suszone banany, pszenica, kukurydza, jabłka, witaminy, słonecznik, trochę orzeszków, płatki kukurydziane, groch i jeszcze dużo, dużo więcej. Dla zainteresowanych z Warszawy - sklep jest przy ul. Klaudyny, niedaleko Championa. Nazywa się BAPIKO.
..: Ze mną: Bucik, Agutek, Szyszka (ur. 7.07.2004) i Przesterek (adoptowany 1.09.2004) :..

..:: Był ze mną: Chips , tatuś ww szczurków("Chipsik", "Pysiek", "Potworek"); odszedł 30.05.2005 ::..
eme
Posty: 150
Rejestracja: śr sie 25, 2004 1:42 pm
Kontakt:

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: eme »

[quote=""Moniś""]Hej a ja chciała bym poradzić karmę firmy VITAPOL dla szczurków. A co tam polecam wszystko tej furmy ;-] Natomiast nie kupjcie niczego z fizmy.....hmmmm....jak to bylo... Nie pamiętam ale chyba coś ANIMALS. Karma tania ale beznadziejna. Na opakowaniu bedzie jakis czlowieczek i np. jej/jego ....( w miejscu kropeczek nazwa zwierzaka). Kupiłam to jak miałam jeszcze myszke i chomika. BLE w tej karmie znalazłam kijka zasuszonych żuczków. Obrzydliwość... To bylo straszne.... [/quote]

NIE DROPSY! Barwione, "przebiałkowane specyfiki". Moja Niki dostała krwotoku wewnętrznego (reakcja nasilonej alergii) i nie dało się jej uratować. człowiek chce dobrze... a może nieświadomie zabić.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Ania »

eme - jesli chodzi o białko to uczula białko zwierzęce, mało tego - rzadko kiedy uczula białko roślinne (przynajmniej u szczurów jest to wielką rzadkością). Co do barwników - owszem, szczur GoHy o ile dobrze pamiętam - zwrócił jeszcze nieprzetrawioną część dropsa (mniejsza z tym, czy z przełyku czy z żółądka, w każdym razie była to zielona papka o zielonym dropsie).
Alergia mogła wystąpić na konserwant lub jakikolwiek inny składnik ale wątpię, by było to akurat białko (którego w dropsach o zgrozo nie ma prawie wcale, w dropsach głównie sa barwniki, konserwanty i sztuczne aromaty).
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
shere
Posty: 78
Rejestracja: czw sie 19, 2004 8:29 am
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: shere »

Karma firmy "Koliber" jest bardzo zwykła... Nie wiem, jak mój szczur się z nia przemęczy, póki co odżywia się tylko takimi sklejonymi ziarnami z owocami, na waflu i samymi zielonymi chrupkami z karmy.... najwyżej jakoś się karmy pozbędę :(
"... powrocie do swoich miast ludzie znowu zaczynają ustawiać pułapki i wykładać trutkę, bo większość umysłów nie ocioszesz w nowy kształt nawet toporkiem. Ale niektórzy ludzie widzą, że świat można zmienić na lepsze." T. Pratchett
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: myszka »

aj nie poloecam karmy szczęśliwy homik..mój tato to kupił i było...no coż szczury tego nie tkneły, a pozatym jest w niej strasznie mało dodatków.
............................................
Do MYcha...hmm.. czy to napewno szczurkowi zabarwił się język?? :twisted: bo coś mi się przypomina, że nam też :P
szczurek_13
Posty: 13
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 9:13 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: szczurek_13 »

Ja na pewno już nigdy nie kupię żadnej karmy na wagę! O wiele lepiej kupić droższe jedzenie dla szczura niż później wyrzucać, gdyż w tych na wagę często są jaja moli. Kiedyś kupiłam Faunie taką karmę, bo była tańsza i było jej o wiele więcej niż w pudełku i gdy otworzyłam szafkę ( trzymałam w niej jedzenie) wyleciało z niej kilka moli. Wyrzuciłam chyba kilogram żarcia!
Kocham szczury, ale nie dla tego że nazywają mnie Szczurek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”