czy pozwalacie im wolno biegać?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
sara
Posty: 51
Rejestracja: ndz maja 30, 2004 6:24 pm

czy pozwalacie im wolno biegać?

Post autor: sara »

ja niestety nie moge wypuszczac szczura po calym mieszkaniu bo w pokojach obok panuja koty... a rodzinka kocha szczury wiec musze tylko uwazac na przekarmianie smakolykami... ale pokoj ma do dyspozycji, tyle tylko ze to moj drugi komputer :wink: ale czego sie nie robi dla szczurow...
sarah123

czy pozwalacie im wolno biegać?

Post autor: sarah123 »

Wbrew temu co piszecie o zamykaniu łazienki, mój szczurasek biega własnie tam. Wpokojach nie ma szans bo koty i york (one podobno kiedyś polowały na szczury), dlatego kilka godzin dziennie biega po przedpokoju i łaznience. Chociaż od dziś to drugie pomieszczenie będzie niedostępne bo Tasman urządził sobie basen w toalecie :)
sarah123

czy pozwalacie im wolno biegać?

Post autor: sarah123 »

życzę powodzenia, wiem jakie to jest trudne (zresztą jak wszsyscy tu obecni), moje żyjatko nauczyło się pokonywać wysokości i teraz siedzi wysoko na półce na ubrania.
kwitak
Posty: 119
Rejestracja: pn lut 23, 2004 7:38 pm

czy pozwalacie im wolno biegać?

Post autor: kwitak »

Ja Fionę wypuszczam tylko wtedy, kiedy jestem w domu i mam czas żeby ją pilnować. Jak na nią nie patrzę od razu ucieka do kuchni albo podgryza mi kwiatki a nawet świeczkę :). Staram się żęby codziennie była wypuszczona, żęby rozprostować kości. Pozdrawiam
skorpek
Posty: 80
Rejestracja: pn cze 07, 2004 8:15 am

czy pozwalacie im wolno biegać?

Post autor: skorpek »

ja kiedys blanke puszcvzałem ciagle ale jak mi zjadła pare zeczy to teraz jej pilnuje cały czas bo jush niemam ciuchow :P
http://www.czatman.prv.pl fajny chat mozna sobie troszke popisac zapraszam
Awatar użytkownika
mrylka
Posty: 136
Rejestracja: wt mar 23, 2004 9:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

czy pozwalacie im wolno biegać?

Post autor: mrylka »

Miszka juz przestała sie wszytskiego bać i teraz bieka juz po całym mieszkaniu. Wszędzie musi zajrzeć wszytsko zobaczyć :D Rodzice nie mają nic przeciwko.
Miszka 3.04.04 - 3.06.06 [']
skorpek
Posty: 80
Rejestracja: pn cze 07, 2004 8:15 am

czy pozwalacie im wolno biegać?

Post autor: skorpek »

to masz fajnych rodzicow u mnie jak by Blanka wyszła na mieszkanie to moja mama by zawału dostała :):) hehhe
http://www.czatman.prv.pl fajny chat mozna sobie troszke popisac zapraszam
Awatar użytkownika
mrylka
Posty: 136
Rejestracja: wt mar 23, 2004 9:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

czy pozwalacie im wolno biegać?

Post autor: mrylka »

Mój tata cały czas sie z Miszka bawi chociaż na początku powiedział "Szczury to do kanalizacji" :D Moja mama tez ją lubi, głaszcze ale nie lubi jak po niej chodzi (tata nie ma oporów). Brat najpierw mówił ze to jest beznadziejne zwierze a teraz cały czas "ale ona fajna", "ale ona inteligentna", "ale te szczury to fajne zwierzęta" :P . A drugi brat sam ze mną poszedł ją wybrać :)
Miszka 3.04.04 - 3.06.06 [']
OLusia od Skipi i Ronalda

czy pozwalacie im wolno biegać?

Post autor: OLusia od Skipi i Ronalda »

ja moje puszczam ppo pokoju, bo jest dość obszerny, i i m to wystarczy

A po domu nie bo mama jak zobaczy szczura to......... (lepioej nie mówić)
Emilka

czy pozwalacie im wolno biegać?

Post autor: Emilka »

Ja wypuszczam Beze codzienie ona jednak boi sie narazie biegac dalej, biega po klatce, po polce ktora jest zaraz nad klatka i czasami po ziemi zazwyczaj za klatka ;) Biega w towarzystwie kotow i moim nie wiem czy koty wplywaja na to ze boi sie wyjsc dalej... wydaje mi sie ze nie jest az tak zle smialo do nich podchodzi wacha a nawet wlazi miedzy lapy wtedy koty uciekaja bo boja sie szczura ;)
Mam nadzieje ze z czasem przekona sie do wedrowek po pokoju poki co spi mi na ramieniu....
endru_
Posty: 326
Rejestracja: sob cze 12, 2004 1:58 pm

czy pozwalacie im wolno biegać?

Post autor: endru_ »

Ja tam moją Xiao puszczam wolno po pokoju :). Nie wiem skąd się biorą pogłoski że gryzą kable i wogóle bo mój szczurek nawet się przy nich nie kręci, najwidoczniej nie jest nimi zbytnio zainteresowana. Najczęściej biega sobie po szafkach i regale z książkami (tak pare już przygryzła), ale jakiś czas temu wygryzła sobie dzurke pod moje łóżko i jak już nie ma co robić to ładuje się tam i idzie spać. Pamiętam jak pierwszy raz tam weszła i nie mogłem jej znaleść, strasznie się przestraszyłem bo myślałem że wpadła za taką wielką szafe. Ale ogólnie trzyma się z dala od kłopotów.

Moje szczurki :)
Xiao II/Luty 2004 (data umowna)
Yoko II/Kwiecień 2004 (data umowna)
Lulu Lipiec 2004 (data umowna)
Riku Siepień 2004 (data umowna)
Bajlamor ; Błyskawica ; Puzel - ur. 19 Września 2004 r. :D
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

czy pozwalacie im wolno biegać?

Post autor: krwiopij »

mowisz, ze nie gryzie, enru_? poczekaj az skonczy 4 miesiace... :twisted: moja kida tez nie gryzla, kiedy byla mala... podroslo sie jej i niestety troche odbilo... trzeba teraz bardzo pilnowac, zeby nie zaczela obgryzac kanapy alb boazerii...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
endru_
Posty: 326
Rejestracja: sob cze 12, 2004 1:58 pm

czy pozwalacie im wolno biegać?

Post autor: endru_ »

Xiao 6 miesięcy, Yoko około 3 miesięcy :P Kanapy już nie atakuje jedną dziure ma i ej starczy, i o dziwo prześcieradła i poszewek też już chyba nie bo nowych dziur nie ma. A te wcześniejsze...hehe.... już dawno w śmietniku :P

Moje szczurki :)
Xiao II/Luty 2004 (data umowna)
Yoko II/Kwiecień 2004 (data umowna)
Lulu Lipiec 2004 (data umowna)
Riku Siepień 2004 (data umowna)
Bajlamor ; Błyskawica ; Puzel - ur. 19 Września 2004 r. :D
sealiasz
Posty: 5
Rejestracja: czw cze 10, 2004 8:15 pm

czy pozwalacie im wolno biegać?

Post autor: sealiasz »

Moje ogony biegają sobie po łóżku. Łóżko mam spore i zawsze leży na nim masa szpargałów które mogą "zbadać". Jak narazie zaczęły podgryzać poduszki, ale mam to jeszcze pod kontrolą. Nie puszczam ich na dywan, bo moje poprzednie szczurki w czasie dywanowych wędrówek "zagryzły na śmierć" kable od głośników i firanki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”