Stadko z piernikowej chatki

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: Staś i Małgosia oraz stadko z piernikowej chatki

Post autor: Filipw »

Ło matko! Jak cudnie założyła łapki na nosek :-* przekaż ogonkom

Cieszę się z jednego stadka :)
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Staś i Małgosia oraz stadko z piernikowej chatki

Post autor: StasiMalgosia »

(klatkę masz bardzo podobną do mojej; nie jest to czasem robota Piotra-KlatkiNaZamówienie? tylko, moja jest już z zewnątrz "naruszona" )
No to klatki mamy z tego samego źródła i nasza niestety też już mocno nadgryziona. Planujemy wymiane i mam nadzieje że uda nam sie kupić coś fajnego zanim dziura będzie na tyle duża że nam sie szczury po całym domu jak karaluchy rozpełzną. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Staś i Małgosia oraz stadko z piernikowej chatki

Post autor: StasiMalgosia »

Właśnie minęły 2 lata odkąd z nami jest – Zigi kochany przytulak dziś, nieubłagany eksterminator naszych palców w przeszłości. Szczurek, który nauczył nas cierpliwości i pokazał, że na zaufanie trzeba sobie zapracować. Kiedy pierwszy raz przyszła do mnie na ręce i pozwoliła się głaskać przeraziłam się, że może jest chora, bo to było tak do niej niepodobne. Konstruktorka wspaniałych gniazd, wznoszonych ze wszystkiego, co tylko udało jej się zaciągnąć do kanapy. Reaguje nie tylko na swoje imię, ale również na „biedny szczurek” i na odgłos szeleszczącego opakowania (szelest = coś dobrego w środku). Dla reszty stadka stanowi oazę, a jednocześnie cieszy się niepodważalnym autorytetem. Zigiemu nie podkrada się jedzenia, nie wyskakuje się na nią znienacka próbując przewrócić na plecy, ale to do niej można się przytulic, gdy świat na zewnątrz wydaje się niebezpieczny i niepokojący.
Poniżej trochę zdjęć z różnych okresów życia
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Staś i Małgosia oraz stadko z piernikowej chatki

Post autor: Nina »

Biała, gryząca indywidualistka, która na swój sposób była oswojona, na starość pieszczoch... Jak moja Aferka. Jak mi jej strasznie brakuje...

Obyście jeszcze długo mogli sie sobą cieszyć ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Staś i Małgosia oraz stadko z piernikowej chatki

Post autor: unipaks »

Zigi...cudne fotki! :)
I jeszcze musiałam powrócić do tej ze stópkami :D
Dwa lata :) . Jeśli by się dało , to jeszcze raz tyle , w zdrowiu i dobrej kondycji! :)
Buziaczki dla całego stadka :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: Staś i Małgosia oraz stadko z piernikowej chatki

Post autor: *Delilah* »

Sliczniaste foty :)
Niech Zigi przeżyje z Wami jeszcze 222 ! :) no i posze o jakies foty małego tałatajstwa :D
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Staś i Małgosia oraz stadko z piernikowej chatki

Post autor: StasiMalgosia »

A teraz na specjalną prośbę Delilah krótka charakterystyka każdej z osobna.
Ponieważ o Zigim był cały poprzedni post zacznę od Palantopulosów.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Kawka
Najdzielniejszy z naszych szczurków. Typ „wszędzie wejdę” W naszym stadzie zajmuje wysoką pozycję tuż pod Zigim. Niesamowicie uparta, jeśli się jej czegoś zabroni będzie to robić z jeszcze większym zapałem. A jeśli się jej przerwie będzie krzyczeć w niebogłosy. I mino, że nie potrafi usiedzieć na zbyt długo na rękach a głaskanie nudzi jej się po paru sekundach sama potrafi w przypływie czułości wpakować nam się na kolana i wylizać po twarzy lub dłoniach.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Mgiełka
Kochany ciapciak zbierający razy nawet od Stevego. Nieodłączna towarzyszka Kawki, potrafi być równie uparta – co zazwyczaj kończy się karną 5 min pauzą w klatce. Najsprytniejszy złodziej jedzenia, działający zgodnie z zasadą gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Jako jedna z niewielu naszych szczurków rozumie „zasady” zabawy z ręką – ty mnie gonisz a ja udaje, że uciekam.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
cdn....
Obrazek
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Staś i Małgosia oraz stadko z piernikowej chatki

Post autor: StasiMalgosia »

c.d.
Roma Victrix
Najbardziej praludzka z całego stada. Istne uosobienie entuzjazmu, czasami mam wrażenie, że za chwile zacznie merdać ogonem. Na wybiegu potrafi biegać za nami krok w krok lub wskakiwać na nas z mebli, obok których przechodzimy. Co chwila ładuje się na ręce, szczególnie gdy trzymamy innego szczurka. Wielbicielka zabawy z ręka, wystarczy ją tylko dotknąć by zaczęła podskakiwać w miejscu ze szczęścia. Mały uzurpator planujący przejąć władzę w stadzie.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Rodzeństwo McQueen
Obrazek Obrazek

Berri
Mały szaleniec wszczynający ciągle bójki. Czająca się w oczekiwaniu na okazje by wyskoczyć znienacka na niespodziewająca się ataku ofiarę. Kończy się to dla niej niestety zwykle przewróceniem na plecy. Czasami jednak ten pełen energii szczurek potrafi przysiąść na rękach w oczekiwaniu na swoją porcję pieszczot.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Steve
Drobny, chudzielec niepotrafiący usiedzieć sekundy w jednym miejscu. Złapanie jej jak sobie tego nie życzy graniczy z cudem. To jak łapanie ryby gołymi rękami. Sama jednak z chęcią wspina się po nas, nie kończąc jak pozostałe szczurki na ramieniu, ale próbując wspiąć się na głowę. Mały panikarz, potrafi piszczeć zupełnie bez powodu. Jej przyłączenie się do zabawy z ręką kończy się zwykle jedna wielka bijatyką.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

A już wkrótce przerażające bliźniaki Foster;)
Obrazek
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Staś i Małgosia oraz stadko z piernikowej chatki

Post autor: merch »

Sliczne stadko i jak szybko przyrasta :)


Gratuluje
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Akka
Posty: 1016
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Staś i Małgosia oraz stadko z piernikowej chatki

Post autor: Akka »

Wszystkie piękne, ale Romą jestem zachwycona ::) czekam na dalszą część ;)
Obrazek
Ze mną: ♥ Batasuma, Guernica, Negra, Blixa ♥
Odeszły: Dżuman, Karbonka, Harpi, Yerstina, Indali, Ramona, Hawana, Iskariot, Szpilka, Luna [*]
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Staś i Małgosia oraz stadko z piernikowej chatki

Post autor: Ogoniasta »

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 4abe11c250 :D BOSKIE!!! Ten języczek! :D :-*
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... e155f3e36c Świetne ujęcie! :)

Mizianko gorące dla szczurasków!! :)
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: Staś i Małgosia oraz stadko z piernikowej chatki

Post autor: *Delilah* »

Nooo ,jestem calkowicie usatysfakcjonowana opisem :D
Dziekuję bardzo :D
Cudnosci nad cudnosciami !
A Roma(http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 5226868ecc) i Mgiełka ( http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 231183c2e9).............................mrau:)
A Steve, z charakteru, to wypisz wymaluj Masumi moja.
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Staś i Małgosia oraz stadko z piernikowej chatki

Post autor: StasiMalgosia »

Następny post planowałam dużo bardziej optymistyczny. Miało być o dwóch niesamowitych maluchach i przeprowadzce do nowej klatki.

Ale życie potrafi płatać okrutne figle.

Zigi jest bardzo chora....Moje kochane białe misiątko, dopiero co się cieszyłam że mimo skończonych 2 lat jest w niezłej formie. :(
Choroba zaatakowała podstępnie i z ukrycia, zorientowaliśmy się dopiero, kiedy pojawiło się wodobrzusze. A jeszcze półtora miesiąca temu byliśmy na kontroli, bo zaniepokoiły mnie wycieki porfiryty z oczu i noska. I pani wet niczego nie zauważyła. Dopiero lekarze z hematowetu uświadomili nam jak poważny jest jej stan i ze jedyne co możemy zrobić to stosować ścisłą dietę wątrobową, podawać jej leki osłonowe oraz takie które pomogą usunąć nadmiar płynu z otrzewnej. Ale mimo podawanego co 6 godzin leku moczopędnego brzuszek nadal pozostaje rozdęty.

Jak widzę Zigiego dźwigającego niezgrabnie swój nienaturalnie duży brzuszek czuje jak ściska mnie w gardle...
Obrazek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Staś i Małgosia oraz stadko z piernikowej chatki

Post autor: unipaks »

Strasznie to przygnębiająca wiadomość...
Trzymamy kciuki za biedny brzuszek , oby leki przyniosły poprawę i ulgę
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: Staś i Małgosia oraz stadko z piernikowej chatki

Post autor: *Delilah* »

A tu takie przygnębiające wieści... :(
Ucałowania dla biednego brzuszka.
Ehh... Zawsze boję sie tej daty.. 2 latka...
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”