Alkenowe nieznośne fifioły

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje babole przebrzydłe :)

Post autor: unipaks »

Zaczynam gromadzić dokumentację dla mojego obrońcy.
Tak było po raz pierwszy:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fd9 ... f7879.html
…a to , proszę Wysokiego Sądu , to już było jawne nakłanianie do czynu :
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8ea ... 97463.html
;) :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje babole przebrzydłe :)

Post autor: alken »

Rozumiem, że jak się wyprowadzę do Wro(a zamierzam w lutym), to będę jeszcze bardzej zagrożona? :D
Ja się bardzo cieszę, że babole się podobają, a babole- cóż, zachwyty w nosie mają i śpią :)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje babole przebrzydłe :)

Post autor: unipaks »

[quote="alken"]Rozumiem, że jak się wyprowadzę do Wro(a zamierzam w lutym), to będę jeszcze bardzej zagrożona? :D

(Już podpięłam) ;D
...no i , proszę Wysokiego Sądu , kto by się takim prowokacjom oparł?!
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Moje babole przebrzydłe :)

Post autor: odmienna »

kurczę... Unipaks; każdy sąd Cię uniewinni... :P
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: Moje babole przebrzydłe :)

Post autor: *Delilah* »

Hmm, a do Krakowa moze sie przeprowadz? :D
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje babole przebrzydłe :)

Post autor: alken »

Ziuta miała dziś fazę gwałtu i rozboju, ucierpiała Lilka- była gwałcona, iskana, goniona. Ziuta stworzyła prowizoryczne gniazdo ze wszystkiego co znalazła w klatce i co było osikane, i jak tylko Lilka chciała wyjść to Ziuta ją zębami za kark i z powrotem do legowiska. Zdecydowałaby się, czy chce być dla niej matką czy kochanką :P

Martwią mnie babole. Smarkają mi. Ziuta to już smarczy odkąd ją przyniosłam, z przerwami. Nie kicha często ale na mokro(też z porfiryną), i czasem słychać jak jej chlupie w nosie. Jak ją łączyłam z Lilką to akurat była w fazie niekichania, ale potem znowu się zaczęło. A teraz jeszcze doszło poranne furkotanie w nosie Lilki. Lilka nie kicha prawie w ogóle, ale ma wąsy ubrudzone w porfirynie, tylko nie wiem, czy własnej, bo raz już widziałam jak Ziuta na nią kichnęła i musiałam jej łepek wytrzeć bo była biała w czerwone kropy :-\ Dziś rano tak furkotała, że było słychać z drugiego końca pokoju. Niby w ciągu dnia jest wszystko ok. Dostają witaminy, echinaceę, kupiłam dziś maść majerankową ale Lilka się tak kręciła, że słabo mi wyszło to smarowanie, a Ziucie próbowałam posmarować nos wacikiem do uszu, i wacik został zaatakowany, zabity i zjedzony :P
Całe szczęście, że czują się przy tym dobrze, jedzą i brykają.

W każdym razie kciukajcie za nie. Zabieram dziś Lilkę do wetki żeby ją osłuchała. No a z Ziutą to nie wiem co, niech mi da dla niej antybiotyk jakiś dopyszcznie, bo nie wiem czy dam radę ją codziennie zawlec do weta, i utrzymać przy badaniu i zastrzyku, w dodatku zachowując przy tym wszystkie palce. Nadal nie za bardzo można jej dotknać. Nie mówiąc już o tym, jaka to dla niej trauma by była.
Wczoraj i dziś udało mi się ją wziąć normalnie do ręki i włożyć do klatki, ale muszę to robić bardzo szybko. Jak się ją weźmie do ręki to jest tak spięta, że ma się wrażenie trzymania w ręku szczura wypchanego czymś twardym. Jak od razu się jej nie odłoży, to jej oczy stają się coraz większe i większe, aż wyłażą z orbit, i zaczyna się wrzask i szarpanie.

Jako, że pora jest szczurzo- senna, dołączam śpiochy :
Obrazek Obrazek Obrazek
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Moje babole przebrzydłe :)

Post autor: Nue »

U mnie Echinacea pomaga zawsze, po kropelce przez 10 dni. Albo betaglukan/scanomune :)
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje babole przebrzydłe :)

Post autor: alken »

Wróciłam z Lili od wetki, całe szczęście płuca i oskrzela czyste, ale dostała antybiotyk. No i będę musiała niestety się przemóc i wziąć jutro Ziutę, bo wetka nie ma żadnych antybiotyków, które mogłabym podać doustnie :-\ stwierdziła, że w Wałbrzychu ludzie szczurów nie leczą to ona nie zamawia. A jak nie wyleczę Ziuty to będzie mi Lilkę zarażała.
No i nie mam co iść do innego weta bo ją darzę największym zaufaniem, byłam ze świnką morską kiedyś u kilku innych i to była porażka.
A scano będę musiała poszukać bo u tej weterynarz nie ma na sztuki.

Przeraża mnie myśl zabrania Ziuty do weta, ale jak już coś to mam nadzieję, że nie ucieknie ze stołu a jak już będzie gryzła, to wetkę ,nie mnie ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje babole przebrzydłe :)

Post autor: unipaks »

Alken , jej nieuniknione ryzyko zawodowe ;D
Niech ci szczurzynki szybciutko zdrowieją :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Moje babole przebrzydłe :)

Post autor: Babli »

Kłii! Jakież piękne!

Dzisiaj zachwycam się Ziutką :) Proszę cmoknąć :)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje babole przebrzydłe :)

Post autor: alken »

Cmokam moje biedne dupki :)

A biedne, Ziuta dalej smutna po piątkowej wizycie u weta, boi się, nie chce wychodzić z klatki znowu, bo jej się to pewnie kojarzy z tamtym :-\ nie było tak źle jak to sobie wyobrażałam ale też nie za fajnie- darła się na całą lecznicę i była taka sztywna, że ledwo się dało odciągnąć skórę do zastrzyku podskórnego.

Lilka dostała w piątek martwicy, ale po czwartkowym zastrzyku. Jak wróciłyśmy od weta była bardzo pobudzona, latała po klatce, jadła, szorowała się. Wyszłam na pięć minut, wracam, a ona sobie "wygoliła" sierść bo pod spodem była martwica. W sobotę z tego co mama mówiła, był strup, a jak dziś przyjechałam do domu i obejrzałam to widzę, że dziursko jest bo sobie widocznie zdarła. Ale się nic nie ślimaczy więc chyba nie jest tak źle. Nie chcę chyba smarować niczym, bo będzie tylko to lizała i wygryzała bardziej. Mogła wetka robić te zastrzyki w plecy a nie w nóżki to by dostępu nie było, następnym razem ją opieprzę (Mysza miała na plecach martwicę i pięknie szybko się wygoiła a sierść błyskawicznie odrosła).

Co do działania antybiotyków to nie wiem, bo mnie przez weekend nie było, mama niby nie słyszała żadnych podejrzanych odgłosów "nosowych", ale nawet jeśli dalej będą cośtam smarkać to polecę w miasto w poszukiwaniu scanomune na sztuki, zamiast je faszerować antybiotykami, może to pomoże :-\
Ja osobiście nie jestem przekonana do antybiotyków, sama biorę tylko przy poważnych infekcjach, czyli bardzo rzadko. Bo generalnie jest tak, że lekarz przed dobraniem antybiotyku powinien zrobić wymaz i posiew, żeby sprawdzić na jakie bakterie ma działać. A tak w ciemno to sobie można witaminę c zjadać, a nie leki, które wyniszczają organizm :P
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje babole przebrzydłe :)

Post autor: alken »

Mały komiks ;)

Ziutka: Mmm ale dostałam fajną witaminkę...
Obrazek

Ziutka: Nikomu jej nie oddam...
Obrazek

Lilka: Co tam masz, co tam masz, ja już zjadłam, chcę jeszcze!
Obrazek

Tutaj już dyskusji nie było :P
Obrazek

Lilka: Eee tam, niech ci będzie (foch)
Obrazek

Lilka: Idę sobie :P
Obrazek

Ziuta: Haha, chociaż raz wygrałam :)
Obrazek


No i z moich obserwacji wczorajszych wynika, że w sprawie odgłosów z nosa nic się nie zmieniło. Czyli zaserwowałam jeszcze szczurom martwicę do tego (Ziutka też ma ale ze strupkiem i nie męczy tego). I Ziucie traumę. Jestem wściekła na siebie, po co ja tam szłam, mogłam pochodzić po wetach i poszukać scano na sztuki. Idiotka ze mnie. Minus 40 zł w plecy i jeszcze muszę coś do smarowania Lilce kupić bo dziura robi się paskudna.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Moje babole przebrzydłe :)

Post autor: Nina »

Uwielbiam tego typu sceny!
Obrazek
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Moje babole przebrzydłe :)

Post autor: Nue »

Antybiotyk na katar też już przerabiałam, ostatnim razem wet tak niefajnie zrobił zastrzyk, że zrobiła się mała, krwawiąca ranka, a Frappa obraziła się na mnie śmiertelnie. Od tamtej pory tylko echinacea i betaglukan.
A co do martwicy - w wątku odmiennej ktoś polecał niedawno środek zwany Ozonellą, podobno powoduje przyspieszone gojenie i rzeczywiście jest skuteczny.
Mizianka dla panienek!
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: Moje babole przebrzydłe :)

Post autor: Rhenata »

świetne panny,ale żeby sie o witaminy tak bić ::) co to sie dzieje u ciebie jak im faktycznie coś dobrego dasz? ;)
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”