Czym pokryć drewno

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
bobek
Posty: 138
Rejestracja: wt cze 28, 2005 11:27 am

[Klatka] - Czym lakierowac elementy drewniane.

Post autor: bobek »

weż oklej drewno specilana folia drewnopodobna jest extra
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

[Klatka] - Czym lakierowac elementy drewniane.

Post autor: mazoq »

folią? przecie szczury to zjedzą raz dwa...

a co do pepsi to tak... odrdzewia 8) miałam kiedyś wielką zardzewiałą śrubę dźwigową w domu, i właśnie przed pomalowaniem na srebrno odrdzewiłam ją w pepsi.
bobek
Posty: 138
Rejestracja: wt cze 28, 2005 11:27 am

[Klatka] - Czym lakierowac elementy drewniane.

Post autor: bobek »

costy zanic tylko taką grubą jest takaspecialna na zużyte drewno toznaczy
chym jakby to wytłymaczyć kupuje sie takie plastry sztywne pod spodem jest drewno a natym cos jak folia ale znacznie sztywniejsze i grubsze kurde jakbym mógł to jakoś pokazać ja mam tym obklejone stare szafki normalnie i pomyslałem ze dla ogona bedzie jak ulał bo zanic to wody nieprzepuści i szczoszków tak samo nie przepuszcza jest naprawde swietne cała klatka opklejona i problem z wchłanianiem szczoszków załatwiony
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Klatka] - Czym lakierowac elementy drewniane.

Post autor: ESTI »

bobek, blagam - uzywaj znakow interpunkcyjnych, bo nijak nie mozna Cie zrozumiec bez wytezania mozgownicy. :shock:
Obrazek
snoi
Posty: 40
Rejestracja: śr mar 08, 2006 5:12 pm

Zakup klatki ;-)

Post autor: snoi »

Hej ;) Planuje zakup, tej właśnie oto klatki, chcę sprawić mojemu ogoniastemu prezent gwiazdkowy;-) /// KLATKA /// Jednak mam zapytanie natury czystko technicznej, mianowicie jeśli tę pięterka są drewniane, to czym można je pokryć, zaimpregnować, by uchronić je przed działaniem szczurkowych siuśków :drap: Jakiś 'lakier'? Jest to w sumie bardzo istotna dla mnie kwestia... I jeszcze, czym można "przedłużyć" ostatnią drabinkę, po wyjęciu "ochronnej" kratki nad kuwetą? 8) Będę baaardzo wdzięczna za udzielenie odpowiedzi, i równie baaardzo przepraszam, jeśli wciepałam ten temat w niewłaściwe miejsce :oops:
*** My little angel:-) ***
snoi
Posty: 40
Rejestracja: śr mar 08, 2006 5:12 pm

[Klatka] - Czym lakierowac elementy drewniane.

Post autor: snoi »

Cofam zapytanie... Przeniosło mnie bowiem, w ten temat i juz doczytałam :ops: W takim razie skuszę się na tą klateczkę, zaimpregnuje, i będzie prezencik... :flex: :zakochany:
*** My little angel:-) ***
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

[Klatka] - Czym lakierowac elementy drewniane.

Post autor: Vella »

no to załatwione Obrazek

a co do drugiego pytania:
doprawdy szczurek (o ile nie jest stary albo chory) bez problemu sobie poradzi i bez drabinki, nie trzeba przedłużać.
A jesli już to mozna np. postawić na dnie domek i oprzeć drabinkę o niego Obrazek
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Chimera
Posty: 33
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 10:05 am

Re: A do zabezpieczenia metalu?

Post autor: Chimera »

[quote="Vella"]
Co polecacie? Do metalu, zabezpieczające przed korozją, nieszkodliwe dla gryzoni.[/quote]
Znalazłaś może coś odpowiedniego?
Czekam właśnie na nową klatke ale na paru forach przeczytalam ze jej chromowanie jest dosc kiepskie i wszystkim ktorzy ja maja i tak zaczyna w koncu rdzewiec... Bardzo mi wiec zalezy zeby ja jeszcze czyms dodatkowym pokryc...
Obrazek
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

[Klatka] - Czym lakierowac elementy drewniane.

Post autor: Vella »

Znalazłaś może coś odpowiedniego?
tak szczerze mówiąc to znalazłam... nową klatkę Obrazek

stara leży i czeka na pomysł ;)
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Terrorystka Frania
Posty: 7
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 2:32 pm

RE: [Klatka] - Czym lakierowac elementy drewniane.

Post autor: Terrorystka Frania »

Mam pytanie do tych, którzy malowali drewno Pokostem lnianym.
Czy przy malowaniu pierwszej warstwy rozcieńczyliscie pokost, tak jak jest w instrukcji, czy rzeczywiście rozcieńczaliście benzyną do lakierów. czy taka benzyna nie będzie szkodliwa?

Pytam bo z takimi sprawami raczej nie jestem za pan brat, a nie chcę iśc na łatwiznę i czegoś zepsuć. :)
Alices
Posty: 293
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

RE: [Klatka] - Czym lakierowac elementy drewniane.

Post autor: Alices »

Ja normalnie kupilam pokost lniany tylko raz pomalowałam. Nie trzeba malowac kilka razy, bvo to dobrze się wchłania i jest tłuste. Schnie szybko i nie śmierdzi. Poza tym jest nieszkodliwe dla szczurków.
Maluje sie raz bowiem drugiej warstwy juz nie wchlonie. Ja mialam zaimpregnowane deski i jeszcze raz je chcialam impregnowac i bez sensu, bo moglam sobie czekac i kilka dni, ale to nadal nie wchłonęło :/. Impregnuje się raz, cienką warstwą. Wchłania w kilka godzin.
Polecam pokost :)
Maciuś [*] dożył zaledwie 2 lat...
Guci[*] dożył niecałych 9 miesięcy...
Awatar użytkownika
Manowce
Posty: 127
Rejestracja: pn lut 27, 2006 2:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Klatka] - Czym lakierowac elementy drewniane.

Post autor: Manowce »

czy 200 ml. pokostu lnianego wystarczy do pomalowania dwóch półeczek i jednej drabinki dla papug? bo przymierzam się właśnie do zakupu na allegro (: przy okazji - czy pokost jest łatwy w czyszczeniu (łatwiejszy niż lakier?).
♥ Bubumen i Hans Pimmel || i'm taking my rats. those are my friends for the tour.
Alices
Posty: 293
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

RE: [Klatka] - Czym lakierowac elementy drewniane.

Post autor: Alices »

[quote="Manowce"]
czy 200 ml. pokostu lnianego wystarczy do pomalowania dwóch półeczek i jednej drabinki dla papug? [/quote]

Spokojnie wystarczy. Tylko smaruj delikatnie i bardzo cienką warstwą! Nabieraj mało pokostu na pędzelek i rozmarowywuj dokładnie. Jeśli spojrzysz 'spod byka' na półeczki zoabczysz gdzie jeszcze trzeba pomalować.
Co do lakieru i pokostu, hmmm. Pokost jest bardziej tłusty przez co nadaje taką jakby powłokę. Jak dla mnie bardzo łatwo czyści się półeczki i elementy drewniane posmarowane pokostem lnianym. Przecieram je od czasu do czasu wilgotną ściereczką i jest dobrze. Lakier bym odradzała, bo może być szkodliwy dla zwierzęcia. Pokost lniany jest bezpieczny, bo naturalny.
Maciuś [*] dożył zaledwie 2 lat...
Guci[*] dożył niecałych 9 miesięcy...
mus_musculus
Posty: 45
Rejestracja: sob lut 10, 2007 11:09 pm

RE: [Klatka] - Czym lakierowac elementy drewniane.

Post autor: mus_musculus »

W kwestii odrdzewiania przy pomocy Pepsi, Coli i innych takich.
Odrdzewiają to i owszem (nawet świetnie usuwają kamień i rdzę na zlewie czy w toalecie ;) ), ale to jest dobre żeby odkręcić nakrętkę, której już nigdy nie mamy zamiaru używać. Kwas ortofosforowy V rozpuści to co jest, ale nie będzie chronić przed dalszą korozją, wręcz przeciwnie. Coś co ma pH około 2 nie ma szans inaczej działać.
szczurkioli
Posty: 57
Rejestracja: pn gru 25, 2006 2:28 am

RE: [Klatka] - Czym lakierowac elementy drewniane.

Post autor: szczurkioli »

Ja polecam pokost lniany.
Nie oceniaj , nie znając...
szczurkioli :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”