Szczurki na facebook - bezprawnie...

Tylko tu pogadasz na różne tematy (prawie bez ograniczeń)!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
wiewi
Posty: 909
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 12:39 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: wiewi »

xiao-he a Ty znasz tych ludzi?
Edek,Maniek,Dean,Beam,Dełko
Obrazek
wątek
bazarek
za TM: Sammy[*]
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: Cyklotymia »

Gadałam na priv z tequilą, bardzo przeprasza i następnym razem albo będzie pytać, albo będzie podawać źródła, jeśli zdjęcia są z deviantarta.
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: odmienna »

Ale... „o so chodzi?” - aż się z wrażenia zalogowałam na FB, choć robię to tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Tak na moje (to prawda, że nie „dzisiejsze”) oko, jest tam szereg fajnych zdjęć ślicznych szczurków.... rozumiem, że zdjęcia te, miały status „publiczny” .
Oczywiście, wiadomo, że można zgłosić złamanie praw takich, czy innych, w tym autorskich. Ale, żeby zaraz „Afera” i „bezprawnie”???
A na ile przepraszam, wyceniacie prawo do pokazywania Waszych Skarbów?
Czy tytuł: „ Co jak co ale szczurka to ty masz fajnego” nie jest „fajny”? nie niesie nadziei na „ufajnienie” syndromu: „mam szczurka” ??? .... o so cho..... Dobre obyczaje pytania o zgodę Autora, to całkiem inna sprawa: to sprawa dobrego wychowania.
; tutaj, przedstawiciele mojego pokolenia mogą tylko powiedzieć: „przepraszamy Was Dzieciaki, że przez nas nie wiecie, co to są Dobre Obyczaje....” ;)
Awatar użytkownika
mania85
Posty: 932
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 6:25 pm
Numer GG: 1473173
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: mania85 »

Zaczęłam szukać swoich zdjęć, obym nie znalazła :-\
Ze mną: Stefan, Filip, Kajtek, Edek i ManiekObrazek
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: emi2410 »

Mi się zrobiło bardzo przykro jak przeglądałam zdjęcia, a tu moja Gapcia, która odeszła... Jednak wolałabym wiedzieć, że takie zdjęcie ktoś chce umieścić. Wystarczyło napisać i zapytać o zgodę. A tu pod niektórymi komentarze typu "ujdzie", "przeciętne zdjęcie" albo "który jest najbrzydszy waszym zdaniem?"... Ja bym się wkurzyła jakby pod moimi fotami takie komentarze były.
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: BlackRat »

Odmienna wybacz, ale o co Tobie chodzi? Wiesz, ja również nie urodziłam się wczoraj, i winy za niewychowanych gó*** u siebie nie widzę, ewentualnie u ich rodziców.
Bezprawie to jest, ponieważ korzystają ze zdjęć bez pytania.
"Na ile wyceniacie Wasze Skarby"? Naprawdę?
Moje Skarby to moja prywatna sprawa, a ich zdjęcia robione przeze mnie (nieraz z moją osobą na nich lub też innym członkiem rodziny) są zamieszczane tam, gdzie ja sobie tego życzę - czyli tu bądź SPS (oczywiście jeszcze imageshack w grę wchodzi). Nie życzę sobie natomiast zamieszczania ich bez nie tylko mojej zgody, ale i wiedzy na portalu społecznościowym i podpisywanie pod nimi durnych komentarzy.
Np. to
Cyklotymia pisze:Jeszcze inne zdjęcie moje znalazłam, wyzywali mnie tam w komentarzach od suk że źle trzymam szczura...
nie jest według Ciebie powód do "afery"?
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: BlackRat »

Emi, dziękuję za chęć pomocy, bo naprawdę nie mam ochoty rejestrować się tam, by te zdjęcia pousuwać :/
Nie wiem, czy to kwestia tego, że nie jestem zalogowana, czy po prostu mam słabego kompa, ale nie chcą mi się wszystkie zdjęcia załadować i póki co znalazłam tylko 4, które są na początku :/
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =640%2C480
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =640%2C480
i w tym momencie już w ogóle tylko dwa znalazłam, a były jeszcze dwa z moją kochaną bidulką Kane (pod którą były głupie komentarze, jakoby oczko zamknęła :( ) i z Kofi.
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: emi2410 »

Napisałam komentarze pod nimi, powinni usunąć, przy moich poskutkowało. ;)
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: BlackRat »

Dzięki skarbie :-*
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: emi2410 »

Usunięte. :) Nie dziękuj. :-*
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: Cyklotymia »

Odmienna, jak ktoś pod moim zdjęciem pisze "zaje***bym tą sukę", to raczej nie jest w porządku, nie? Jeszcze pod zdjęciami naszych kochanych - Wuwusia i Tobiaszka...

Aha, jeszcze z tym "wycenianiem" - znajomi sobie mogą wrzucać moje zdjęcia jeśli chcą. Ale to zdjęcie o które zrobiłam aferę, nie dość że miało moją twarz na tym (a to jest grupa o szczurkach, nie o ludziach :P), to jeszcze nie było MOJE, tzn. robił je mój były, który jest profesjonalnym fotografem i na pewno dobrze by było dla niego gdyby przy JEGO zdjęciu był przynajmniej odnośnik do jego portfolio - bo w tych zawodach każda reklama jest ważna. Przynajmniej tyle by mogli zrobić.

Ale już napisałam im co w takich przypadkach powinni zrobić więc będzie dobrze :) Im się wydawało że jak coś jest w internecie, to jest za darmo i można brać ile się chce - a zdjęcie jest naprawdę za darmo tylko wtedy, gdy jest jako "free stock", jeśli jest napisane obok niego "bierzcie i jedzcie z tego wszyscy" ;) I sporo moich znajomych fotografów nie ma nic przeciwko używaniu ich zdjęć, szczególnie takich "o, cykanych" (nie tych profesjonalnych robionych z umową z modelem, blablabla albo za kasę), tylko naprawdę trzeba spytać...
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: alinak »

Moja Tequillka i Majeczka :( jak po dobroci nie poskutkuje to sama napisze niestosowny komenatarz...
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: noovaa »

minimum 90% tych zdjęć jest kradziona, nie ważne - nasze czy nie, do kogoś należą, powinni zamknąć stronę.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: alinak »

Rowniez tak uwazam, powinnismy zglosic naduzycie.
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Szczurki na facebook - bezprawnie...

Post autor: xiao-he »

wiewi pisze:xiao-he a Ty znasz tych ludzi?
Nie osobiście, ale gadam z teqilą na facebooku często.
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”