Szczury po grecku.

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
AsKier
Posty: 42
Rejestracja: sob gru 22, 2012 6:15 pm

Re: Szczury po grecku.

Post autor: AsKier »

Mi się wydaje, że uszy normalnie jak to u dumbo zawsze jest ;p

Obrazek

'Artystycznie'

http://www.youtube.com/watch?v=-pcnivcHit8

A tu Pandorka goniąca bransoletkę (wcześniej sama podkradała, ale nie udało mi się tego uchwycić, bo nie miałam komórki przy sobie ;( )
Obrazek
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Szczury po grecku.

Post autor: xiao-he »

Dokładnie za każdym razem jak wchodze od tego wątku muszę wycierac klawiaturę i monitor ze swojej śliny ::) No po prostu 8 i 9 cud świata :-*
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
AsKier
Posty: 42
Rejestracja: sob gru 22, 2012 6:15 pm

Re: Szczury po grecku.

Post autor: AsKier »

Pandorka i Eris dziękują za komplementy ;p

W ogóle do ilu dni szczury rosną? Bo one mają już ponad 2 miesiące i wydaje mi się, że jeszcze są małe ;p
Obrazek
Awatar użytkownika
xkuubi
Posty: 386
Rejestracja: wt lut 12, 2013 12:13 am
Numer GG: 28198941
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Szczury po grecku.

Post autor: xkuubi »

Przeurocze ogony :3

Pozdrawiam Ciebie i maluchy!
Ze mną: Dexter, Leon[idas], Demon i tymczasy :)
Za tęczowym mostem: Kubuś,Pepe,Devil
[*][/size][/color]
Roksana1999
Posty: 131
Rejestracja: śr paź 31, 2012 10:52 am

Re: Szczury po grecku.

Post autor: Roksana1999 »

Nie jestem pewna jak długo rosną...
Moja Stacy mając ponad 5 miesięcy wciąż rośnie, ale nie martw się, im większe tym więcej ciałka do miziania, ja również nie nadążam z przełykaniem Sliny jak je oglądam, całuski dla twoich pięknych :-*
Awatar użytkownika
AsKier
Posty: 42
Rejestracja: sob gru 22, 2012 6:15 pm

Re: Szczury po grecku.

Post autor: AsKier »

Ja chcę, żeby moje były duże! ;p
Obrazek
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Szczury po grecku.

Post autor: xiao-he »

Ale takie małe są słodkie :-*
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
AsKier
Posty: 42
Rejestracja: sob gru 22, 2012 6:15 pm

Re: Szczury po grecku.

Post autor: AsKier »

Są bardzo słodkie! Ale ja lubię widzieć, że to szczur a nie myszka ;p

Pragnę wam pokazać jaką renowację z hamaczka wymyśliły Pandorka i Eris. Otóż... Hamak jako dach!

Obrazek

Obrazek

Wiem, że mogę zostać zawodową krawcową i robić hamaki dla każdego (ale to tak swoją drogą ;p). Na hamak nie wchodzą... Albo wchodzą sporadycznie, albo wtedy gdy śpię! Ale zrobiły sobie okopy z sianka i trocin (które mam zamiar zamienić na żwirek).
Obrazek
Awatar użytkownika
Sardyna
Posty: 193
Rejestracja: pn gru 24, 2012 11:50 pm
Numer GG: 10588149
Lokalizacja: Łódź

Re: Szczury po grecku.

Post autor: Sardyna »

No kocham te Twoje szczurki, takich śliczności już dawno nie widziałem :D
Ze mną: Chrupka, Parówka, Kawa, Śrubka, Marcelka 2

Za TM: Marcelka, Fasolka, Łatka, Usia, Kluska, Plamka, Perła

Obrazek
Awatar użytkownika
AsKier
Posty: 42
Rejestracja: sob gru 22, 2012 6:15 pm

Re: Szczury po grecku.

Post autor: AsKier »

Kolejne zdjęcia, jakie robiłam im wczoraj. Po tym, jak wypuściłam je na łóżku, i pożarły mi pościel mama stwierdziła, że da im mój kocyk z dzieciństwa ;p Taki mały, i nikt go nie używa, więc mogą go gryźć do woli! Polubiły go, bo zakopały się i w nim spały, a jak wyszły to cyknęłam foty!

Obrazek

Eris ;) Oczywiście nie wyszła bardziej... Znaczy wyszła, ale nie udało mi się jej ująć. Taka nieśmiała jest! Natomiast Pandorka, jest prawdziwą modelką ;p

Obrazek

Bo jak robię jej zdjęcia, to w jednej pozycji potrafi trwać dość długo, żeby zdążyć ją sfotografować!

Obrazek

Tu siostrzane, a Eris usypia. Pandorka jak zwykle patrzy co się dzieje!

Obrazek

Siostrzane nr. 2. Takie zwykłe, ale mi sie podoba! Widać różnicę, że Eris ma bardziej krępą budowę ciała, a Pandorka to kruszynka. No! I mają inne twarze ;p

+ Zrobiłam sobie podpis, właśnie z wczorajszych zdjęć w kocyku ;)
Obrazek
asia6677
Posty: 143
Rejestracja: sob wrz 01, 2012 6:10 pm
Lokalizacja: Krapkowice

Re: Szczury po grecku.

Post autor: asia6677 »

Śliczne są i jakie już duże :)
Zapraszam :) : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38909

Ze mną: Kropka i Popi
Za TM: Megi ['] (XX.11.2008-16.10.2012)
Awatar użytkownika
Sardyna
Posty: 193
Rejestracja: pn gru 24, 2012 11:50 pm
Numer GG: 10588149
Lokalizacja: Łódź

Re: Szczury po grecku.

Post autor: Sardyna »

Dwie piękności, uwielbiam na nie patrzeć :>
Ze mną: Chrupka, Parówka, Kawa, Śrubka, Marcelka 2

Za TM: Marcelka, Fasolka, Łatka, Usia, Kluska, Plamka, Perła

Obrazek
Awatar użytkownika
Potteromaniaczka
Posty: 92
Rejestracja: sob mar 02, 2013 12:01 am
Lokalizacja: Woj. Łódzkie, Tomaszów Mazowiecki

Re: Szczury po grecku.

Post autor: Potteromaniaczka »

Ooooo !!! Jakie cudne. Do mnie jutro trafią małe szczurki. ( Ten stres przed zostaniem szczurzą mamą ;D )
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
AsKier
Posty: 42
Rejestracja: sob gru 22, 2012 6:15 pm

Re: Szczury po grecku.

Post autor: AsKier »

Dawno nie aktualizowałam posty!

Spostrzegłam także, że nie opisywałam szczurzych charakterków. Dlatego, postanowiłam to zrobić ;) Na początek może Pandorka (czyli ta jasna).

To ona ‘rządzi’ w klatce ;p Jest bardziej towarzyska od siory. Bardziej skora do wejścia na rękę, czy polizania jej. Poza tym, ma ADHD. Gdy puszczam je na biurko, cały czas lata w tą i we w tą. To samo, gdy wezmę ją na ręce. Jest złodziejką, jednak mniej przyuczoną niż Eris. Otóż, gdy Pandorka chce ukraść mi coś do jedzenia, to zawsze jest pierwsza! Oczywiście pokręci się, żebym zobaczyła, że tu jest. Poliże mi rękę, po czym podchodzi do jedzenia. Skubnie kawałek, dajmy na to jabłka (musi przecież zdegustować!!). Jeżeli uzna, że jest odpowiednie to może zabrać i uciec. Jeżeli natomiast jem sobie płatki, to podbiega, wchodzi na miskę i pije mleko. Jak ją zwalę, to wraca i tak w kółko (dlatego często muszę jeść w powietrzu, jeżeli coś jest be dla szczurków). Jest też prowodyrką bójek w klatce ;p Mimo, że jest mniejsza to zazwyczaj wygrywa! Jeżeli idę z nimi na mniej znany ‘teren’, to ona musi pierwsza połazić. Eris się nie odważy. Jeżeli uzna, że jest OK, to siostra może zejść. Pandorka jest bardziej uparta, pewnie dlatego że odważniejsza ;p W dodatku, jest urodzoną ogrodniczką! Gdy zostawię na parapecie doniczki z ziemią i zapomnę o nich, to po chwili doniczka jest przekopana, a Pandora poddaje się zabiegowi niemal kąpieli błotnej! Można więc powiedzieć, że dba o swój wygląd, bo czyści się też częściej niż siostra ;p

Eris z kolei używa metody ‘przyczajenie się, złapanie i uciekanie’. Jest mniej skora do przyjścia, jeżeli mam coś dobrego do jedzenia nawet jak ją wołam, żeby się poczęstowała ;p Ona woli z ukrycia, gdy nie widzę podejść szybko chwycić i gdzieś się ukryć. Generalnie jak wypuszczam je z klatki, to Eris pobiega chwilkę w celu rozeznania się w terenie tzn. co można zabrać ze sobą do swojego ‘luksusowego apartamentu’ (czyt. Zbiorowisko wszystkiego co potrzebne- karteczki <w tym paragony i ściągi z matmy>, chusteczki, waciki, papierki po cukierkach, jak i moje pudełko od soczewek ;p). Eris jest urodzonym architektem/budowniczym/projektantem. To ona dba o wystrój obu ‘apartamentu’, (puki co wypuszczam je tylko na biurko, gdzie mam na nie oko, ale mam zamiar wypuścić je na pokój, jak uda mi się zakryć wszystkie dziury/szpary). Co jakiś czas pomoże jej siostra, czy też przeszkodzi w szczurzym planowaniu mieszkania. Eris działa w ukryciu, i jest też taką małą strachulką ;p Udało mi się jednak oswoić ją bardziej. Teraz przy powolnym wyciągnięciu ręki, gdy jest na ‘wolności’, nie ucieka z podkulonym ogonem, tylko podejdzie, może nawet poliże ;o. Czasem jednak jest szczurem ‘kanapowym’. Nie wiem od czego to zależy, ale chyba od jej zmęczenia ;p Jeżeli siedzę z nimi na łóżku, to czasem przyjdzie i położy się, żeby ją głaskać ;p Bardzo lubi głaskanie od noska do ogonka, po kręgosłupie. Wtedy też rozpłaszcza się i wygląda jak dywan!
Patrzyłam ostatnio na ‘szczurzy kalkulator wieku’, i wyszło ze kilka dni temu skończyły 16 latek ;p Albo się już tak rozbestwiły, że wolą biegać niż siedzieć na rękach, albo weszły w etap dojrzewania: ‘zostaw mnie w spokoju, jestem już dorosła i nie jesteś mi potrzebna! Sama umiem lepiej!’ xd Tak czy inaczej, już nie da się ich tak trzymać na rękach jak wtedy gdy były małe ;p Teraz wyrywają się i istne ADHD, jak np. usiądę na jakimś łóżku/kanapie z nimi ;p No, ale poza tym wszyscy w domu (poza moją babcią ;p) są nimi zauroczeni i chętnie spędzają z nimi czas ;p

Obrazek

'dusimy komara'

Obrazek

A tu ich trzypiętrowy (+dach) apartament i przyczajona Pandorka ;p
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”