[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Cobra
Posty: 111
Rejestracja: wt lip 26, 2005 4:04 pm

Sciolka!

Post autor: Cobra »

http://www.animalia.pl/produkt.php?kat=108&id=1477 <- czy ta sciolka wystarczy, czy musze jeszcze cos dosypac?? i czy szczur bedzie to jadl(to w koncu kukurydza)
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: Nisia »

Nie wiem, czy będzie jadł.
Ściólka ta moze być niezła, ale ja bym potraktowała to jako bajer - bo trochę.... droga. Polecam żwirki dla kota. Może być bentonitowy typu "Benek", ale pamiętaj, aby był gruboziarnisty, bezzapachowy i bez pudrów, albo drewniany typu "Cat's dream". Masa opakowania jest mniej-więcej taka sama, za to jest co najmniej dwa razy taniej.
Cobra
Posty: 111
Rejestracja: wt lip 26, 2005 4:04 pm

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: Cobra »

ok sciolki takie(nazywane podcsiolkami) np. jak tamta i te co wymienilas spelniaja swoje zadanie rownie dobrze jak trociny? tzn, nie trzeba ich mieszac z trocinami, albo czegos dodawac?

[ Dodano: Czw 28 Lip, 2005 ]
aha i jeszcze jedno do transporterka trzeba sypac trociny, jedzenie i dawac wode(na podroz)??
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: Nisia »

Spokojnie możesz sypać je zamiast trocin. Powiem wręcz tak - unikaj trocin i sianka. Te kupne zawierają w sobie wszy, pchły, świerzb i odchody dzikich szczurów i myszy, które po nich biegały. A poza tym trociny z drzew iglastych (czyli większość tych ze sklepów) są szkodliwe dla szczurów. No chyba, ze trociny i sianko wyprodukujesz sobie sama - a nie każdy ma takie możliwości.
Do transporterka ja nie sypię żwirku (bo żwirku używam), tylko wykładam transporterek ligniną (jest miękka, wykonana bez dodatków chemicznych). Ew. jak akurat nie masz jej pod ręką mogą być bezbarwne i bezwonne chusteczki higieniczne.
Troszke jedzenia obowiązkowo, a na dłuższe podróże możesz mieć coś przygotowanego w torebkach i miseczkę w pogotowiu - zresztą sama wiesz, ile Twój szczurek je. Co do wody lepiej nie wkładaj jej na czas noszenia transporterka - miseczka sie przechyli/wywali woda wyleje i lignina mokra i w ogóle taka bleee. Wodę trzymaj w butelce i jak będziesz miała możliwość postawienia transporterka to wtedy nalej jej do przygotowanej miseczki.

PS. A jeszcze Ci coś podpowiem - ale to juz taki bajerek. W sklepach zoologicznych można kupić ściólkę do terrariów z kawałków kory i drewienek. Jest ona wykonana z drzew liściastych (ponoć musi być), a po zapachu stwierdziłam, że to chyba jabłonka (więc naprawdę super dla szczurasków). Możesz wyparzyć je wrzątkiem, wówczas zaczną pachnąć. Ew. mozesz ułozyć tak jak kupisz, ale pachnąć nie będą. Ułóż kilka takich mokrych drewienek na dnie klatki, a zobaczysz jak szczurek będzie chętnie je ogryzał ;)
Lazanka
Posty: 184
Rejestracja: wt maja 02, 2006 11:27 am

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: Lazanka »

hmmm - a odgrzebie staaary temat :>

wlasnei sobie szperalam po allegro i wynalazlam takie cus: >> klik <<

widzial ktos to cudo w sklepie?
Bo ja z kukurydzianych to tylko CHPSI widywalam a ona piorunsko droga jest (zwirek koci wychodzi duzo ekonomiczniej). Z opisu wyglada niezle - cena tez przystepna (jesli nie liczyc wysylki) - tylko wlasnie wysylka psuje efekt jak dla mnie...

Uzywal ktos tego?
-=Lazanka=-
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: limba »

[quote="Lazanka"]CHPSI widywalam a ona piorunsko droga jest (zwirek koci wychodzi duzo ekonomiczniej).[/quote]
Droga tak..ale w sumie nie drozej wychodzi niz cusik innego.
Ja uzywam jej od sluzszego czasu. Jedno opakowanie stracza mi na ok 2-3 miesiace. (codzienne wybieranie kup itp) co ok 1,5 tyg troche podsypie swiezego.
To jest naprawde jedna z najbardziej ekonomicznych sciolek z jakimi sie spotkalam.
Cglopow klate wyscielam bawelna, tez droga... mniej ekonomiczna niz kukurydza ale tez niezla sciolka.
Ostatnio zmieniony pt paź 27, 2006 10:40 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Viss
Posty: 928
Rejestracja: sob maja 06, 2006 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa Grochów

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: Viss »

[quote="limba81"]To jest naprawde jedna z najbardziej ekonomicznych sciolek z jakimi sie spotkalam. [/quote] ja wybieram kupy jak mi sie przypomni, ale nadal uwazam, ze sciolka jest najlepsza na rynku.
Tu jest taniej, przynajmniej dla warszawikow, niz naanimalia i obsluga takze swietna -> http://www.tropik.p
I am not from your tribe.
Lazanka
Posty: 184
Rejestracja: wt maja 02, 2006 11:27 am

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: Lazanka »

[quote="limba81"]Ja uzywam jej od sluzszego czasu. Jedno opakowanie stracza mi na ok 2-3 miesiace. (codzienne wybieranie kup itp) co ok 1,5 tyg troche podsypie swiezego. [/quote]

No ok - wybieranie kup to nie problem (uzywam tanszej sciolki a i tak wybieram bo moze ja mam dziwne szczury ale jak dla mnie to one produkuje niesamowite ilosci kup i juz po 2 dniach by mi na odleglosc kupa smierdzialo) ale jak to sie ma do siusiek?
(bo kwiatkami to one tez nie pachna - obsikane preciki, hamaczki, szmatki i c sie da musze myc/zmieniac co 3-4 dni max) - i taka sciolka obsikana to nie cuchnie? Troty, zwirki drewniane i ten "cud" chipsi drewienka bukowe jada siuskami i trzeba zmieniac czesto... a moje pasqdy leja po calej klatce...
-=Lazanka=-
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: limba »

[quote="Lazanka"](bo kwiatkami to one tez nie pachna -[/quote] a ktos obiecywal ze beda? ;) siuski smierdza czy gryzoniowe, czy ludzkie czy inne zwierzece. Niestety. hamaczki wymieniam co kilka dni, szmatki i papierki codziennie, z zasikanych katow tez wybieram, ale nie codziennie. Jak byl Cat's dream to czulam bardziej.
Kukurydza obsikana zaczyna smierdziec po kilku dniach, i dopiero jak szczurasy sikaja w jedno miejsce. Wtedy robi sie ciemniejsza i widac dokladnie ze trzeba wybrac i wyrzucic.
Ja nie zmuszam, ale dla mnie to najlepsza sciolka. Zaluje ze Biro i Kenio nie moga na niej byc.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Lazanka
Posty: 184
Rejestracja: wt maja 02, 2006 11:27 am

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: Lazanka »

[quote="limba81"]a ktos obiecywal ze beda? ;)[/quote]

hihi - nie o to mi chodzilo :P - Myslalam raczej o tym ze kupy wybrac mozna - a siuskow juz nie. Moje pasqdniki leja po calej klatce (qpki sadza tylko w dwoch kacikach to wybrac latwo). I stad to moje zdziwnienie na temat wytrzymalosci sciolki w klatce bo jak dla mnie to zapach moczu wlasnie determinuje czesta zmiane sciolki a nie qpki. Chispsi kukurydziane jest chyba najdrozsza ze sciolek - stad raczej sie wzbranialam (zwirek drewniany mnie wychodzil jednak taniej) - ale dosc mnie ta sciolka intrygowala - stad moje pytanie o te znaleziona na allegro - cena wydaje sie w miare przystepna a tez jest z kukurydzy (tylko wysylka psuje efekt).

PS: ja tez kladlam chusteczki w miejscach gdzi enajczesciej sikaly poprzednie babki i bylo ok - ale niestety aktualne dziewczyny zwyczajnie takie chusteczki zbieraja i wloka do norki i hamaka na gore :) i to by bylo na tyle jesli chodzi o wydajnosc zabezpieczen na siuski :P

[quote="limba81"]Kukurydza obsikana zaczyna smierdziec po kilku dniach, i dopiero jak szczurasy sikaja w jedno miejsce. Wtedy robi sie ciemniejsza i widac dokladnie ze trzeba wybrac i wyrzucic. [/quote]

No skoro tak to moze jednak przetestuje ta chipsi... zobaczymy przy kolejnym kupowaniu sciolki czy sie skusze :>
-=Lazanka=-
szczurzynka
Posty: 123
Rejestracja: pn paź 30, 2006 5:04 pm

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: szczurzynka »

za twarde jezeli chcesz kupic cos chlonnego do tylko cats dream najlepiej pod spód a na góre trocinki :roll: w zadnym wypadku takie cos :/ za twarde nie chlonne i poza tym jak szczulas lubi kolbe to bedzie wcinal obsiusiane nasiona :/ :roll: cats dream nie trzeba testowac sprawdzony jest :D a jest takie cos nie pamietam dokladnie ale slyszalam o takim zwirku dla myszy nie pamietam nazwy ale bardzo dobrze nadawal sie do kuwetki naroznej ;)
Ostatnio zmieniony śr lis 01, 2006 5:47 pm przez szczurzynka, łącznie zmieniany 1 raz.
tak sie gryzie !!! http://s2.bitefight.pl/c.php?uid=100963 :* Vaxuś i Vaxinko trzymajcie się :'(
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: Ratata »

Szczurzynka, ale ta ściółka to granulat z kolb kukurydzy, a nie jej suszone ziarna :sciana2:
Czytaj uważnie :jezor2:
Ostatnio zmieniony śr lis 01, 2006 5:56 pm przez Ratata, łącznie zmieniany 1 raz.
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: limba »

szczurzynka, Bardzo Cie prosze zanim cos napiszesz czytaj ze zrozumieniem i zapoznaj sie z tematami i z czego ta sciolka jest dokladnie zrobiona. To nie jest w fazie testow, bo sporo osob tego uzywa. I zapewniam Cie ze jest "wygodniejsze" od Cat's Dream i zdrowsze.
Ostatnio zmieniony śr lis 01, 2006 6:12 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
szczurzynka
Posty: 123
Rejestracja: pn paź 30, 2006 5:04 pm

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: szczurzynka »

no wiec jesli jest w fazie testow to dlaczego już jest w sprzedazy :drap:
tak sie gryzie !!! http://s2.bitefight.pl/c.php?uid=100963 :* Vaxuś i Vaxinko trzymajcie się :'(
galimatyas
Posty: 86
Rejestracja: czw kwie 06, 2006 6:59 pm

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: galimatyas »

[quote="limba81"]To nie jest w fazie testow[/quote]
szczurzynka, to tyle jeśli chodzi o czytanie ze zrozumieniem...
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”