Nakashowe ogoniaste

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

moje stadko - futrzaste historie =)

Post autor: PALATINA »

Gratulacje i oczywi?cie czekamy na fotki. :lol:
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

moje stadko - futrzaste historie =)

Post autor: Nakasha »

A bo najpierw sesja, a potem wypoczynek w różnych miejscach Polski, gdzie nie miałam netu, potem zepsuł się komputer i w ogóle.... ale jestem z powrotem ;)

Kolejna próba była dopiero dzisiaj. Na moim biurku szczurki zachowywały się idealnie - wąchały się, łaziły ze sobą, mała Hegel nawet spała między nimi i z Kalisem próbowała sie bawić :)

Niestety, 2 szczurki - Izet i Siona jakoś nie chcą jej polubić. Izet złośliwie zaczaja się na nią i dziabie w ogon albo dupkę :/, a Siona ciągle na nią fuka.

Pierwsze pół godziny we wspólnej klatce - szczury zignorowały Hegel ^^''. Mała za to do nich lezie, przytula się, kręci się koło nich..... jak już pisałam, jest bardzo towarzyska ;).

Spróbowałam wsadzić ją do ich klatki - niestety jeszcze na to za wcześnie. Wprawdzie nie gryzły jej, ale biły łapkami i musiałam małą wyjąć. No, cóż, wszystko w swoim czasie ;). Gdyby była chociaż trochę większa, szybciej by ją zaakceptowały :/. Mój najwięjszy szczur Hektor jest 8 razy większy od niej :/.

Jak na razie Hegel oswaja się ze mną :).

[ Dodano: Czw Sie 18, 2005 5:55 am ]
W ogóle zapraszam na mój blog, gdzie opisuję historie moich zwierzątek [trochę ich jest... :D], ich zabawne zachowania i moje współżycie z nimi ;) Obecnie piszę tam o Hegel - jak na razie są tu skopiowane i nieco przerobione posty stąd, ale już od dzisiaj moje zachwyty nad małą przenoszę w całości na blog ;)

http://biala-kruczyca.eblog.pl/glowna.php

[ Dodano: Sob Sie 20, 2005 11:38 am ]
Jeeej jaka ona jest bystra!!!!

Mój Ukochany postanowił się z nią podrażnić - wziął ją na ręce, a gdy ona chciała już zejść z jednej dłoni - szła prosto, po palcach, podstawiał jej drugą i tak w kółko. Po paru sekundach mała skapnęła się, że coś tu nie gra i spróbowała zejść mu z ręki z boku dłoni!! Wtedy on znów podłożył tam dłoń, a Hegel, fukając, cofnęłą się (!!) i wspięła po przedramieniu i stamtąd zeskoczyła na lóżko :) :) Jest naprawdę świetna! :D

Tylko dodam, że mój chomiczek się nie skapnął i łaził tak po zmienianych kolejno dłoniach z 2 minuty :/ [aż się dla Mego Kochania znudziła zabawa...]

Spróbowałam tak samo pobawić się z Izet, ale Izet po pół minucie, wściekła, po prostu długim susem zeskoczyła mi z dłoni (u niej takie skoki na pół metra są w normie...] spryciara :albino:
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

ZDJ?CIA mojej ma?ej Hegel =)

Post autor: Nakasha »

W nowym temacie, bo w starym nikt by nie zobaczył ;)

http://img388.imageshack.us/img388/2472/hegel15cm.jpg

http://img388.imageshack.us/img388/8366/hegel34yp.jpg

http://img388.imageshack.us/img388/66/hegel53ns.jpg

A tu Hegel i moje 2 samce ;) Oni udają, że jej nie ma, ona jest trochę wystraszona ;)

http://img388.imageshack.us/img388/2236 ... mce6uw.jpg

a tu śpi na karku Mego Ukochanego :)

http://img388.imageshack.us/img388/4194/hegel93ts.jpg

Prawda, że urocza =)?

Zresztą zapraszam do mojej prywatnej galerii - już działa ;)

Zmieniam na link zgodnie z Regulaminem/edit [ESTI] mod
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

moje stadko - futrzaste historie =)

Post autor: Czarna20 »

boziu...co za śliczna mordka...jakie znaczenia...zakochałam się, skąd masz to cudo??
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

moje stadko - futrzaste historie =)

Post autor: Nakasha »

http://szczury.org/viewtopic.php?t=7202

I wszystko jasne :)

Ja też po prostu zauroczyłam się w niej, jak tylko ją zobaczyłam :) :)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

moje stadko - futrzaste historie =)

Post autor: limba »

cudo cudo cudo...a ta mordeczka...prosze wycalowac :P
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Maugosia
Posty: 829
Rejestracja: pn lip 11, 2005 1:39 pm
Lokalizacja: Tychy

*^________^*

Post autor: Maugosia »

Jak ładnie malutka wygląda, jakby ją ktoś pędzelkiem umalował, sliczniutka : )))) : *
A jesli wystepują juz takie mieszanki (chodzi mi o rozstawianie kolorków czarego i białego)... to moze w krótce szczurki będą tak nakrapiane jak myszki, niczym dalmatyczyki : ).
Obrazek
Obrazek
Lolek_2110
Posty: 102
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 7:57 am

moje stadko - futrzaste historie =)

Post autor: Lolek_2110 »

sliczne :D
Kira (16.08.05)
Roxi (16.08.05)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

moje stadko - futrzaste historie =)

Post autor: Nakasha »

Hihi a ten "czarny" kolor jej futerka wcale nie jest czarny, a ciemnobrązowy, w dodatku w popielatym odcieniu :) :) Maleństwo jest najpiękniejszym moim szczurkiem :P (wszystkie są piękne, ale ona najbardziej :D)...

Szczzurka, którą wezmę za 3 tygodnie, jest równie piękna, jak ta :) Też umieszczę tu jej zdjęcia :)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

moje stadko - futrzaste historie =)

Post autor: Anita »

Cudo! :D
A w porównaniu z samcolami jest taka malutka :)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

moje stadko - futrzaste historie =)

Post autor: Nakasha »

Już się integruje z moimi szczurami :) na razie siedzą w jednej klatce - specjalnej do łączenia. Mała jest wniebowzięta, skacze po nich, zachęca do zabawy, łazi po nich, po ich mordkach, po oczach, po dupkach... A duże szczury patrzą się na mnie z minami męczenników i "nieee za jakie grzechy?? to mi się nie podoba! Zabierz ją stąd!" hehe :D

Ale już na nią się nie rzucają, tylko Sionka trochę fuka. Izet z nimi nie ma [Izet była w stosunku do małej szczególnie agresywna i uparta], chwilowo ją zostawiłam samą - ale bezpieczeństwa.... A potem Izet się obraziła, wlazła pod szafkę z akwarium i tam siedzi. Podchodzi do mnie, jak ją zawołam, wącha moje palce, nawet liże, ale nie wyjdzie. Złośnica :? . Czasem tam wchodzi, ale do tej pory zawsze wyłaziła na moje zawołanie. Echh, do jutra jej przejdzie. Zgłodnieje i wróci do klatek, które teraz stoją puste, bo zostawiłam otwarte drzwiczki. [jest to metoda, która skutkowała 100% jeśli chodzi o moje tłuste samce ;) ]

Sytuacja wygląda tak: Hegel swobodnie sobie rządzi w klatce, a szczury siedzą strute na najwyższym pięterku i udają, że ich nie ma :D :wink:
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Mam nowe szczurki :) :) :) - po raz 2....

Post autor: Nakasha »

Może tym razem się uda... echhh :/

Szczurka jest biała i ma tylko ciemnobrązową główkę :) :) :) Wzięłam ją dziś od znajomej ze sklepu zoologicznego, ale mała pochodzi z domowej hodowli, tylko razem z rodzeństwem jest trzymana w sklepie [bo już do oddania].

Urodziła się 4 sierpnia, ma na imię Rian... i jest niesamowicie ruchliwa :D Od razu wskoczyła mi na ramię, potem biegała koło szyi by na końcu wleźć na głowę :alien: ale nie boi się ludzi (właścicielka brała maluchy na ręce), staje się spokojna dopiero jak ją wezmę na ręce ;). Na razie jest zdezorientowana, trochę płochliwa, ale jak zrobiłam jej daszek z dłoni, od razu się tam schowała i po chwili głaskania usnęła ;) (oczywiście wcześniej musiała mi zaplątać się we włosy :geek: ) teraz śpi mi pod bluzą i... BARDZO się cieszę!!!!

9 września jadę do Warszawy, do Nezu, po moją rexową albinoskę, która zostanie nazwana Cadhe =) Już się nie mogę doczekać szczurka-owcy :D

Małe będą spać w oddzielnej klatce i powoli zamierzam je przyzwyczajać do moich starych potworków. Z poprzednią malutką szczury dogadywały się w miarę (oprócz Izet i Siony, które to samiczki są 100% przywódczyniami stadka i dominują... BTW Izet to córka Siony). Myślę, że uda mi się je połączyć, ale małe muszą podrosnąć - tak, powiedzmy, jak będą mieć 2-3 miesiące zaryzykuję wpuszczenie do wspólnej klatki na stałe. Do tego czasu będą tylko razem biegać ;). No i klatki będą stać w pobliżu :)

Zdjęcia wieczorem :)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

moje stadko - futrzaste historie =)

Post autor: ESTI »

Życzę Ci Nakasha, żeby tym razem było inaczej...i podziwiam, że zdecydowałaś się tak szybko...ja tak nie potrafię niestety, muszę odpłakać swoje...
Dużo zdrówka dla maluchów. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

moje stadko - futrzaste historie =)

Post autor: limba »

:D dużo zdrówka i dla nowych i dla "starych" :wink: życzę... :D
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Aga
Posty: 158
Rejestracja: pt wrz 24, 2004 3:27 pm

moje stadko - futrzaste historie =)

Post autor: Aga »

Czekamy na zdjątka :wink:
W szczurkowym raju--> Figunia..........(07 lutego 2006r)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”