[KASTRACJA] zdecydowac sie czy nie?

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

[KASTRACJA] zdecydowac sie czy nie?

Post autor: Nakasha »

Hm.... samce szczurze MOGĄ stać się płodne szybciej, niż po 2 miesiącach. Poza tym samiczki dojrzewają wcześniej, co z kolei wspomaga dojrzewanie samców. Jeżeli młode są za dlugo razem, to - podsumowaując - jest ciąża. Już było pisane o tym, że bezpieczny wiek do oddzielenia płciami młodych to 4,5 TYGODNIA, czyli około 32 dni.

Moszna u moich skurczyła się tak, że teraz już w ogóle jej nie widać. Dołączyłam je po 8 dniach i nie były płodne. 2 początkowo słabo napastowały samiczki, a 1 zdecydowanie namolnie. Teraz ten "1" nie żyje :/, a po pół roku po kastracji moje samce nie wykazują jakiegokolwiek zainteresowania samiczkami, a i samiczki nimi. Jeszcze do miesiąca po kastracji zdarzało im się kopulować, samiczki też napastowały samce, ale teraz to zanikło.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

[KASTRACJA] zdecydowac sie czy nie?

Post autor: Korlis »

Wie ktoś może gdzie mozna bardzo tanio i dobrze wykastrować samca w warszawie?
Ważne aby było gdzieś najtaniej i tylko w warszawie
A czy sterylizacja jest droższa od kastracji?
:P
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[KASTRACJA] zdecydowac sie czy nie?

Post autor: Ania »

Sterylizacja jest przede wszystim cięższa, dłużej trwa i zdecydowanie zwiększa sę ryzyko powikłań oraz ewentualnego nie wybudzenia z narkozy.
A dlaczego chcesz sterylizować? Nie lepiej kastrować?

Jeśli piszesz "najtaniej" a nie "najlepszy lekarz" to grzmi niefajnie, bo wtedy prócz medycznych powikłań - może się okazać, że wet jest najtańszy bo... nie ma najlepszej opinii.

Ja rozumiem, że liczy się czasem każdy grosz - ale może w takim wypadku nie sterylizować a kastrować? Ewentualnie kupić nową klatkę? Może wyjść taniej od kastracji a na pewno zdrowiej jeśli pójdziesz nie tam, gdzie znają się na ciurach...
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Mada
Posty: 745
Rejestracja: sob mar 22, 2003 12:08 am
Kontakt:

[KASTRACJA] zdecydowac sie czy nie?

Post autor: Mada »

Potwierdzam, sterylizacja jest bardziej inwazyjna, przez co bardziej niebezpieczna (polecana jedynie w przypadku poważnych schorzeń u szczurzycy), natomiast kastracja to 15-20 minut i po operacji.
Zawsze niestety istnieje ryzyko że szczur sie nie wybudzi, albo jakieś inne powikłania.

(Ja znam weta który kastruje za 30 zł. )
...Tusia, Dziuba,Kruffka,Beza biały aniołek w sercu....Kreciu kocham Cię :( Wybacz; Nikita,Fredziulek, Marokko, Greta wredotka
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

[KASTRACJA] zdecydowac sie czy nie?

Post autor: Korlis »

Mada,a mogłabyś podać adres lecznicy w której kastruje ten weterynarz za 30zł?
I czy on jest dobry?
A i nie wiem czy bede na 100% chciała kastrować,

Dodano po 40 minutach:

Acha i jeszcze mósze sie spytać o jeszcze jedna rzecz,czy kastracja nie skraca życia szczurom?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
a jeszcze ciekawe pytanie co do sterylizacji,to samice od jakiego wieku sie sterylizuje
:P
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[KASTRACJA] zdecydowac sie czy nie?

Post autor: Nisia »

Korlis, zarówno kastracja, jak i sterylizacja to nie takie "hop-siup". Fakt, kastracja jest łatwiejsza, ale zawsze istnieje ryzyko niewybudzenia. Jeśli nie masz ku temu powaznych powodów to najlepiej się wstrzymaj.
Problem sterylizacji sama teraz rozważam. I chyba dam sobie na razie spokój - póki szczurzyca jest zdrowa.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[KASTRACJA] zdecydowac sie czy nie?

Post autor: krwiopij »

[quote="Korlis"] Acha i jeszcze mósze sie spytać o jeszcze jedna rzecz,czy kastracja nie skraca życia szczurom? [/quote]
nie, nie skraca - o ile z narkoza bedzie wszystko ok, szczur sie wybudzi i nie bedzie mial zadnych zmian kardiologicznych (co sie niestety zdarza)... mozliwe jest nawet ze wydluzy, bo odpadaja wszelkie schorzenia usuwanych fragmentow ciala oraz ich guzy... spada tez produkcja hormonow - chociaz to jest wazne raczej w przypadku samiczek...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

[KASTRACJA] zdecydowac sie czy nie?

Post autor: Korlis »

[quote="krwiopijka"]mozliwe jest nawet ze wydluzy, bo odpadaja wszelkie schorzenia usuwanych fragmentow ciala oraz ich guzy[/quote]
A to nie wiedziałam,ale jeszcze mósze wszystko przemysleć może znajdzie sie inny sposób
:P
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[KASTRACJA] zdecydowac sie czy nie?

Post autor: krwiopij »

a co wlasciwie chcesz osiagnac?
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

[KASTRACJA] zdecydowac sie czy nie?

Post autor: Korlis »

Bo Fiona i Kora nie akceptuja Lunci,wiec mósiałam włożyć ja do innej klatki,ale ona czuje sie samotna i płacze,teskni,a ona bardzo lubi murzyna bo kiedyś wziełam na kolana murzyna i fiona sie nagle na moich kolenach znalazła i Murzyn ja powachał i sie do niej przytulił,i ona tez sie w niego wtuliła :D Ale odrazu zabrałam ja.A mama sie dzisiaj wkuryła z takiej jednej sprawy i powiedziała ze już do konca mojego dzieciństwa nie kupi mi kolejnego szczurka jak beda te :cry:
Ale nie wiem moze przyzwyczaje jakoś :?
:P
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[KASTRACJA] zdecydowac sie czy nie?

Post autor: merch »

To wykastruj Murzyna. Tani nie zawsze znaczy źle, kolezanka kastrowała swoje szczury i choć nie pytała o cene to wyszło jej jakoś bardzo tanio smiałyśmy się ze dwa były wykastrowane gratiś a wszystko poszło jak najbardziej OK.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

[KASTRACJA] zdecydowac sie czy nie?

Post autor: Korlis »

nie wiem :-(
ja spróbuje jakoś przyzwyczajać do bab,mósze,mo nie zabardzo chce kastrować Murzynka :cry:
Jakoś dziwnie bedzie mi mówić na niego Murzyn i woogóle,dziewnie sie bede czuła.
Ale mysle z e byłoby wszystko dobrze,bo on jest zdrowym dorodnym szczurem,który ma 3 miesiace i ma długość bez ogona 25,1cm,a z ogonem ok. 50cm i woogóle Murzyn jest najkochańszym szczurem!
i smutno mi bedzie go kastrować!!!!!! :sad2:
i nie wiem czy to zrobie
:P
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[KASTRACJA] zdecydowac sie czy nie?

Post autor: Nisia »

[quote="Korlis"]który ma 3 miesiace[/quote]
Ktoś na forum kiedyś pisał, ze samczyk do kastracji musi mieć min 4 miesiące.
Co do powikłań zdrowotnych - dr Mikow w Elwecie na Niepodległości stosuje narkozę wziewną. Podobno mniej obciąża watrobe niż zwykła. Zadzwoń tam i spytaj ile kosztuje. Ja nie wiem, bo cena jest często tym, co mnie najmniej interesuje. Mnie bardziej interesują kompetencje lekarza.
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

[KASTRACJA] zdecydowac sie czy nie?

Post autor: Korlis »

No tak najważniejsze to chyba jest,
ehh,jak od 4 miesiecy to bedzie kłopot jak sie zdecyduje:/
:P
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[KASTRACJA] zdecydowac sie czy nie?

Post autor: ESTI »

Moim zdaniem powinien miec kolo 5 miesiecy w gore.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”