Rodzice.

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: RODZICE problem w ogonie

Post autor: kulek »

Poza tym:
paati924 pisze:problem jest w tym ze maja ogon;/
Pies też ma :P
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
paati924
Posty: 310
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 5:26 pm

Re: RODZICE problem w ogonie

Post autor: paati924 »

hahhaha udalo sie! moj tato ktory ma fobie zgodzil sie:) powiedzialam mu cos... choc raz badz po mojej stronie:) a o szczurkach czytalam 2 tygodnie zanim sie podjelam wiec wiem wszystko:) klatke bede miec duza. Na razie bede miec samiczke ale mam chomika i beda widziec sie przez kraty a pozniej dokupie 2 chomiczke:) Bo marzy mi sie DUPLO:P sa takie urocze mm:)
A jeszcze jedno pytanie odnosnie tranposrtu jade na wakacje na 2 miesiace do pracy i chcialam go zabrac ze soba jak zniesie podroz?czytalam ze moze jechac i wtereynarz to samo mi mowil (duzo sie dowiadywalam) :) ;*
Pati ;)
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: RODZICE problem w ogonie

Post autor: zalbi »

a co ma chomik do szczura?

szczur zje ci chomika - chcesz tego?


albo dwa szczury albo żadnego - weź sobie to do serca. i rozejrzyj się za adopcją ogonków.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: RODZICE problem w ogonie

Post autor: yss »

szczur + chomik = najedzony szczur.

już pomijam, że chomik + chomik to też zazwyczaj w końcu chomik + krwawa miazga... lub miazga + miazga. zależnie od stopnia determinacji obu zawodników.

kup sobie stado roborków samiczek, jeśli musisz, albo dwa szczury, ale to zestawienie jakie podałaś wygląda kuriozalnie.

ps: co to jest duplo? tzn wiem, że klocki dla dzieci, ale w przypadku zwierząt?
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: RODZICE problem w ogonie

Post autor: zalbi »

yss pisze:ps: co to jest duplo? tzn wiem, że klocki dla dzieci, ale w przypadku zwierząt?
mi się to skojarzyło z batonikiem. teraz mi się coś słodkiego chce =P
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: RODZICE problem w ogonie

Post autor: lavena »

paati924 pisze: a o szczurkach czytalam 2 tygodnie zanim sie podjelam wiec wiem wszystko:)
Patrz a ja 3 lata czytam i nie wiem wszystkiego... Sprytna jesteś
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: RODZICE problem w ogonie

Post autor: Kameliowa »

Może jej chodziło o dumbo ? :P
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: RODZICE problem w ogonie

Post autor: Rhenata »

ja siedzę i od 15 lat czytam o szczurkach i jeszcze pewnie polowy nawet nie wiem :P
np o chorobach często dowiadujemy sie dopiero jak szczurek na cos zachoruje, jakie leki podawac co jest bezpieczne wtedy a co nie...
mowisz ze czytasz i juz wszystko wiesz, ale niestety :
nie wiesz ze chomik i szczur razem nie powinny przebywac pod zadnym pozorem
nie wiesz ze nie powinnas kupowac szczurkow w zoologu
nie wiesz ze musza byc minimum dwa tej samej plci i nawet nie wiesz dlaczego
nie wiesz zapewne bardzo wielu rzeczy i zanim sie nie dowiesz to nie przekonuj rodziców bo nie będziesz miec nawet solidnych argumentow do tej batalii.

powodzenia w zdobywaniu wiedzy

a propo wiedzy nt. szczurkow, ostatnio wujek mojego Pio wypalil ze szczurki to takie sprytne zwierzaki ktore sie nie rozmnoża z mama, bratem czy siostro itp..az przykro mi bylo go uświadamiać ze one owszem sprytne to sa ale jakby tu zapłodnić jak najszybciej cokolwiek co nie zdąży zwiać,czy to mama, czy to siostra, czy sąsiadka O0

i to dorosły facet jest :P
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: RODZICE problem w ogonie

Post autor: zalbi »

nie wpadłam na to, że może chodzic o dumbo =P

co z tego, że są urocze itd jak kupisz w sklepie z chowu wsobnego, genetycznie uposledzonego i chorego? inne uszka wynagrodzą krzywdę zwierząt?
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: RODZICE problem w ogonie

Post autor: sssouzie »

a ja myślałam że z duplo chodzi o duet ;D
...czyż nie dobija się koni...?
paati924
Posty: 310
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 5:26 pm

Re: RODZICE problem w ogonie

Post autor: paati924 »

Po pierwsze wiem o tym, że chomik ze szczurem być nie może, wiem sporo jak na początkującą osobę trochę się tym zainteresowałam i przeszłam do weterynarza.
Mam chomika ale w calkiem innej klatce! Wiem, ze nie moga byc razem... bez przesady.
A co do odmiany to chodzilo mi o DUMBO:P pomylilo mi sie ;)
Nie mowie ze wiem wszystko, ale np moja kolezanka dostala szczura nic nie wiedzac o nich wiec tak czy siak chyba dobrze zrobilam ze tym sie zainteresowalam skoro go chce miec;/
Zresztą powiedzialam, na razie chce jednego a pozniej spokojnie dokupie drugiego i tyle, czemu wy jestescie tacy anty na mnie?
Mowie tylko, ze sie ciesze wiem ze to wasza pasja, ale pasja od czegos sie zaczyna...;)
Pati ;)
paati924
Posty: 310
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 5:26 pm

Re: RODZICE problem w ogonie

Post autor: paati924 »

nie wiesz ze chomik i szczur razem nie powinny przebywac pod zadnym pozorem
nie wiesz ze nie powinnas kupowac szczurkow w zoologu
nie wiesz ze musza byc minimum dwa tej samej plci i nawet nie wiesz dlaczego


Przepraszam Cie bardzo, ale akurat na kazde znalam odpowiedz. Nie rob ze mnie inwalidki juz;)
Kupuje od hodowcy nie w zoologu.
Skoro pisze sie na nowe zwierzatka to raczej mu zapewniam dobry byt... bynajmniej sie staram i DOUCZAM.
Pati ;)
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: RODZICE problem w ogonie

Post autor: dusiaczek »

hodowcy? jeśli nie jest to zrzeszony z shrsp hodowca (lub merch) to jest to zwyczajne namnażanie szczurów, chorych i uposledzonych na dodatek.
Kwestia 2 - czemu nie od razu 2 szczurki, tylko potem drugi? i potem co, będziesz pisała bo męczysz się z połączeniem ich bo będą bójki? Przemyśl to, na prawdę lepiej jest jak wezmiesz 2 od razu. I nie od żadnego "hodowcy" tylko np. z forum biduly.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: RODZICE problem w ogonie

Post autor: Rhenata »

żaden szanujący się i dobry hodowca nie sprzeda ci jednego szczura, choćby nie wiem co ( chyba ze juz masz jakiegoś) cala reszta ktora by to zrobiła to banda rozmnazaczy :P

nie robie z ciebie inwalidki po prostu chcialam ci uswiadomic ze nie wiesz wielu rzeczy a chomik nawet w klatce obok to zle rozwiazanie szcegolnie dla chomika ktory najzwyczajniej będzie sie bal czując szczura obok, szczur za to moze nieustannie pronowac sie wydostac i dopasc chomika, z nudow bo pancia nie mogla wziasc dwóch od razu tylko kombinuje ::)

kilka szczurow za jednym razem dla osoby nowej w temacie moze byc za duzo do ogarniecia, wybiegi i socjalizacja jednak troche od nas wymaga czasu i poswiecenia, ale dwa sa idealna iloscia na poczatek i nikt ci nie kaze miec wiecej

jesli sie naslyszalas albo sama ubzduralas ze ci sie dwa nie oswoja i beda cie mniej kochac to od razu mowie ze to nieprawda, jeden bedzie smetny i samotny bo w nocy kiedy ty spisz on nie bedzie sie mial z kim bawic i dajmy na to ze w koncu dokupisz mu kolege, niestety jakos trzeba je polaczyc a czasami kończy sie to zle..powodzenia
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
paati924
Posty: 310
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 5:26 pm

Re: RODZICE problem w ogonie

Post autor: paati924 »

Dobrze, masz racje w koncu Ty masz juz szczurka:)Dzieki za rade;P
Pati ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”