[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kitten
Posty: 387
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:48 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: kitten »

Vitacrafta odradzam bo duzo w nim slonecznika, ja mam w tej chwili KroKanta jest w formie "psiego papu" ale bardzo ladna siersc po nim moje dziewczeta maja
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: max_misiu »

A ile to kosztuje!? Mam nadzieje ze zadne olbrzymie koszty :-)
A tak wogoel to to jest jedzonko dla szczurka czy dla psiaka :)
BB: 9124890
kitten
Posty: 387
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:48 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: kitten »

Dla szcura ja kupilam za 12 zl 400 gramow - drogie ale duzo mniej jedza tego niz ziarenek, robilam tez kiedys akcje kopciuszek z meganem czyli wydlubywanie slonecznika orzechow i kukurydzy, XtraVital tez jest dobry
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: max_misiu »

A to jest dla szcuzrkow czy dla psiakow? Nie sadze zeby mieli to u mnie w Gostyniu.. Hmm.. miasto srednie - 25tys ludzi.. 2 sklepy zoologiczne.. ale bardziej nastawione sa na psy i koty niz na gryzonie.. aczkolwiek wybor karm jest :-) Wiec moze akurat ;-)

Powiedz czym mam sie sugerowac przy wyborze jedzonka dla szczurka w takim stanie jaki jest teraz - czyli ze sie drapie.. zeby jedzonko bylo z mala iloscia bialka..

No to czekam na odpowiedz :)
Hii dzieki wogoel za zianteresowanie w temcie :)
BB: 9124890
kitten
Posty: 387
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:48 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: kitten »

Wydaje mi sie ze to jesdnak moze byc od trocin wiec po prostu na oko ile jest orzechow i slonecznika w karmie, wydaje mi sie ze nie musi byc jakies specjalne jedzonko polecam KroKanta bo z tego co pamietam ale glowy nie dam to jest z mieskiem, moze po prostu przebrac karme tak mniej wiecej wybrac bialkowe rzeczy
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: max_misiu »

Hej.. a czy w kukurydzy tez jest duzo białka? Bo akurat kukurydzy nie wybieram.. tylko słonecznik.. Hmm..

kitten a jesli kupilbym Dzidzi po prostu witaminki? Moze jakies doradzisz ktore moga byc dobre w tym przypadku?

Łączę posty/edit mod
BB: 9124890
kitten
Posty: 387
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:48 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: kitten »

Bez przesady z ograniczaniem bialka, witaminki mam dobre zapytaj moze maja w zoologu albo u weta - firma EUROWET a nazywaja sie Vita wet typowe na siersc, albo moze inne maj w sklepie, ale jezeli to od trocin to siersc sama odrosnie
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: max_misiu »

OKi takie tez kupie!! EUROVET !! Dziekuje bardzo za rade..

To ja smigam do miasta kupic witaminki dla szczuraska!! :-))

Jak wroce to dam znac jakie kupilem :)

Paa.. milego dnia i jeszcze raz dzieki za odpowiedzi! :*
BB: 9124890
kitten
Posty: 387
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:48 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: kitten »

Nie ma sprawy jezeli tylko sie orientuje to chetnie doradze
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: max_misiu »

Aaa kitten powiedz mi jeszcze bo skoro mowisz ze od trocin.. to czym wylozyc klatke szczurkowi? Papierem toaletowym? W tej chwili dalem szczurkowi takiego bialego, miekkiego i bez zapachu papieru.. moze dobrzebyloby jakbym zamiast trocin dal jej papier toaletowy? Co ty na to?
BB: 9124890
kitten
Posty: 387
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:48 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: kitten »

Proponuje kilka dni potrzymac na ligninie bo jest neutralna i obserwowac
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: max_misiu »

Lignina.. a jak nie mam :-) To moze byc papier do "pupy" :-)?
BB: 9124890
kitten
Posty: 387
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:48 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: kitten »

Lignine mozna kupic w aptece i duzo lepiej chlone niz papier moze byc recznik papierowy jest posredni papier sie chyba rozpada po namoczeniu
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: max_misiu »

Heyah.. wrocilem :-) Ale siem nachodzilem ;-) Bylem w miescie i po ledzonko dla mojego szczuraska (kupilem takie gdzie praktycznie nie ma slonecznika ale jest dosc duzo owocow.. ) kupilem mojej dziewczynce kochanej takze witaminki: EVA POZ ..
W sklepie jak powiedzialem ze szczurek sie drapie duzo.. to gosciu od razu powiedzial: przebialczenie ..
Powiedzial zebym nie dawal szczurasowi narazie nabiału.. powiedział dokładnie taka diagnoze jaka wy daliscie!! :-)

Powiedzial ze to raczej wina sciolki nie jest.. bo od poczatku tak by sie duzo drapała.. a ja w ostatnim czasie na prawde bardzo duzo dalem jej slonecznika - bo wiem ze uwielbia go.. no ale coz.. dla zdrowia nalezy sie ograniczyc.. mam nadzieje ze moja chomiczka do zrozumie ;)

Pozdrawiam bede informował na bierzaco o efektach!!
BB: 9124890
kitten
Posty: 387
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:48 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: kitten »

U mnie przebialczenie zawsze objawialo sie ze strupkami wiec proponuje odstawic tez trocinki bo moze akurat w tych jakas chemia nie wiem czasami lakier sie zdarzaja...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”