KALKULATOR - Wymiary klatki na

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: Paul_Julian »

Te półki trzeba by było przede wszystkim wyrzucić. Na oko wychodzi, że jedna półka ma wysokośc 15 cm - to jest mniej wiecej dlugośc Twojej dloni. Samiczki są bez ogona dluższe od dloni. Jak sa małe to sie wydaje, ze bedzie ok, a potem nagle rosną (jak to dzieci).

Poszukaj na allegro takiej klatki :
http://www.superpreis.pl/klatka-70-cm-d ... p-700.html
PYKO_ALLEGRO
http://allegro.pl/show_user.php?uid=12173561
To jest absolutne minimin dla 2 szczurzyc - nie może być mniej niż 40 cm.

Ta klatka ( pyko 70 cm) ma swoje wady http://szczury.org/viewtopic.php?f=165&t=30382 ale nie jest super droga.

A w tym temacie http://szczury.org/viewtopic.php?f=5&t= ... ro#p794454 wpisujemy różne tanie klatki znalezione na allegro.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: Maszka »

Nie ma opcji edytuj.

Dobrze, że chcesz zrezygnować z kracianych półek, ale:
-29 cm to za mało, minimalna szerokość to 40 cm, tutaj szczur się prawie nie obróci.
madziastan pisze:Na kalkulatorze pokazano że można trzymać 1 szczura. (...) wystarczy na 2 samiczki?
-Skoro kalkulator pokazał, że na jednego to nie na dwa ::) Szczurów samotnie się nie trzyma, więc klatka jest nieodpowiednia.

Nocą szczury są najbardziej aktywne i zamknięte w niej na tą część doby, będą naprawdę nieszczęśliwe. Na allegro, forum czy gumtree można znaleźć naprawdę fajne klatki za niską cenę ;)
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: madziastan »

Bardzo dziękuję za podpowiedzi i porady, zdecydowałam się zrobić sama klatkę na wymiary szer 51cm, dł 90cm i wys 86cm.
Zobaczymy czy z tego coś wyjdzie. Jak wszystko będzie dobrze to zaadoptuję 2 samiczki :)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: Blanny »

Dobra decyzja. Ta klatka w ogóle się nie nadawała. Trzymam kciuki, że zmajstrujesz własną, dużą. :) Powodzenia!
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: Paul_Julian »

madziastan pisze:Bardzo dziękuję za podpowiedzi i porady, zdecydowałam się zrobić sama klatkę na wymiary szer 51cm, dł 90cm i wys 86cm.
Zobaczymy czy z tego coś wyjdzie. Jak wszystko będzie dobrze to zaadoptuję 2 samiczki :)
Tutaj http://szczury.org/viewtopic.php?f=165&t=8420& jest temat o własnoręcznej budowie klatki. Poczytaj i jak stwierdzisz, że dasz radę - to próbuj :) Najpierw jednak dobrze to wszystko oblicz , zeby sie potem nie okazało, że koszt będzie wyzszy od super klatki.
Tu jeszcze krótszy nowszy temat http://szczury.org/viewtopic.php?f=165&t=29737
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: madziastan »

Właśnie skombinowałam połączenie klatek. Proszę zobaczyć w dziale Klatki jest temat "Przygotowanie klatki dla 2 samiczek" :)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
nurazuki84
Posty: 9
Rejestracja: wt sie 23, 2011 7:35 pm

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: nurazuki84 »

Mam klatke 35 na 50 na 30 i wychodzi mi ze nie moge w niej trzymac szczura a wydawała mi sie spora, planowałam dołacznie 2 szczurzynki ale chyba to nie wchodzi w gre ???
Awatar użytkownika
nurazuki84
Posty: 9
Rejestracja: wt sie 23, 2011 7:35 pm

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: nurazuki84 »

Przepraszam nie wiem jak edytowac post ::) Żabusia ma pułeczke domek rure i zjezdzalnie planuje hamaczek bo wyciagnełam karuzele bo to bez sensu dla szczura i nie korzysta, to naprawde si enie nadaje :-\
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: macik001 »

No raczej. Mój chomik miał większa klatkę:O
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: macik001 »

Jelsi powiesisz hamaczek, dasz miseczkę, kuwetę to szczura nie upchniesz tam.. A chyba nie o to chodzi.
Awatar użytkownika
nurazuki84
Posty: 9
Rejestracja: wt sie 23, 2011 7:35 pm

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: nurazuki84 »

Klatka jest przeznaczona specjalnie dla szczura i specjalnie kupowałam taka jaka mi polecił sprzedawca w sklepie, misieczka jest wmontowana z połke domek tez, poidełko jest nazewnatrz i rura tez nazewnatrz, pozatym szczurka ma większość dnia klatke otwarta i biega sobie po komodzie, moze dokupie druga klatke połacze rurami? Sadzicie ze to dobry plan bo klatka jest ladna i funkcjonalna nie wchłania zapachow a szczurka traktuje ja jak swoje terytorium bo podgryza jak sie łapska pcha przez kraty, pozatym planowałam zaadoptowanie jej kolezanki jak bede w PL
Awatar użytkownika
Venefico
Posty: 543
Rejestracja: czw maja 06, 2010 2:30 pm
Lokalizacja: Karpacz

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: Venefico »

Klatka jest o wiele za mała, nawet na jednego szczura, a co dopiero na dwa. Żaden wymiar nie może być mniejszy niż 40cm, a wymiary dla 2 szczurów to 70x40x60 (wys. szer. dł.). Sprzedawcy w zoologach się nie znają, wielokrotnie nam to udowadniali.
Obrazek Carly Obrazek Przylepka Obrazek Chico

Obrazek Rajka, Sky , Łatka, Pulpi
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: macik001 »

Sprzedawcy często nie mają bladego pojęcia o podstawowych potrzebach zwierząt które spzedają. Możesz dorwać w necie tanią, dużą klatkę, a ta co masz sprzedać.
Parę postów wyżej Paul-Julian pokazywał odpowiednie klatki dla dwóch szczurków,
Awatar użytkownika
nurazuki84
Posty: 9
Rejestracja: wt sie 23, 2011 7:35 pm

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: nurazuki84 »

Widac producenci klatek tez nie:-/
Awatar użytkownika
nurazuki84
Posty: 9
Rejestracja: wt sie 23, 2011 7:35 pm

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: nurazuki84 »

macik001 pisze:Sprzedawcy często nie mają bladego pojęcia o podstawowych potrzebach zwierząt które spzedają. Możesz dorwać w necie tanią, dużą klatkę, a ta co masz sprzedać.
Parę postów wyżej Paul-Julian pokazywał odpowiednie klatki dla dwóch szczurków,
Raczej mi nikt nie kupi klatki ktora kosztowala 300 zł;) a do niczego sie nie nadaje z tego co wynika
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”