KALKULATOR - Wymiary klatki na

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: macik001 »

To może dokupisz klatkę większą, a z tej zrobisz dobudówkę, albo jako transporter, chociaż nie wiem czy by się nadawała bo nie widziałamjej.
Awatar użytkownika
Venefico
Posty: 543
Rejestracja: czw maja 06, 2010 2:30 pm
Lokalizacja: Karpacz

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: Venefico »

Dla szczurków trzeba kupować klatki "szynszylówki", bo "klatka dla szczura" zazwyczaj nadaje się dla chomika lub myszy ;)
Obrazek Carly Obrazek Przylepka Obrazek Chico

Obrazek Rajka, Sky , Łatka, Pulpi
Awatar użytkownika
nurazuki84
Posty: 9
Rejestracja: wt sie 23, 2011 7:35 pm

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: nurazuki84 »

macik001 pisze:To może dokupisz klatkę większą, a z tej zrobisz dobudówkę, albo jako transporter, chociaż nie wiem czy by się nadawała bo nie widziałamjej.
Tak wyglada:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: Paul_Julian »

nurazuki84 pisze:Mam klatke 35 na 50 na 30 i wychodzi mi ze nie moge w niej trzymac szczura a wydawała mi sie spora, planowałam dołacznie 2 szczurzynki ale chyba to nie wchodzi w gre ???
Jesli to jest klatka co powyzej , to możesz tam trzymac myszki :( Ona sie nawet dla 1 ogona nie nadaje :( Niestety, baaaaaardzo przepłaciłas, za tyle można kupic nowa casite 120 x60x60 .

Spróbu sprzedac np. na allegro, a jesli nie , to zostaw jako tymczasówke/chorobówkę.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
nurazuki84
Posty: 9
Rejestracja: wt sie 23, 2011 7:35 pm

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: nurazuki84 »

Kupowałam zagranica moze stad ta cena, trzeba bedzie postarc sie o nowa
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: aneczkaa »

Na dodatek pewnie lada chwila ogonek wyrośnie z tych tuneli
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: Blanny »

Tam dorosły szczur się nawet nie położy na szerokość klatki, bo się nie zmieści. Zresztą, co tam dorosły szczur, trzy- lub czteromiesięczny będzie miał problemy z obracaniem się.
Nie wiem, kto Ci wcisnął takie dziadostwo za 300 zł, ale musi być niezłym sprzedawcą. 8) Ta klatka jest może warta z 60 zł z tymi bajerami. Wystarczy na allegro popatrzeć.
A następnym razem proponuję poczytać, zanim cokolwiek się kupi. Taka dobra rada. ;)
Oczywiście klatka jest za mała i musisz kupić większą. Nową, nieużywaną klatkę o dobrych rozmiarach, kupisz już nawet za 100-120 zł. (Chociaż pewnie za mniej też, ale w takiej będzie już hamaczek, jakieś półki, etc.)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
nurazuki84
Posty: 9
Rejestracja: wt sie 23, 2011 7:35 pm

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: nurazuki84 »

Szczurzynka ma ponad 3 miesiace i nie ma problemow z obracaniem sie w klatce, jest o 5 cm zamała z szerokosci od standardow, a wiec nie wiem dlaczego robicie az taki problem ze szczur sie niby nawet obrócic nie moze bo ona bo niej sobie chasa :o , klatka jest z ferplasta sadze ze to dobra firma dlatego tez kupiłam taka plastiki nie wchłaniają zapaszkow, pokaz mi taka za 60 zł ??? Oczywiscie wieksza zakupie bo chce miec 2 szczurki z przyczyn oczywistych, to nie jest moj pierwszy szczur, ale pierwszy był z zupełnego przypadku dostalam go na urodziny zył w klatce dla ptakow przezył ponad 3 lata był cudnym stworzeniem
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: Kluska123 »

Uwierz mi, forumowicze wiedza co mowia. Takie wymiary klatki sa niedopuszczalne dla szczurkow :-\
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
nurazuki84
Posty: 9
Rejestracja: wt sie 23, 2011 7:35 pm

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: nurazuki84 »

Ja to rozumiem napisałam: zakupie nowa, a co chwila sa posty linczujace ???
Awatar użytkownika
Venefico
Posty: 543
Rejestracja: czw maja 06, 2010 2:30 pm
Lokalizacja: Karpacz

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: Venefico »

Nikt Cię nie linczuje ::) Dobrze, że kupisz nową ;)
Obrazek Carly Obrazek Przylepka Obrazek Chico

Obrazek Rajka, Sky , Łatka, Pulpi
Mirrah
Posty: 71
Rejestracja: sob sty 19, 2008 12:03 am

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: Mirrah »

wow, nie prowadzcie wojen bo ja tez mam dylemat ;)
kupilam klatke dla dwoch ogonow w lokalnym zoologu, ma wymiary 37x32x70 (byla i tak najwieksza w sklepie). Czu uwazacie ze to za malo dla dwoch samiczek? Jak podrosna najwyzej powieksze im apartament ;)
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: aneczkaa »

Patrząc na inne klatki w zoologach, ta pewnie wydaje Ci się duża, ale ewidentnie jest nieodpowiednia dla szczurków, nawet młodych. Na początku tego tematu masz link do kalkulatora, którym możesz sprawdzać na ile szczurów nadaje się konkretna klatka.
A klatki najlepiej kupować przez Internet, są tańsze i łatwo znaleźć odpowiednią. Najlepiej szukać klatek przeznaczonych dla szynszyli ;)
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: valhalla »

Najmniejszy wymiar powinien wynosić 40 cm. Resztę oblicz w kalkulatorze :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Mirrah
Posty: 71
Rejestracja: sob sty 19, 2008 12:03 am

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: Mirrah »

Wlasnie widze :) ale juz mam plan dobudowy drugiej takiej samej klatki (polacze je przez srodek, wiec wszystkiego wyjdzie x2 oprocz wysokosci) i wtedy smiesci sie wiecej ogonow ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”