Ulubione przysmaki Waszych milusińskich ;)

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Ulubione przysmaki waszych milusińskich ;)

Post autor: emi2410 »

Rośnie mi tego pełno, to muszę założyć rękawice i zrywać. ;D
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
malina89_dg
Posty: 332
Rejestracja: pn kwie 09, 2012 9:23 pm
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza / Częstochowa

Re: Ulubione przysmaki waszych milusińskich ;)

Post autor: malina89_dg »

Moje Perełki uwielbiały ryż, makaron i gerberki ;) Poza tym płatki kukurydziane, dropsy jagodowe i czekoladowe (aż im się uszy trzęsły i potrafiły zrobić dla nich wszystko) i tosty z serem od czasu do czasu :) Za to marchewki nawet nie powąchały ;)
Tęskno za nimi ...
Ze mną: Teodor i Leon :)
W serduszku: Dexterek, Lakuś, Piorunek i Tajfunek <3 [*][/color][/b]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 58#p882758 - Malinkowe cudaki ;)
Katarynka91
Posty: 39
Rejestracja: czw lut 16, 2012 4:57 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Ulubione przysmaki waszych milusińskich ;)

Post autor: Katarynka91 »

Generalnie to uwielbiają wszystko :D
Kiedyś biały ser, ale uczulił, więc musiały zapomnieć o nim.
Aktualnie gotowany makaron - dać im spaghetti - ohoho co się dzieje, mord w oczach jak spróbujesz zabrać. Wielbią też gotowaną rybę, bazylię, pestki dyni, kaszę jaglaną.
Awatar użytkownika
Milka-sensei
Posty: 265
Rejestracja: pt lip 29, 2011 1:16 pm
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Ulubione przysmaki waszych milusińskich ;)

Post autor: Milka-sensei »

a pro po pokrzywy... można oczywiście suszyć tą ze "swojego ogródka". Pamiętajcie tylko o tym, aby nie zrywać ziół w pobliżu dróg. lepiej poszukać jakiejś oddalonej polanki. dobrze jest też rośliny opłukać w wodzie przed wysuszeniem, aby pozbawić liście pyłów i ewentualnych jaj pasożytów.
tuśka
Posty: 287
Rejestracja: sob mar 13, 2010 8:05 pm
Lokalizacja: Giżycko

Re: Ulubione przysmaki waszych milusińskich ;)

Post autor: tuśka »

a moje z suszonych roślinek tylko liście truskawek podkradają królikowi ::)
za to wielką furorę zrobiły kolby różano-kokosowe z vitapolu. istny szał normalnie :D ziarenko można zobaczyć tylko gdzieniegdzie oraz białe chrupki. tak to cała kolba jest oblepiona różą oraz kokosem :P to chyba najlepsza kolba z tej firmy jaką zdążyli wyprodukować na razie :)
Obrazek
za TM: Lusia Becia Alfa Pinki Szara
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Ulubione przysmaki waszych milusińskich ;)

Post autor: gosja1 »

Moje uwielbiają chyba wszystkie kolby Vitapolu. Kupiłam im kiedyś ten zestaw 7 kolb: http://animalia.pl/produkt,22862,,vitap ... 7-szt.html, gdzie są kolby: kwiatowa, brokułowa, jabłkowa, jogurtowo-mnieszkowa, truskawkowa, warzywna i koktajlowa. KAŻDA im smakuje i każda znika w ciągu dwóch dni. Kolby VL mogą smętnie wisieć przez miesiąc albo dwa i nic się z nimi nie dzieje :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
tuśka
Posty: 287
Rejestracja: sob mar 13, 2010 8:05 pm
Lokalizacja: Giżycko

Re: Ulubione przysmaki waszych milusińskich ;)

Post autor: tuśka »

moje niby też jedzą wszystkie, ale większość kolb to zwykłe śmieci. nie jestem ich zwolenniczką więc jeśli już daje jakąś to patrzę na jej wygląd. zazwyczaj te z vitapola są pełne ziaren albo barwionych chrupek co mnie od razu odrzuca od nich ::) bo to że szczurakom smakują to nic, ważne aby zdrowo jadły, nawet jeśli to tylko zwykły przysmak ;)
Obrazek
za TM: Lusia Becia Alfa Pinki Szara
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ulubione przysmaki waszych milusińskich ;)

Post autor: Kluska123 »

Fajne kolby są z Vitapol Premium Line, ale nie widziałam je nigdzie we Wrocławiu :-\
Są wszystkie dla chomików, królików, a dla szczurów nie ma. Tak je uwielbiają, raz dostałam jedną paczkę za pomoc w DT, w ciągu jednego dnia znikły :D
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Martasz
Posty: 295
Rejestracja: śr paź 19, 2011 2:19 pm
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Ulubione przysmaki waszych milusińskich ;)

Post autor: Martasz »

Kluska, kolby z vitapolu dostaniesz u nas w mieścince na Grunwaldzkiej jest dość spory wybór :)
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ulubione przysmaki waszych milusińskich ;)

Post autor: xiao-he »

Serek biały i topiony, jajko :D
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
sherlock
Posty: 15
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 8:48 pm
Lokalizacja: Racibórz

Re: Ulubione przysmaki waszych milusińskich ;)

Post autor: sherlock »

Mam dwa szczurki i każdy lubi co innego. Starszy przepada za zielonym ogórkiem, wszystkim co serowe, rzeżuchą, psią/kocią karmą (teraz ma z linii ProPlan Delicate dla kotów), gotowanym kurczakiem i suszonymi bananami (a świeżych nie lubi). Uwielbia też wylizać kubeczek po jakimkolwiek jogurcie jaki zjem. Młodszy z kolei zajda się orzechami włoskimi i słonecznikiem, a jego faworytem są chrupki orzechowe z firmy Animals. Od czasu do czasu nie pogardzą też chrupkiem czy słonym paluszkiem.
Oboje nie lubią za to świeżej marchewki i suszonych owoców dzikiej róży, którą mają w karmie. Próbowałam też kolb różnych firm (Vitapol, Versele-Laga, Vitakraft) ale w ogóle ich nie jedzą - może kupuje nie te smaki ;)
Ze mną: Watson
Za TM: Sherlock [*]
Awatar użytkownika
Beliar
Posty: 19
Rejestracja: ndz sie 12, 2012 8:16 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ulubione przysmaki waszych milusińskich ;)

Post autor: Beliar »

Eris kocha zółty ser, ale to co powoduje u niej dziki szał i sprawia że w główce widnieje tylko "jeść" to karaczany. Jak się dorwała do karmówki Atropos to musiałem ją siłą wyciągać (gdzie i tak była po tym fakcie wielce obrażona!) i dokładnie zabezpieczyć pojemnik z karaluszkami.
Hekate natomiast da się usmażyć za oliwki i Plantago lanceolata. To pierwsze kradnie bez wstydu z talerzy, lodówek, garnka (!) a to drugie hodowane dla młodych straszyków wyjada z doniczek w stopniu zabójczym!
"Bierz tego arbuza i dawaj mi melona k".... Eris....
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Ulubione przysmaki waszych milusińskich ;)

Post autor: iwciunia11 »

Moja szczurka wszystko uwielbia. Suszone muchy z parapetu, ogorki, marchewki, gerberki, kasze, makarony, ryz, jablko, karma dla psow, jogurty, serki, orzechy, kolby Vitapolove, ostatnio ukradle i przedziurawila paste do zebow - piszczala gdy chcialam jej to zabrac. Wszystkozerna laseczka !!

Za to szanowny pan kastrat je tylko to, czego Pusia mu nie zabierze, nie schowa do domku ;)
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Awatar użytkownika
sherlock
Posty: 15
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 8:48 pm
Lokalizacja: Racibórz

Re: Ulubione przysmaki waszych milusińskich ;)

Post autor: sherlock »

Poczytałam o szczurzych przysmakach i natrafiłam na informacje o bekonowej kolbie z Vitapolu. Znalazłam ją, kupiłam i zniknęła w parę godzin :) A wcześnie żadnej kolby ani rusz. Polecam dla wybrednych szczurów ;)
Ze mną: Watson
Za TM: Sherlock [*]
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: Ulubione przysmaki waszych milusińskich ;)

Post autor: Venice »

Suszone banany, soczek owocowy, orzechy, gerberki. ;)
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”