Szeregowy, Rico, Kowalski, Doris, Arlena

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Szeregowy, Rico, Kowalski, Doris

Post autor: Bandziornooo »

Jak to bywa w moim przypadku, zawsze mam pecha do zwierzaków :/ Mała strasznie kicha, praktycznie kilkanaście razy na minutę. Odizolowałam ją od Kowalskiego aby się nie zaraził od niej i jutro idę do weta :/
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
Lilien
Posty: 681
Rejestracja: pn mar 12, 2012 2:31 pm
Numer GG: 8356274
Lokalizacja: Lubartów/Lublin

Re: Szeregowy, Rico, Kowalski, Doris

Post autor: Lilien »

A może wpływ ma na to ściółka ? Głowa o góry i nie zakładaj od razu najgorszego :)
Wspaniale, że kowalski ma teraz koleżankę. Dobrze widzieć u was takie dobre wiadomości
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Szeregowy, Rico, Kowalski, Doris

Post autor: Bandziornooo »

Doris dostała antybiotyk na 2 tygodnie na kichanie. Dodatkowo dziwnie mlaskała odkąd ją wzięliśmy i okazało się że małej rusza się ząbek - prawdopodobnie musiała gdzieś spaść w zoologicznym i lekko go sobie naruszyć. Ząb jest cały ale sie kiwa. Wetka powiedziała że prawdopodobnie wypadnie i wyrośnie na jego miejsce nowy, do tego czasu mam dawać jej zarówno ziarenka jak i papki, a ona ma wybrać co chce jeść. Lada dzień wstawię zdjęcie małej torpedy i Kowalskiego :) Trzymajcie kciuki za zdrówko :)
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Szeregowy, Rico, Kowalski, Doris

Post autor: Arau »

Może to tylko stresowe, w końcu zoolog - nawet najlepszy - a prawdziwy dom - to niebo a ziemia, trzeba się przyzwyczaić :)
I co z ząbkiem?
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Szeregowy, Rico, Kowalski, Doris

Post autor: Bandziornooo »

Ząbek nie wyleciał a Doris mlaska buzią, nadal kicha, choć jest pełna energii i szaleje. Spotyka sie z kowalem na wybiegu i wojen itd nie ma, mimo że zostali odstawienie od siebie gdy nie było jeszcze "miłości" Nie wiem co o tym myśleć, przez 2 tygodnie mam jej podawać doxycycline, a potem akurat wracam do pl na urlop, więc jak po tych 2 tygodniach nadal będzie kichac to odwiedze weta ale juz w Polsce. Wolę zostawić 30-40 zł, jak kolejne 50 euro i aby nie było poprawy... Co do ząbków jeszcze to daję jej papki, oraz zwykłe ziarno, je i to i to, wcina suchy makaron, więc nie wiem co myśleć...Wet obstawiala że mniej więcej do poniedziałku ten ząbek powinien jej wylecieć, ale jak widze ma wszystkie, więc może się nie rusza?
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Szeregowy, Rico, Kowalski, Doris

Post autor: xiao-he »

Doris 8) wchodzę po tak długim czasie i jest! nowy przybysz :) niech wraca do zdrowie malizna :)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Szeregowy, Rico, Kowalski, Doris

Post autor: Bandziornooo »

Teraz troche wieści z pingwinowej krainy...
Doris zaklimatyzowała się u nas, wyzdrowiała, jest wspaniała, niesamowicie kontaktowa, większość czasu na wybiegu lubi spędzać na nas / z nami :) Nie wiem czy to kwestia indywidualna czy po prostu samiczki takie sa, ale jest super ! :)
Z Kowalem dogaduje sie ok, jednak od tygodnia sa odizolowani.. Kowalski rozchorował nam się, przestał jeść, pić, okazało sie że przy okazji urosły mu niesamowicie zęby, które na wizycie u weta trzeba było obciąć. Od niecałego tygodnia jest na 2 antybiotykach i próbujemy postawic go na nogi, jednak nie wiem co z tego wyjdzie. Nasz miś polarny nie poddaje się, karmimy go ze strzykawki, jednak wielkiej poprawy nie ma... Obawiam się że jeśli się znacznie pogorszy będziemy musieli pomóc mu odejść...
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Szeregowy, Rico, Kowalski, Doris

Post autor: Magdonald »

Jeej, gdzie nie zajrzę, tam choróbska, problemy... :/
Kciuki dla Kowalskiego, niech się nie poddaje!

Wycałuj całą zgraję :)
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
iku
Posty: 300
Rejestracja: sob lis 27, 2010 7:00 pm

Re: Szeregowy, Rico, Kowalski, Doris

Post autor: iku »

samiczki właśnie są mniej kontaktowe od samców, moje baby zawsze trzymały się z daleka od ludzi, więc pozazdrościć! strasznie szkoda Kowalskiego, trzymam kciuki jak najmocniej, oby było lepiej :(
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Szeregowy, Rico, Kowalski, Doris

Post autor: xiao-he »

Oj Kowalski! Trzymaj sie! Kciukamy :-* Ucałuj Doris :)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Szeregowy, Rico, Kowalski, Doris

Post autor: Bandziornooo »

Mija tydzień brania antybiotyków, a poprawy nie widać. Kowalski je ze strzykawki tylko płynne jedzenie, mało chodzi a jak już to ma z tym problemy. Nie wiem co robić, weterynarz mówiła że jesli nie będzie poprawy zaleca przyjść i uspić biedaka żeby sie nie męczył, ale sama nie wiem...W tej chwili dajemy mu doksycykline, trimethoprim, sulfamethaxazol - 2 antybiotyki, a poprawy nie ma, wiec boję się myslec co bedzie jak odstawimy leki... Biję sie z myslami i nie wiem jaka decyzja jest najlepsza.. :/
Myślę że noc i jutrzejszy poranek będzie decydująca...
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Szeregowy, Rico, Kowalski, Doris

Post autor: Bandziornooo »

Iku- ja nie miałam wczesniej samiczki więc myślałam ze one wlasnei sa bardziej tulisinskie, a tu widzisz trafił mi sie istny ewenement! TŻ się cieszy bo mała lgnie do nas niesamowicie, a do niego jak idzie i on nie zwraca na nią uwagi to ciągnie go za koszulkę i jak się nią zajmie to daje mu spokój :)
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Szeregowy, Rico, Kowalski, Doris

Post autor: Bandziornooo »

Niestety mam złe wieści... :(
Kowalski nic nie zjadł ani nie wypił przez całą noc, a rano było z nim jeszcze gorzej. Pił ledwo co ze strzykawki, ale widać było że cierpi i nie będzie juz na pewno lepiej... Zastanawialiśmy się co zrobić, czy to już jest ten moment, czy w ogóle powinniśmy..ale doszliśmy do wniosku że nie zasługuje na taki los, a przetrzymywanie go praktycznie w agonii jest nieludzkie...
Udaliśmy się do weta ktory po obejrzeniu go tylko potwierdził nasze myśli - nie da się już nic zrobić, skoro nie reaguje na antybiotyki które dostawał... Zdecydowaliśmy się na eutanazję 2 zastrzykową (tak jak u Szeregowego) aby na pewno nic nie czuł i nie był świadomy.... Płakaliśmy jak dzieci, a następnie dołączyliśmy go do miejsca spoczynku jego przyjaciół...
I tak o to odszedł nasz kompan Kowalski zwany również niegdyś świniowym, Misiem polarnym i Misiołkiem [*]
Mamy nadzieję że to było najlepsze wyjście i moment dla niego.... ;(





Po powrocie do domu, TŻ stwierdził że nasza Doris właściwie od ponad tygodnia siedzi juz sama w klatce, a nawet na wybiegu z Kowalem nie bardzo miała towarzystwo do wspólnych harcy ze względu na jego wiek i kondycję... Postanowił więc zabrać mnie do sklepu.... i tak o to w naszym domu znalazła się Arlena... :) na razie to by było na tyle. Jedyne co mi się nasuwa to słowa TŻ "Umarł król... Niech żyje król!".... A życie podobno toczy sie dalej...
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
iku
Posty: 300
Rejestracja: sob lis 27, 2010 7:00 pm

Re: Szeregowy, Rico, Kowalski, Doris

Post autor: iku »

jej, strasznie mi przykro... nie wiem, co powiedzieć :( chociaż obaj bracia już byli pewnie w słusznym wieku, to jednak serce się kraja... dobrze, że macie dwie małe wariatki w domu, będzie łatwiej oswoić się z ich brakiem. dawaj zdjęcia bab! ;D
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Szeregowy, Rico, Kowalski, Doris, Arlena

Post autor: Bandziornooo »

W końcu zabrałam się za zrzucenie zdjęć z aparatu :)

Kowalski i Doris...
Obrazek

O to Arlena ;)
Obrazek

A to Doris :)
Obrazek

Chodź, powiem Ci coś na ucho !!
Obrazek

A więc tak - łączenie przebiegło bezproblemowo, dziewczyny po godzinie spały razem w sputniku :) Widać że będzie z tego super przyjaźń, w nocy wspólnie obgryzły 7 z 12 sznureczków mocujących wszelkiego rodzaju hamaki i tunele :) Arlena musi się jeszcze nauczyć że załatwia się na dole w kuwecie, jak jej koleżanka. Małego sika na półce raz w tygodniu pancia zniesie, ale codzienne śmierdzące boczysławy już średnio :P Młoda jest jeszcze trochę niepewna, ale generalnie wszystko zmierza w dobrym kierunku, dzisiaj już podgryzała mi palce, spała na ramieniu tuląc się i pulsowała podczas głaskania. Nie wszystko dało się uchwycić filmikami, bo jak sami wiecie najlepsze rzeczy dzieją się gdy kamera wyłączona :) Ale trochę mi się udało więc miłego oglądania =)
http://www.youtube.com/watch?v=WnLbzHEI ... e=youtu.be
Może ktoś mi przy okazji powie co Doris robi pyszczkiem? Odkąd ją wzieliśmy mieli dziwnie buzią, nie jest zgrzytanie, tylko tak jakby lizanio-mlaskanie :) Czy komuś jeszcze szczurzynka tak robi?

http://www.youtube.com/watch?v=_-t6KTJl ... e=youtu.be

POZDRAWIAMY !!!
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”