[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: max_misiu »

OKi.. dzisiaj bylem ponownie.. Dzidzi dostala zastrzyk (z wrazenia zapomnialem zapytac jaki to zastrzyk..ale sadze ze ten co porawaliscie na forum: IVERMEKTYNA (wczoraj sama zaproponowała mi go.. ale powiedziała zebym jutro przyszedł bo ona przygotuje taka dawke dla szczurka.. ) no i dala mi Pani Weterynarz (tzn. dzis byl jej maz - no to Pan weterynarz :) ) masc: ATECORTIN - mam smarowaz 1-2 razy dziennie przez 4-5 dni..

Co sadzicie o diagnozie doktora? Mysle ze słuszna i pomoze!?
A tak zapytam na jakie schozenie jest ta masc? Obtarcie czy pasozyty czy cos innego?

Pozdrawiam i prosze o odpowiedz
Jak zakoncze kuracje to dam znac co i jak :) Hii
BB: 9124890
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: ESTI »

To nie koniecznie musi być myko...taki wyciek porfiryny może być związany ze stresem lub osłabieniem organizmu np. z powodu choroby.

Czy poza wyciekiem ma jakieś inne objawy?
Jak się zachowuje, czy je i pije normalnie?

I czy ma wyciek też z oczkek?

Powiem Ci, że moja Mika przez całe życie ma mniejszy lub większy wyciek porfiryny, a jest zdrowa (odpukać)...
Obrazek
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: max_misiu »

Prosiliście zebym dał info o szczurku po skończeniu leczenia.. wiec daje :) Zakonczylem leczenie szczurka.. mysle ze będzie już dobrze.. miejsce pod szyja gdzie sie gryzła zagoiło się, włosy ładnie zarosły.. wszystko jest Oki :) Dziekuje wam za pomoc.. wiem ze gdybym nie poszedł do weterynarza to byłoby źle :) Hii

Pozdrawiam i jeszcze raz serdecznie dziekuje :alien:
BB: 9124890
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Fam »

ciesze sie, ze sie wszystko dobrze skonczylo
za tęczowym mostem: Karolcia
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: max_misiu »

Ja takze sie ciesze.. jeszcze raz bardzo dziekuje za wszelka pomoc!! Pozdrowionka!! :*
BB: 9124890
Yep
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 08, 2005 11:12 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Yep »

Wiecie co...ja juz nie wiem co mam robić...ehh od czasu dodania postu byłam u weta bo tak radziliscie, moja Frida dostała antybiotyk, ale widze, ze poryfinka nadal leci jej z noska...tak wogole to jego skrzydełka ma takie podraznione...to od tego?? nie wiem co robic... :?
LOve Frąckowjah...
ze mna:
- Frida <:3 )~
- pies - Kiroko
Michał i Madzia
Posty: 76
Rejestracja: pn maja 23, 2005 6:20 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Michał i Madzia »

nasz Szatan też od pewnego czasu się częściej drapie i nie wiemy od czego. Poza tym wszystko z nim ok. Może rzeczywiście odstaw mu na jakiś czas słonecznik i kukurydzę? Zaobserwuj efekty, jak nic sie nie zmieni, to go wyszoruj w tym antybakteryjnym paskudstwie od weta. Pytanie do ciebie: jak często sie twój szczuras drapie? Bo wiemy że szczury (jak każede gryzonie) tak mają że sie drapią, ale nie wiemy kiedy to już zaczyna być alarmujące.
Mamy Szatana w pokoju!
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: max_misiu »

Juz jest lepiej.. dzidzi malutko sie drapie.. poprawa jest znaczna.. mysle ze jest oki juz z moim bejbe :)
A drapie sie srednio .. hmm nie wiem.. duzo tak jak kazdy GRYZON :)
BB: 9124890
EmDżi
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 3:20 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: EmDżi »

błagam o pomoc !!!!!!!!!!!!!

coś nie tak jest z moim ogonkiem - mam go od tygodnia a dzisiaj zaczął szaleć po klatce jak nienormalny, drapie się strasznie i chyba ma strupki ale nie moge go obejżeć a ni wziąć na ręcę bo gryzie wszytko co mu podejdzie pod mordke - nie wiem czym to może być spowodowane rano się zachowywał normalnie i nagle zaczął szaleć - myśle ze problem może być w hamaku ponieważ mam go zrobiony z koszulki koleżanki która ma kota i psa i tam było troszke siersci któregoś zwierzaka i niewiem czy to mogło zaszkodzić - właśnie go piore ale nie wiem co zrobic ze szczurkiem

błagam o szybką odpowiedź!!!!!!!!!!!
Moja kochana malutka z Aniołkami lata :(:(
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: ESTI »

Em Dżi, nie wiem czy ktoś już Ci coś pisał na PW, ale moim zdaniem to może być alergia. Napisz czy dzisiaj nadal się tak zachowuje.
Obrazek
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Fam »

lec do weta, on pomoze
za tęczowym mostem: Karolcia
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Nisia »

Moja Henia wczoraj nagle zaczęła drapać się jak głupia (aż klatka sie trzęsła). Zastanawiałam się od czego - nic nowego nie zjadła, żwirek Cat's Dream chyba nie jest winowajcą... Dzisiaj przestała. Wiecie na co mi wyszło? Ma uczulenie na mojego znajomego (dużo trzymał ją na rękach)! Albo na jego jakies pachnidła, albo na kosmetyki.
kpik
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 08, 2005 8:57 am

drapanie i kichanie spowodowane ...

Post autor: kpik »

... spowodowane spaniem we własnym moczu... czy to może być przyczyną zmiany zachowania szczurka? tzn drapanie częstsze niz zwykle i kichanie ... nie jest to diagnoza weta, ale jest prawdopodobna, bo mój szczurek leje pod siebie w domku... podałam troszeczkę wapna rozpuszczonego ... zabrałam domek, dzisiaj jest już lepiej

ale ogonek spał i lał pod siebie od kiedy go mam, jakieś 5-4 miesięcy, ale dopiero teraz zauważyłam takie objawy, poza tym teraz tak smutnie lezy na połeczkach, ignoruje "zastępcze" schronienia ...

co wy o tym myślicie?
nutka & ola
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Masterton »

Ja mam podobny problem, moje samiczki uwielbiaja spać w swoich siuśkach i rzeczywiście muszę przyznać, że mocz powoduje podrażnienie dróg oddechowych, szczególnie gdy paruje, a w domku ma do tego doskonałe warunki.
I tak się zastanawiam, bo być może to była pośrednia przyczyna zachorowania moich paskudek. Zaczęło się od podrażnienia układu oddechowego, potem było prychanie, potem kichanie, a teraz antybiotyk :-( Skończyłam też z domkami.
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Mycha »

W siusiu znajduje się mocznik który nie jest aż tak straszliwie trujący (jak np. amoniak), ale mimo wszystko może powodować właśnie podrażenienia- zlikwidować domek? Najpierw jednak może to się także okazać, że to najzwyklejsze uczulenie na ściółkę.

Aha, zapomniałabym- na uczulenia herbatka z pokrzywy :) Myślę, że ma sznase powodzenia niezależnie od tego co to właściwie jest.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”