Duecik Bez Siostrzyczek: Trochę inne uszka - RENIA :)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: Megi_82 »

:( Nie umiem nic poradzić :( Mogę tylko posyłać ciepłe myśli i mocno trzymać kciuki...:(
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: unipaks »

Wczoraj podzieliłam się z panią doktor swoimi wątpliwościami... :-\
Już nie mamy pewności, czy brnąc dalej jeszcze ją leczymy, czy tylko męczymy. Mała prawie nie je, tyle co ode mnie z palca, jedynie pije; męczy ją refluks ( i) duszności...
Zmienione zostały niektóre leki - m.in. furosemid na Sorpinol (dzięki, Satyna) oraz Alugastrin na taki lek dla niemowląt, łagodzący dolegliwości po ulewaniu. Ma być codziennie nawadniana z właściwymi dodatkami
Daliśmy jej czas do wtorku, w razie niepowodzenia dać jej ulgę w środę
Ale dziś w nocy miała silne duszności, był niedługi czas spokoju i znów źle... zdecydowaliśmy inaczej... :(
Nad ranem ciężko znaleźć gabinet z wziewką, pod którą można by ją uśpić przed zastrzykiem z iniekcyjnej, by potem zrobić ten właściwy.
Umówiliśmy się już z panią doktor, za dziesięć minut jedziemy, żegnamy dumbosię. Tak mi żal, że serce pęka po prostu :(
Przykro mi, Laluniu, ale tak będzie najlepiej...
Wybacz... :'(
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: noovaa »

Bardzo mi przykro :( ... ale czasem tak trzeba..
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: ol. »

tyle nadziei, tyle walki, to niesprawiedliwe, że los dał Lali tak mało czasu z Wami :(
tak mi przykro, uni...

tulę Was w sercu
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: valhalla »

Ech :( Biedni Wy i biedna Pepitka, wciąż traci przyjaciółki :(
Ale decyzja chyba jedyna słuszna...
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: Paul_Julian »

Biedactwo .... Uni, tyle nieszcześcia ostatnio spada na Ciebie. Dobra kochana dusza jesteś, i te wszystkie ogonki to wiedzą, i na pewno żadne nie ma żalu.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: unipaks »

W poniedziałek będzie robiona histopatologia płuc i wątroby, nie wiem czy czegoś jeszcze
Już teraz wiadomo, że wątroba niemal bez koloru, zmieniona, a płuc prawie nie było - obrzęk bez obecności płynu w klatce piersiowej; pełno w płucach ciemnych, prawie czarnych kropek. :(
Jelita... Objęte krwotocznym zapaleniem... :(
Lala miała i nudności, i duszności.
I jeszcze - guz przysadki, wielkości może połowy paznokcia małego palca...
Już jakiś czas temu podejrzewaliśmy, że u szczurci może być więcej niż jeden problem, że jeszcze inne nakładają się na siebie
Nic dziwnego, że ciężko było postawić diagnozę
Biedactwo...
Jest mi strasznie źle :'(
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: Entreen »

Uni - ja Wam zazdroszczę okropnie. Że macie tyle serca - że przygarniacie te bidy, którym nikt szans nie daje, że chcecie im pomóc, że... że macie je ze sobą - a one wiele serca też mają. Lala szczególnie zapadła mi w pamięć... Nieszczęsna.
I współczuję - chyba jeszcze bardziej. Bo one tyle serca, co im dajecie, zabierają, postrzępionego i obolałego...

I nic, tylko Wam dziękować - dziękuję - w imieniu nas wszystkich i tych małych istot, którym tyle dajecie.
Jestem z Wami myślami - trzymajcie się mocno. Lali - wirtualnego buziaka - na drogę :(
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: unipaks »

En, bardzo Ci dziękuję... Jest nam tak źle, bo to kolejny szczurek, który znalazł u nas śmierć zamiast...
Miał mieć jak w raju :(
Ale ja jeszcze przed terminem kontroli pokastracyjnej widziałam ten odrobinę "żabi" brzuszek i dlatego nie czekałam tylko szukaliśmy pomocy. Coś musiało się dziać już tam, w sklepie widziałam inne szczurki robiące bokami (w tej samej klatce była inna samiczka "w trakcie leczenia", z martwicą od Baytrylu), uczulałam na to właścicielkę .
Prawie niemożliwe, aby mała w trzy dni zaraziła się mykoplazmą od Pepitki, jeśli ta zaraziła się od Miki
Bo jednak u Miki wyszedł wynik dodatni :(
Mamy zalecenie, żeby wygasić stado na wszelki wypadek, nie dobierać teraz szczurków :-\
Cała jestem rozbita :(
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: Buba »

Strasznie mi przykro :(... Biedna niuńka. Niestety nie zawsze da się wszystko wyleczyć. Trzymaj się :-*
Co do wygaszania stada to okropna wiadomość. Nie wyobrażam sobie Ciebie bez szczurków, a Pepitki bez stada.
Całujemy :-[
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
kalinda
Posty: 445
Rejestracja: pn paź 12, 2009 8:19 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: kalinda »

Współczuję, a jednocześnie podziwiam Twoją wielką determinację i to, że mimo że ostatnio opuściło Cię w b. krótkim czasie kilka ogonków Ty myślac o tych, które wciąż były z Tobą, miałaś siłę by przygarnać nowe kompanki, które jak widać zanim trafiły do Ciebie nie miały lekkiego życia i ciepłego domku. Ty potrafiłaś na ich ostatnie chwile podarować im OGROMNE SERCE! Mimo ich stanu, na pewno to odczuły. A miło jest wiedzieć, że komuś na nas zależy - walczyłaś o nie.
B.przykro czytać o konieczności wygaszenia stadka. Czy da się jakimiś badaniami potwierdzić, że Pepitka może 100% zarażać? Ogonki, które gdzieś tam są i szukają dobrego domku straciłyby 1 bardzo dobry... Trzymam kciuki za Was!
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: ol. »

Biedactwo, ileż ona dźwigała... żal tak ściska;(

Ale ja również nie wierzę, żeby w tak krótkim czasie Lala mogła złapać coś u Was, jeśli tuż po przybyciu wyraźnie już coś jej było. Mam nadzieję, że histopatologia wyjaśni tę kwestię i Was uspokoi, oraz pozostawi furtkę innym stworzeniom, które wciąż wypatrują swojego szczęścia w życiu.. U Was je znajdują - na dobre i na złe, i mimo tego jak kończy się walka, to pozostaje prawdą, a one, intuicyjne istoty jakimi są, wiedzą o tym. Lala wie, na pewno.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: unipaks »

Chciałam zrobić posiew z organów na bakterologii, ale na klinice nieczynne, a do poniedziałku czekać nie można było. W Vetlabie zaś chcieli 99 zł od pojedynczego organu :o tak więc gdybym chciała z płuc, wątroby, serca, nerek, jelit... No powiedzmy jakieś dwa można by spulmować (czy jak się to zwie ::) ), ale jelita i tak trzeba osobno, bo to całkiem inna flora.
Tak czy owak dwa organy to już 200, do tego jelita kolejne 100 zł. Przy tym po tylu antybiotykach, posiew mógłby być nawet jałowy. A przecież przedtem na klinikach ogólna sekcja 50 zł, plus dodatkowo histopatologia - doktor Piasecki też jak tylko spojrzał na te płuca, na wątrobę, to doradził histo.
Ceny w Vetlabie to był dla mnie prawdziwy szok, za dużo jednak ::) :-X
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: Paul_Julian »

Takie ceny to jakieś zdzierstwo w biały dzień !! Najlepiej by było jakos moze po znajomości z wetem zalatwić, że szczegolny przypadek itd... Przecież z tego histo to weci sie też sporo nauczą, bo objawy dziwne i nietypowe...
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Żegnaj, Miko...

Post autor: Megi_82 »

Tak strasznie przykro czytać kolejne takie wieści, nieszczęścia Was nie opuszczają :'( Szkoda Lalusi, ale to chyba była jedyna dobra decyzja :(
Nie przybywają do Was, żeby znaleźć śmierć, ale żeby choć w końcówce życia, skoro nie da się pomóc, doświadczyć miłości i dobrego życia, czułej opieki.
Bardzo Wam współczuję :(
Przytulam mocno :(
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”