[Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: szczurzyca. »

ja moim zmieniam żwirek raz czy dwa w tygodniu.. kuweta ma 75x80 cm i sypię na całą powierzchnię ok.2cm Timy Natur :)
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: macik001 »

Czytałam ten dział i czegoś nie rozumiem.
Lepszy jest żwirek zbrylający czy nie? NO bo jeśli taki szczurek zje ten zbrylający to on mu w żołądku nie zbryli si? No by było chyba niebezpieczne. A taki co się rozpada na piasek zanim zje to się rozpadnie...chyba.
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Blanny »

.. A sądzisz, że szczur jest na tyle głupi, by żreć żwirek? 8) Chyba, że zamierzasz go głodzić miesiąc..
Szczur przez pomyłkę może zjeść góra takie trzy kamyczki.. Chociaż moje, jak np. obklei im się pomidor w żwirku, to albo go w ogóle olewają, albo zrywają z niego żwirek, odrzucają i dopiero jedzą. (Jak obieranie słonecznika. :D )
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: macik001 »

Nigdy nic nie wiadomo :D Mój młody szczur wciąga wszystko co jest w klatce, od hamaczków po żwirek. Mam pinio i taka pałeczke zjadł już.(tzn. miał w pysiu) No i dlatego pytam się, czy jeśłi zja kawałek to nic mu się nie stanie..
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Blanny »

Ja stosuje go blisko półtora roku i nigdy żaden nie miał problemów z brzuszkiem.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: macik001 »

Czyli mało prawdopodobne, że zaszkodzi. Więc spróbuję dzisiar kupić zbrylający, zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Używam pinio i jedyny minus jaki znalazłam to to, ze pyli. Dobrze chłonie zapachy :) Dwa tygodnie temu sprzątałam moim facetom, i dopiero teraz czuć szczoszki.
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Blanny »

Bentonitowy bardzo pyli, ale świetnie kryje zapachy + bardzo dobrze się zbryla (Benek), więc siuśki nigdzie w kuwecie nie stoją i nie śmierdzą. Jak nasiusiają na żwirek, on się zbryla i tworzy kamień, który można łatwo wyrzucić. :)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: macik001 »

No właśnie o to pylenie mi chodzi. Bo wszytko wokół klatki mam w pyłku a jeszcze jak moi faceci się tłuką to <sciana> No nic, jadę do zoologicznego i zobaczę co kupię :D
Mam nadzieje, że będe zadowolona:)
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Blanny »

On się pyli tylko przy sypaniu do kuwety. Po prostu z opakowania wypada nie tylko żwir, ale także pył. Jak leży w kuwecie, to już pył nie lata. :)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: macik001 »

Kupiłam jakiś drewniany, w typie pinio. Sprzedawca tak mnie zakręcił, że nei wiedziałam jak się nazywam, a ja zamiast podziękować wziełam to, co tańsze. Następnym razem wemę benka, na pewno :D
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Paul_Julian »

Moze kup jakiś cięższy żwirek np. bentonitowy Benek i pomieszaj z tym drewnianym ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Maguda
Posty: 74
Rejestracja: ndz paź 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Maguda »

Ja mam pytanie odnoście Cat's Best Eco (tego zbrylającego się), czy on rzeczywiście jest taki mięciutki czy raczej taki jak drewniane wałeczki w brykiecie? Chciałabym dawać go dziewczynom do domku, żeby na nim spały, bo co prawda już nie kupczą ale wciąż sikają pod siebie...
Moje szczurzyska: Mydża czyli El Grubasso i Wkrętka zwana Pyrtusiem ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=30095
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Paul_Julian »

To sa takie duże "okruchy" wielkości max. 0.5 cm na 0.5 cm.
Tu jest fajny opis :
http://www.antyalergicznasciolka.pl/test-zwirkow.html

Wg mnie będą fajne do spania.Ale moze do domku dawaj im ręczniczki ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Maguda
Posty: 74
Rejestracja: ndz paź 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Maguda »

Próbowałam już ręczniczków, ale nie zdały egzaminu. Szukam czegoś co dobrze wchłania i zatrzymuje wilgoć, żeby dziewuchy się nie wylegiwały we własnym moczu ::) Naturalne ściółki bawełniane i tym podobne nie wchodzą też w grę, bo Mydża ich poprostu nienawidzi, nie wiem czemu ale wywala je ze sputnika i koniec nie będzie w tym leżeć ani minuty... Na razie mają trociny Chipsy, wiem, że trociny nie są najlepszym rozwiązaniem ale przynajmniej chłonnym.
Moje szczurzyska: Mydża czyli El Grubasso i Wkrętka zwana Pyrtusiem ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=30095
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: klauduska »

szczury sikają pod siebie i będą się wylegiwały we własnym moczu. daj im szmatki zwykłe bawełniane. nasikają na to i będą leżały nie w siuśkach, ale na mokrej szmacie, którą jak ci tak przeszkadza [ :) ] możesz zmieniać i 2 razy dziennie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”