Odp: Zeby

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Zeby

Post autor: Nisia »

Krysia - pójść do szczurzego weta. Innej rady nie widzę. Albo spytac kogoś doświadczonego.
Krysia
Posty: 17
Rejestracja: sob cze 04, 2005 8:47 am

Zeby

Post autor: Krysia »

wlasnie jestem po pierwszej wizycie u weta ale jakos kiepsko nie byl niczego pewny nie jestem przekonana do jego diagnozy:/
kitten
Posty: 387
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:48 pm

Zeby

Post autor: kitten »

Tu są linki do zdjęć ząbków prawidłowych i wad zgryzu
Zęby
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

Zeby

Post autor: WildMoon »

[quote="Fam"]jak calyczas jest wapienko albo suchy chlebek to niepowinno byc problemu, z ozechami/ ort lepiej uwazac, zeby sobie szczuras zebow nie polamal[/quote]
Sadze, ze szczur sobie zabkow na orzechach nie polamie. Moje non stop dostaja orzechy w skorupie i zabki maja cale i zdrowe ;)
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
zet_erka
Posty: 92
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 5:57 pm

Zeby

Post autor: zet_erka »

Ja z moim szczurkensem mam podobny problem..Z tym, ze moj 3 dni po obcieciu ma juz takie same jak przed scieciem.Dodam, ze ma galazki, suchy, twardy chleb do gryzienia..itd.A kazda wizyta u weta jest dla niego ogromnym stresem. Jak bede miala juz calkiem sprawnego kompa, to wkleje zdjecia i sami zobaczycie, czy sa AZ tak dlugie..Chociaz jak bylam ostatnio u weta, to powiedziala, ze ma bardzo dlugie zeby.Tylko wydaje mi sie, ze one mu rosna do pewnej dlugosci, pozniej sie zatrzymuja..
Moje Skarby :
Cerata, Akia, Sekansa


Juz odeszly :
[']Dżuna,['] Sofizmat['], Frawaszi[']
Gomes
Posty: 39
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 11:40 pm

Zeby

Post autor: Gomes »

[quote="Beeata"]ja swoim daje wyszorowane,swieze galezie .gryza je z rozkosza a przy okazji scieraja zeby[/quote]

jakaś odmiana drzewa musi być żeby móc mu ją dać ??

[ Komentarz dodany przez: limba81: Pon Sie 21, 2006 2:42 pm ]
Prosze o uzywanie opcji szukaj a takze spisow tresci w dzialach. Np. http://szczury.org/viewtopic.php?t=5807
http://szczury.org/viewtopic.php?t=1162
limba81 mod
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

Zeby

Post autor: Matylda »

jakaś odmiana drzewa musi być żeby móc mu ją dać ??
Szczurki(jak zreszta wszytskie zwierzeta) moga dostawac galezie ze wszystkich drzew owocowych, absolutnie nie mozna dawac im galezi z drzew iglakow! O ile mi wiadomo to mozna tez podawac galezie brzozy, wierzby i malin!
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
nenya
Posty: 84
Rejestracja: wt lis 01, 2005 1:28 pm
Kontakt:

Odp: Zeby

Post autor: nenya »

Odkopuję teamt, ponieważ mam problem - zęby moich szczurzyc sa doś długie, ale z tego co czytałam, nie ma się czym martwi, jedzą normalnie, biegają. Jedyne co mnie martwi, to jak zaglądam im w pyszczek jedynki na poczatu przylegają do siebie, a potem nagle rozchodzą się. Czy u waszych szczurów też zauważyliście takie coś?
Monica_18
Posty: 54
Rejestracja: wt lip 10, 2007 7:43 pm

Odp: Zeby

Post autor: Monica_18 »

Kurcze napisałam tak dużo i mi się usunęło :D Szczurki mogą mieć tyło zgryz w większym lub mniejszym stopniu i ich ząbki się nie ścierają tak dokładnie to częsta wada u ogonów,  na wszelki wypadek pojedź do weta by się upewnić . Jeżeli okaże się , że to tyło zgryz co 3 tyg trzeba będzie delikatnie ząbki podcinać koszt 5 zł .
nenya
Posty: 84
Rejestracja: wt lis 01, 2005 1:28 pm
Kontakt:

Odp: Zeby

Post autor: nenya »

dziękuję za szybką odpowiedź, ale hm, chyba się nie do konca zrozumiałysmy:) otóz te jedynki potem razem tworzą jakby literę v, i tym sie martwie, czy u Twoich też tak jest? - nie  wiem, czy dośc obrazowo tłumczę..:)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Zeby

Post autor: limba »

Takie zabki w literke V to normalka, ale trzeba patrzec na ich dlugosc. Ja po ok roku zauwazylam ze Keks ma nieprawidlowy zgryz najprawdopodbniej wynikacy z niedowladu lap. Je na boku, zeby nie scieraja sie rowno.
Natomiast Frocia ma zabki w literke V i nic sie nie dzieje.Przynajmniej na razie.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
nenya
Posty: 84
Rejestracja: wt lis 01, 2005 1:28 pm
Kontakt:

Odp: Zeby

Post autor: nenya »

Bardzo dziekuję za odpowiedz :)
anio_anio
Posty: 12
Rejestracja: czw gru 07, 2006 4:28 pm

Odp: Zeby

Post autor: anio_anio »

Ja mam obsesję na punkcie długości zębów Szczurek. Ciągle wydaje mi się, że są za długie; co nie znajduje potwierdzenia w rzeczywistości, jedzą aż miło :)
M
Posty: 70
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 12:05 pm

Odp: Zeby

Post autor: M »

Hej

Czy jest gdzieś zdjęcie prawidłowych ząbków i takich za długich??? Bo już zgłupiałem i nie wiem jak poznać takie za długie?

jak otwieram brutusowi paszczę to dolne zachodzą jakieś 3mm za górne i nei wiem czy to jest ok czy nie jest ok???

HELP
lxxx
Posty: 352
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 5:27 pm

Odp: Zeby

Post autor: lxxx »

Tak od ręki to nie wiem. Gdzieś chyba na angojęzycznych stronach widziałam. Ale zrób prosty test. Daj jakiś najulubieńszy, twardy smakołyk i zobacz czy go zgryza. Jeśli znika to nie ma powodu do niepokoju moim zdaniem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”