Czy to ciąża ? :(

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Astharte
Posty: 326
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 3:47 pm

Re: Czy to ciąża ? :(

Post autor: Astharte »

To nie była ciążą tylko choroba, której nie odkryliśmy. Cirilki już nie ma wśród nas... [*]
Pamela
Posty: 23
Rejestracja: czw lip 15, 2010 11:35 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Czy to ciąża ? :(

Post autor: Pamela »

Witam wszystkich ! :)
Kilka dni temu na imieniny dostałam dwie dziewczynki szczurki :) Podejrzewam, że jedna z nich, albo nawet dwie, mogą być w ciąży. Narazie podejrzewam tylko Halinkę bo :
1. Zanim trafiła do mnie, ona i Jolka mieszkały sobie z dwoma samcami (głowny powód moich podejrzeń ::) )
2. Halka jest większa niż Jolka
3. Jest bardziej ociężała i zanim wyjdzie z klatki musi dłuuuugo nad tym myśleć, podczas gdy Jolka biega ciągle bez zastanowienia
4. Halinka je jogurty, pije mleko i widać, że bardzo jej to podchodzi, a Jolka nawet nie zwraca na mleko uwagi
5. Zauważyłam wielki stos trocin usypany w rogu klatki, do którego Halinka zbiera itemy z mojego pokoju... (największą chrapke ma na moje włosy... ;) )

Załączam zdjęcie (może mi się uda) ale to tylko tak prowizorycznie, bo nie sądzę, żeby dało się na jego podstawie coś stwierdzić...
Obrazek
Obrazek Obrazek
Pamela
Posty: 23
Rejestracja: czw lip 15, 2010 11:35 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Czy to ciąża ? :(

Post autor: Pamela »

O Jezu co ja zrobiłam.... przepraszam za to zdjęcie, zapomniałam pomniejszyć teraz nie wiem jak edytować wrrr zawsze coś musze zepsuć ;/ Sorry bardzo, wystarczy na nie kliknąć i sie otworzy na imageshack...
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: Czy to ciąża ? :(

Post autor: Licho »

Zdjęcie niestety niewiele mówi. Musiało by zostać zrobione jak szczurka stoi na dwóch łapkach tak, żeby widać było brzuszek.
Kilka dni, to znaczy ile?? Ciąża u samiczki trwa ok 21 dni...
Obrazek
Pamela
Posty: 23
Rejestracja: czw lip 15, 2010 11:35 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Czy to ciąża ? :(

Post autor: Pamela »

5 dzień jest dzisiaj u mnie. No właśnie ze zdjęciem jest problem bo jak próbuje ją tylko wziąć na ręce to zaczyna się bardzo stresować i ucieka do klatki... a nie chce robić tego "na chama" bo się boje że ją wystraszę na dobre... Idę po próbować, może mi zapozuje ;)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy to ciąża ? :(

Post autor: zuzka-buzka »

pamela, skoro siedziały z samcami to na 99% obie są w ciąży...
Skąd jesteś? Może mogłabym Ci pomóc w znalezieniu dla małych domku. ;)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Pamela
Posty: 23
Rejestracja: czw lip 15, 2010 11:35 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Czy to ciąża ? :(

Post autor: Pamela »

OOO bardzo bym była szczęśliwa :) Jestem z Częstochowy :) Myślałam żeby po prostu iść do tego zoologicznego i oddać im małe, ale nie wiem czy bedę umiała... jak patrze na te małe klateczki i po 20 szczurków w nich to mi sie niedobrze robi... Może zaskarże ich o alimenty ;D jakoś to będzie, kilka na pewno zostawię sobie, a resztę się porozdaje :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy to ciąża ? :(

Post autor: zuzka-buzka »

No, widzisz ja niedaleko. :) Poradzimy sobie. Jestem bliżej niż myślisz. ;D
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Isiaczek
Posty: 419
Rejestracja: pn maja 18, 2009 1:15 pm
Lokalizacja: Garwolin/Warszawa
Kontakt:

Re: Czy to ciąża ? :(

Post autor: Isiaczek »

Nie oddawaj do zoologicznego. Na forum znajdziesz im dobre domki ;)
pusto... :(
TM: Rezus, Khazar, Fermin, Grand, Kruszon, Manfred vel. Mikroś, Putin, Bao

"Boże, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."(Janusz L. Wiśniewski)
Pamela
Posty: 23
Rejestracja: czw lip 15, 2010 11:35 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Czy to ciąża ? :(

Post autor: Pamela »

Uhh kamień spadł mi z serca ;) Dzięki ^^ Zuzka skąd jesteś ? :) Hehe ale się złożyło ;)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy to ciąża ? :(

Post autor: zuzka-buzka »

No ja trochę kawałek od Ciebie jestem, ale nie jest tak źle. Około 70km od Ciebie. :D
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Czy to ciąża ? :(

Post autor: Nakasha »

Szczurom nie powinno się dawać mleka, a jogurty i serki tylko jako smakołyk, raz na jakiś czas.

Ciążę dobrze widać koło 14 dnia, ale na 99% obie są w ciąży, bo samiczki stają się płodne w wieku 5 tygodni. Niestety to, że w sklepach szczury nie są rozdzielone płciami to norma...
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Pamela
Posty: 23
Rejestracja: czw lip 15, 2010 11:35 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Czy to ciąża ? :(

Post autor: Pamela »

Wiem... właśnie tak robię... :-\ A co do ciąży... to chyba jednak fałszywy alarm... są chudsze niż były (nie mają już dużych brzuszków) no i stały się bardziej ruchliwe. Mam teorię, że przez te upały, gdy tylko jadły i leżały mogły trochę przybrać na wadzę, a teraz odkąd jest chłodniej i chce im się biegać, wróciły do normalnej "figury" ;D oczywiście nie wiem czy to możliwe w tak krótkim czasie (zaledwie 3 dni)... Poza tym są u mnie półtora tygodnia więc myślę, że już byłoby widać ciążę. Jedyne co mnie dziwi to to, że całe życie spędziły z samcami w 1 klatce no i... ekhm... tak bez... EFEKTÓW ;D Dziwa sprawa ??? W każdym razie ja jestem spokojniejsza :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Czy to ciąża?!

Post autor: szczurzyca. »

Jestem przerażona, bo wydaje mi się, że moja Dżumka jest w ciąży. Miała kontakt z Barnabą tuż przed kastracją, ale tylko przez pręty klatki. Błagam powiedzcie, że to nie ciąża! Śniło mi się to nawet... Moja biała czerwonooka ze stadem różowych klusek przy cycach. :-[ Słodkie małe parówy, ale co potem? Poza tym ona i Barnaba są ze sklepu (nie krzyczcie!) , więc nie znam genów. A teraz: dlaczego tak sądzę? Zwykle żywotny szczur śpi. Nie jest osowiała, ale rzadziej wychodzi. Brzuszek ma wzdęty i cycki troche większe (albo ja już mam obsesję). :'(
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy to ciąża?!

Post autor: Izabela »

Jaki jest rozstaw prętów w klatce?
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”