Brygada Er - Er - To już koniec brygady

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Adaś i Różyczka ;)

Post autor: noovaa »

Adaś jest już po... Jeszcze się nie obudził, ale oddycha coraz "płynniej". Mam nadzieje że będzie ok wszystko.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
manianera
Posty: 1474
Rejestracja: czw maja 06, 2010 4:58 pm
Lokalizacja: Września/Warszawa

Re: Adaś i Różyczka ;)

Post autor: manianera »

Trzymam kciuki za rekonwalescenta :) !
Widzę Twoją gwiazdę, ale podążam za swoją. [B. Hellinger]
Słodziaki
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Adaś i Różyczka ;)

Post autor: noovaa »

Wygląda dobrze. Przewraca się i kręci mu się w głowie, ale wygląda dobrze. :)
Za godzinę dam mu pić jak ustoi, a jak wszystko będzie ok myślę żeby o 21:00 dać mu troszkę ziarna czy suchej bułki.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Adaś i Różyczka ;)

Post autor: noovaa »

Obrazek
Adaś po dzisiejszym antybiotyku. Jako że jestem i pilnuje, obie klatki są otwarte a szczuraski cieszą się swoją obecnością. Wczoraj Adaś spał do późnej nocy przy mnie na łóżku, a co próbowałam go przełożyć do klatki, skakał i kombinował jak wyjść. Chyba po zabiegu bardzo potrzebował towarzystwa. Teraz śpią razem. Na szczęście ani jedno ani drugie szwami się nie interesuje, ale jak będę miała wyjść, na pewno razem nie zostaną.
Na antybiotyku był dzielny i nawet nie zapiszczał, ale jak tylko zobaczył gdzie jest, bardzo się zestresował :(. Jutro ostatni, a potem tylko zdjęcie szwów.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Adaś i Różyczka ;)

Post autor: klimejszyn »

szczur po kastracji musi być osobno przez jakieś 2 tygodnie ! on jeszcze może zapłodnić.. oddzielcie ich.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Adaś i Różyczka ;)

Post autor: noovaa »

Napisałam że są razem tylko pod nadzorem ;).
Po za tym, samiczki w ciąży chyba nie da się zapłodnić, a w ciąży jest.. z resztą podejrzewam że urodzi jeszcze zanim Adasiowi zdejmą szwy, bo już po niej dość dobrze widać.

W tej chwili, jedno śpi na górze a drugie na dole.. ale przynajmniej śpią. Kiedy są oddzielnie, Adaś spać nie chce. Wierci się, skacze i szarpie z klatką. Jest tak od wczoraj i ma to pewnie związek z tym że wczoraj był bardzo wystraszony. Widać że przy niej czuje się bezpieczniej dlatego nie mam zamiaru go dodatkowo stresować i kiedy jest ku temu okazja (czyli mój stały nadzór) nie pozbawiam ich swojej obecności.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Adaś i Różyczka ;)

Post autor: klimejszyn »

a miałam nadzieję, że może nie jest w ciąży..
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Adaś i Różyczka ;)

Post autor: noovaa »

Weterynarz potwierdził ciążę wczoraj.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Adaś i Różyczka ;)

Post autor: unipaks »

Bardzo ładne szczuraski ; i imiona mają urocze , fajnie córcia nazwała :) Adasiowi życzymy udanej rekonwalescencji oraz tego , by mu Różyczka za bardzo nie dokuczała :D
Dla bezpieczeństwa oraz dla lepszego komfortu przyszłej mamusi może jednak byłoby lepiej, gdyby mieszkały osobno - przyszła mamusia ma wtedy spokój i warunki do budowy gdniazda , nie ma konkurencji do jedzenia , którego potrzebuje więcej niż zazwyczaj :)
Przesyłam mizianko dla ogonków :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Adaś i Różyczka ;)

Post autor: noovaa »

Po za tym że spędzają ze sobą dużo czasu, mieszkają osobno. Z tym że nie bardzo im to odpowiada ;). Pjedżewam, że jak przyjdzie wieczór i nie będzie tak gorąco, sielanka się skończy i będę musiała albo oddzielić, albo siedzieć z nimi w klatce, żeby Różyczka mu szwów nie ruszała. Póki grzecznie śpią, to niech śpią.

Różyczka nadal budowaniem gniazda nie jest zainteresowana. Więc nie wiem jak to z nią będzie.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Adaś i Różyczka ;)

Post autor: zalbi »

cieszę się, że Adaś jest już bez jajek. nie interesuje się szwami? trzymam kciuki, by było wszystko ok tak ze szczurzym brakiem jajek jak i ze szczurzymi dziecmi.


szczur po kastracji może zapłodnic jeszcze przez okres dwóch - trzech tygodni. już pomijając fakt, że szczurzyca na kilka dni przed porodem powinna byc już sama, miec spokój, dużo szmatek, np polarków. czym ją karmicie?

zaraz po porodzie szczurzyca także może zajśc w ciążę - żeby przypadkiem nie przyszło wam do głowy dodawac tatusia jako towarzystwo do młodej mamusi bo możecie się zdziwic. poza tym szczur może zrobic małym krzywdę.


zdjęcia najlepiej wrzucac w postaci miniaturek - bardzo odciąża to serwer.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Adaś i Różyczka ;)

Post autor: unipaks »

Z tym różnie bywa - jedne samiczki trudzą się tym od pierwszych dni , inne tuż przed rozwiązaniem , a niektóre do samego końca nie widzą potrzeby zaprzątania tym sobie ślicznych główek :)
Ważne , by miała spokój , wartościowe jedzonko w dużych ilościach mam nadzieję , że nie była kiedyś zbyt wcześnie odłączona od matki i że ładnie poradzi sobie z odchowaniem maluszków ; jakby co ,to przecież jej pomożesz :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Adaś i Różyczka ;)

Post autor: noovaa »

samiczkę karmie dosłownie wszystkim co znajdę, pod warunkiem że jej nie zaszkodzi.

Codziennie porcja warzyw i owoców, jakiś serek, jajko, mleczko albo jogurcik, gotowany ryż który uwielbia, i cały czas ma dostęp do sklepowej, suchej karmy. Wisi jej też kolba owocowa. Mięsa nie daje.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Adaś i Różyczka ;)

Post autor: zalbi »

możesz podac jej np kawałek gotowanego kurczaka. ale bez przypraw. mleka szczurom podawac nie wolno chyba, że jest sojowe. ser też mam nadzieję, że nie jest zółty.

karma sklepowa czyli jaka?
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Adaś i Różyczka ;)

Post autor: noovaa »

Ser żółty dałam raz i to jakoś na samym początku jak wywabiałam laskę z klatki ;) (można podawać w małych ilościach ze względu na tłuszcz i sól - czytałam tutaj).
Ser biały dałam kilka razy już, dla samca tylko raz - bo się spasł odkąd u mnie jest jak prosiak :P - jest 2 razy szerszy.

Najwięcej dostają arbuza. A najmniej, ogórka - strasznie smrodzą po nim ;).

Karma VITAPOL dla szczura (jedzą chętnie każdy składnik). Jako że się kończy, kupię jutro coś innego na spróbowanie.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”