Szczurkowe ogonki...

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
AsiaA
Posty: 188
Rejestracja: czw sty 06, 2011 1:01 pm
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Szczurkowe ogonki...

Post autor: AsiaA »

Doszły nowe gadżety do mniejszej klatki dla przyszłych maluszków: podwieszane legowisko i hamaczek :)
Nie mogłam się doczekać i od razu zawiesiłam. Ogonki już testują i wydają się być zadowolone z nowych dodatków ;)
Ze mną na DT: Agutka i Biszkopcik
Odszedł: Korek, Pyszczek, Lusia
Awatar użytkownika
AsiaA
Posty: 188
Rejestracja: czw sty 06, 2011 1:01 pm
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Szczurkowe ogonki...

Post autor: AsiaA »

Całkiem przypadkiem wyszedł dziś test szczurzych zachowań :D A dokładniej mój mąż zapomniał zamknąć szczurki i pojechał do pracy :o Ja również byłam do wieczora poza domem... Jednak okazały litość ;) Wszystkie były w klatkach. I gdy mnie zobaczyły zaraz podbiegły i okazały swoją tęsknotę... Kochane moje ogonki :-* No i zdaje się, że nic nie ucierpiało :D
Ze mną na DT: Agutka i Biszkopcik
Odszedł: Korek, Pyszczek, Lusia
Awatar użytkownika
AsiaA
Posty: 188
Rejestracja: czw sty 06, 2011 1:01 pm
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Szczurkowe ogonki...

Post autor: AsiaA »

Kilka fotek z dzisiejszych klatkowych przemeblowań...

Obrazek Klatka mała - docelowo i przechodnio dla przyszłych maleństw... I śpiący w górnym koszyczku Koras oraz Lusia w tuneliku z prawej strony... :)
Obrazek Klatka średnia - Korka, Pyszczka i Lusi...
Obrazek Lusia testująca nowy tunelik, który okazał się wielkim hitem ;)
Ze mną na DT: Agutka i Biszkopcik
Odszedł: Korek, Pyszczek, Lusia
Awatar użytkownika
AsiaA
Posty: 188
Rejestracja: czw sty 06, 2011 1:01 pm
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Szczurkowe ogonki...

Post autor: AsiaA »

No to mamy nowych lokatorów...
Są to dwie dumbowe panienki. Dziewczynki dzielnie zniosły podróż. W transporterku spały, iskały się, podgryzały ręczniki i chętnie poddawały się głaskaniu. Są ufne i bardzo otwarte na człowieka.
Przed nami trudne zadanie - łączenie ze stadem starszaków. Ale trzeba dać ogonkom duuuużo czasu :)
Wkrótce relację i fotki...
No i muszę im nadać imionka :)
Ze mną na DT: Agutka i Biszkopcik
Odszedł: Korek, Pyszczek, Lusia
Awatar użytkownika
ania2832
Posty: 731
Rejestracja: wt sty 04, 2011 8:17 pm

Re: Szczurkowe ogonki...

Post autor: ania2832 »

Fajnie ze malce już u ciebie. Życzę udanego łączenia :D
, Cyna, Soda Nafta [*]
Awatar użytkownika
AsiaA
Posty: 188
Rejestracja: czw sty 06, 2011 1:01 pm
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Szczurkowe ogonki...

Post autor: AsiaA »

Ech nie wiem czemu te fotki, czasem znikają bez mojej ingerencji :(

A tak przechodząc do sedna - przedstawiam oficjalnie dwie fanienki: Księżniczkę - Dumbo Black Berkshire i Mimi - Dumbo American Blue...
Proszę mi wybaczyć komórkowe zdjęcia - przyjdzie jeszcze pora na indywidualne sesje ;D
Panienki są przesłodkie. Bardzo, bardzo pozytywne do człowieka. Jak tylko jestem blisko, zaraz wspinają się po pręcikach i domagają kontaktu z ręką :) Mimi jest przylepą, lubi głaski, zabawy z reką i chętnie daje się wyciągać z klatki. Wchodzi na rękę, wspina się po niej i jest odważną dziewczynką. Natomiast Księżniczka jest małą wiercipiętką, która lubi się wszędzie rozpłaszczać. Również chętna na głaski, chociaż bardziej płochliwa i nieco mniej odważna...

A oto i fotki...
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Czyż nie są przesłodkie?

Myślę, że wielki całus należy się dla mojego męża, który wyraził zgodę na poszerzenie stada. Tym sposobem mamy 5 ogonków. No i na tym poprzestanę, bo nie chcę nadwyrężać jego cierpliwości i zaufania. I tak jest wspaniały, że akceptuje ten mój cały zwierzyniec, do którego wliczyć należy i utrzymanie konia :D

Maluszki były w dobrej kondycji. Okrągłe brzuszki, błyszcząca sierść i wesołe iskierki w oczkach ;D
Jestem bardzo wdzięczna przesympatycznej właścicielce, że przetrzymała je dla mnie i troszczyła się o nie najlepiej jak potrafiła.
Ze mną na DT: Agutka i Biszkopcik
Odszedł: Korek, Pyszczek, Lusia
Awatar użytkownika
AsiaA
Posty: 188
Rejestracja: czw sty 06, 2011 1:01 pm
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Szczurkowe ogonki...

Post autor: AsiaA »

Pomyliłam imiona z umaszczeniem hehe...
W skrócie: Księżniczka jest jasno szara, a Mimi jest czarna...
Ze mną na DT: Agutka i Biszkopcik
Odszedł: Korek, Pyszczek, Lusia
Awatar użytkownika
AsiaA
Posty: 188
Rejestracja: czw sty 06, 2011 1:01 pm
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Szczurkowe ogonki...

Post autor: AsiaA »

U nas spokojnie...
Starszaki zgodnie w jednej klatce, a maleństwa w drugiej...
Zauważyłam, że Lusia i Pyszczek okazują sobie szczególne względy :) Razem śpią, iskają się i bawią. Więc mówię na nich stare, dobre małżeństwo :D
Korek ma już 22 miesiące :o Ale naprawdę dzielnie się trzyma i oby jak najdłużej z nami był!

Zaczynam też powoli łączyć wszystkie ogonki... Są sesje w wannie, jak i na łóżku. Dumbolki są wniebowzięte, jak widzą starszaki. Zaraz na nie wskakują i obwąchują. Słychać tylko popiskiwania Pyszczka, by małe dały mu święty spokój ;) Przy kolejnej wannianej sesji Pyszczek tak mi się wbił pazurkami w ramię, że miałam problemy by go odczepić. Jakby chciał powiedzieć: proszę, proszę tylko nie te dziewczyny, one zaraz wejdą mi na głowę!
Ze mną na DT: Agutka i Biszkopcik
Odszedł: Korek, Pyszczek, Lusia
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczurkowe ogonki...

Post autor: Sky »

22 miesiące to przecie jeszcze pan w sile wieku! Bardzo dzielnie się trzyma jak na prawie dwu latka, miziaki dla niego :)
Świetnie wygląda w zdjęciu w małej klatce, taka kupa futerka w koszyczku :)

Księżniczka na pierwszym zdjęciu wygląda jak krecik, czy ryjówka :P
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
AsiaA
Posty: 188
Rejestracja: czw sty 06, 2011 1:01 pm
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Szczurkowe ogonki...

Post autor: AsiaA »

...Bardzo dzielnie się trzyma jak na prawie dwu latka...
Korek mimo upływającego czasu wspina się dość często i to po pionowych powierzchniach! Koniecznie go wymiziam :)
Księżniczka na pierwszym zdjęciu wygląda jak krecik, czy ryjówka :P
To prawda, zaraz przychodzi mi na myśl krecik hehe...
Ze mną na DT: Agutka i Biszkopcik
Odszedł: Korek, Pyszczek, Lusia
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Szczurkowe ogonki...

Post autor: sr-ola »

Wygląda jak takie niewinne, zagubione dziecię w żłobku wystawiające łapki zza barierki łóżeczka http://img508.imageshack.us/i/mimi1f.jpg/ :) Słodkie! :)

Asiu, niniejszym stwierdzam- zachorowałaś na GMR. :)
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
glucjan
Posty: 423
Rejestracja: śr mar 11, 2009 2:34 pm
Lokalizacja: B-town Co.Carlow.Ireland

Re: Szczurkowe ogonki...

Post autor: glucjan »

cudowne stado, czym wiecej tym weselej! Ogonki pierwsza klasa. Ja tesknie za moimi, moze kiedys jak nasza Tatianka podrosnie:) wroce do szczurzego zycia:) wymiziaj calą gromadke od cioci Gosi:)
Obrazek Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=--1E5fyH57c
Kochany Glutek i Donek za TM...a z nami nasza mala Tatianka:)
Awatar użytkownika
AsiaA
Posty: 188
Rejestracja: czw sty 06, 2011 1:01 pm
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Szczurkowe ogonki...

Post autor: AsiaA »

sr-ola:
Ale to jest maksymalna ilość jaką mogę mieć na obecne mieszkanie :) Już prawie mój mąż chciał się wyprowadzać hehe...
Małe już podrosły i są takimi zwinnymi podlotkami :) Ta czarna - Mimi potrafi ustawić do pionu dorosłe ;) Szara - Księżniczka jest bardziej uległa... Młode wkupiły się w łaski starszych i zauważyłam, że od dziś razem z nimi śpią w norkach :)

Jest ogromna różnica w sposobie reakcji na człowieka pomiędzy starszymi a młodymi. Młode błyskawicznie lgną do człowieka, wspinają się poręce i domagają uwagi, pieszczot, zabaw. Starsze są bardziej zdystansowane i zajęte własnym "życiem". Przypuszczam, że powodem jest to, że nie są ze mną od małego...

glucjan:
Melduję Cioci, że ogonki niezwłocznie wymiziam :) Przy okazji pozdrawiam ciepło i życzę szybkiego powrotu do ogonków :)
Ze mną na DT: Agutka i Biszkopcik
Odszedł: Korek, Pyszczek, Lusia
Awatar użytkownika
AsiaA
Posty: 188
Rejestracja: czw sty 06, 2011 1:01 pm
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Szczurkowe ogonki...

Post autor: AsiaA »

Ostatnio omijałam ten temat z wiadomych przykrych względów...
Ale wstawię kilka fotek...

Korek i Lusia
Obrazek

Stara brygada
Obrazek

Mimi i Księżniczka na pierwszym planie...
Obrazek

Księżniczka i reszta...
ObrazekObrazek
Ze mną na DT: Agutka i Biszkopcik
Odszedł: Korek, Pyszczek, Lusia
Awatar użytkownika
AsiaA
Posty: 188
Rejestracja: czw sty 06, 2011 1:01 pm
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Szczurkowe ogonki...

Post autor: AsiaA »

Pomimo smutku związanego z szukaniem domku dla dziewczynek, coś mnie wzięło na fotki...
A że to taka pora, gdzie ogonki śpią, to udało mi się jedynie zrobić skromną sesję Lusi...

Połączone klatki...

Obrazek

Lusia...
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Ze mną na DT: Agutka i Biszkopcik
Odszedł: Korek, Pyszczek, Lusia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”