Parapapapa I'm lovin' it!

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Magdonald »

Dziękujemy, choć niestety oczko prawdopodobnie raz na jakiś czas będzie się odnawiać, to mam nadzieję, że jak najrzadziej ;)
Póki co, mamy się dobrze i można się tylko cieszyć! :)

Śnieżynka bawi się w "ucieczkę z więzienia", tylko czekam aż zacznie robić podkopy w podłodze ;D Ostatnio w nocy obudziła mnie wchodząc do mnie na łóżko, jakimś sposobem wyszła z klatki. Dziś na własne oczy widziałam, jak otwiera górne drzwiczki klatki i idzie pospacerować po pokoju :D Na razie zabezpieczyłam drzwiczki spinaczami do prania.

A ja sama... Ostatnio trochę się martwię, bo zauważam u siebie tak jakby objawy uczulenia (pierwszy raz w życiu!). Mam szczerą nadzieję, że to przez wiosnę i może jakieś pyłki... Objawia się to różnie: swędzą mnie oczy, miewam taki upierdliwy katar, kicham, po zadrapaniach szczurków pojawiają mi się zaczerwienione bąbelki (które szybko znikają). Mimo to, nie dopuszczam do siebie myśli, że to przez moje dziewczyny! Nawet jeśli okaże się, że mają z tym coś wspólnego, zamierzam jedynie wybrać się do alergologa i z tym walczyć, nie oddam ich pod żadnym pozorem! :< Jeśli okaże się, że to faktycznie alergia, do tego związana ze szczurkami, co najwyżej moje obecne dziewczyny będą tymi ostatnimi, jednak zapewniam im u siebie dom do końca ich dni - to jest pewne. Ale że też musiało to spotkać mnie... :< Trzymajcie kciuki, że to tylko wiosna, lub całkiem coś innego... ::)
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Awatar użytkownika
kalinda
Posty: 445
Rejestracja: pn paź 12, 2009 8:19 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: kalinda »

Oby wiosna i by było OK! :)
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Starsza Pani »

Z alergią na szczury i szczurami można mieszkać długo, pod warunkiem że ma się dobrego alergologa ;) . Ja w ten sposób spędzam siódmy rok. I ciągle obiecuję sobie, że to już ostatni szczur 8) .
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Magdonald »

Ja na razie zapieram się rękoma i nogami przed uczuleniem, udaję, że go nie ma ;D

Dawno nic nie pisałam, za dużo spraw na głowie... Ale czas odkurzyć temat :)

Także od początku... ;) Jak wiecie, Kira miała problemy z ropniami na powiekach. Byłyśmy na czyszczeniu w Pulsvecie, jednak po jakichś dwóch tygodniach nawróciły i pojawiły się nowe ropnie, część porozrastała się z pozostałości poprzednich... Dlatego, za radą Starszej Pani, wysłałam Kirę do Warszawy na dłuższy okres (kilkukrotne czyszczenie), obecnie jest już tam około 3 tygodnie, a ja umieram z tęsknoty... ::)
Jednak przez ten krótki czas zdążyła zostać pupilkiem Pulsvetu :D Ma już nawet swój album w galerii na stronie lecznicy:
http://www.pulsvet.pl/galeria_przychodn ... _warszawie

A tu mała "zajawka" z sesji, normalnie jak na wczasach! ;D
Obrazek

Poza tym, przy okazji wizyty w lecznicy, zdecydowałam się na sterylkę, ale nie tylko Kiry, ale wszystkich dziewczyn (póki są jeszcze w miarę młode). Śnieżynka w niedzielę dojechała do Warszawy i w poniedziałek razem z łysolką miały już zabiegi. Podobno mają się dobrze i ładnie sobie radzą :)

Szarlotka z Mambą, zdezorientowane brakiem koleżanek w klatce, czekają jeszcze u mnie na transport i swoją kolej, jednak mam nadzieję, że w ciągu najbliższego tygodnia uda się baby "wymienić" ;)

Trochę obawiam się rachunku z lecznicy za sterylki i leczenie łyski ;D Jednak mimo wszystko nie żałuję tych pieniędzy. Jestem szczęśliwa, że wszystko jest ok i że udało się to tak ładnie zorganizować. Ale przede wszystkim, jestem ogrooomnie wdzięczna Starszej Pani za pomoc i wsparcie! :-*


Tak poza sprawami zdrowotnymi, ostatnio dowiedziałam się w końcu czemu Śnieżynka tak namiętnie "zdejmowała" hamaczki! Pewnego dnia wyszłam z mieszkania, dosłownie na godzinkę (hamak jeszcze wisiał, gdy wychodziłam). Wracam, patrzę, a tu cały hamak był upchnięty w sputniku, a na nim powciskane w jego ścianki, zadowolone ze swojej nowej kołdry szczurki ;D
Zawsze dawałam im do środka polarki, ale nie sądziłam, że to będzie dla nich za mało ::) Teraz wpycham więcej, a Śnieżynka przestała tak męczyć hamaczki ;) I wszyscy są zadowoleni.
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Megi_82 »

No już myślałam, ze Cię wzięło i wcięło ;)
Śnieżynka mądra baba, wiedziała, co robi ;) Ja właśnie z kolei usiłuję dociec, dlaczego moja Czarnuś (bo właśnie odkryłam, że to ona) codziennie wywleka szmatkę ze sputnika...
Bardzo trzymam kciuki za Kirę, biedna mała :( Mam nadzieję, że się w końcu z tym uporacie... ale jaką ma piękną sesję! :D
Wycałuj dziewczyny mocno, jak wrócą! :-* A Szarlotkę i Mambę od razu :D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
ann.
Posty: 673
Rejestracja: pn gru 03, 2012 6:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: ann. »

Ale super wątek, pośledzę Was. :)

łysolki są tak brzydkie, że aż piękne. sama choruje na łysola.
wykiziać, wymiziać <3
Psychopatka Korba, ciepła klucha Pianka, żywe srebro Dziurka, łysa Jagoda, maleńka Gumka i oszołom Śrubka
za TM Gumka i Mysza
(mamy też swój wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40116)
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: kaka958 »

ann. pisze:Ale super wątek, pośledzę Was. :)

łysolki są tak brzydkie, że aż piękne. sama choruje na łysola.
wykiziać, wymiziać <3
Tak samo jak ja :P
Wyściskaj ode mnie baby i "pocałuj" ranki żeby się ładnie goiły. To sterylka jest do jakiegoś wieku?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Yen
Posty: 181
Rejestracja: wt lut 12, 2013 11:46 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Yen »

Śliczne zdjęcie *.* Łysole naprawdę mają w sobie... to 'coś' :D Trzymamy łapki za dziewczynki!
Ze Mną:Erato, Awantura, Mickiewicz, Rozalia Rozalinda Pierwsza oraz Mafinka

Za TM Michelle, Niunia, Tycia, Liberia, Ruby oraz 2 żołnierzy o nieznanych imionach

nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39583
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Magdonald »

Megi, pewnie Twojej małej w sputniku jest po prostu za gorąco, albo po prostu woli spać na twardym, szczurki mają swoje dziwne "upodobania" ;p U mnie to Kira wyrzucała szmatki, które Śnieżynka z wielkim trudem z całej klatki do sputnika znosiła, tak się uzupełniają ;D

Kaka, sterylkę można wykonać chyba praktycznie w każdym wieku (byle nie za młodo), ale z tego co czytałam najlepiej jest zrobić to od 3/4(?) do ok. 6 miesiąca, wtedy jest najbezpieczniej i zmniejsza to ryzyko różnych chorób w przyszłości. Także wyłożyłam kasę i moje baby są już pociachane, teraz tylko goją się w Warszawie i czekają na transport (w tygodniu tuż po majówce, a jeśli nie wypali, jadę po nie sama ::) ).

Co do Kiry, dowiedziałam się, że ma rzęsy zawinięte do środka powieki, dodatkowo nawet przy mocnym antybiotyku ropień odnowił się znów po ok. 2 tygodniach... Ropnie będą się co jakiś czas odnawiały, także czekają nas częste podróże do Warszawy na czyszczenie (musi być wykonywane na wziewce, bo iniekcja by małą wykończyła, dlatego nie zrobię tego w Poznaniu).

Pustkę po moich babach wypełnia mi obecnie mały łysy tymczas ;) Przejął 4/5-szczurową klatkę tylko dla siebie i czeka na transport do nowego domku. Na szczęście znalazł domek dość szybko i nie będzie długo siedział sam, teraz wyraźnie się nudzi :P Jako, że nie mam zdjęć moich bab, żeby było kolorowo wstawię kilka dotychczas zrobionych kawalerowi (jeszcze w małej klatce) :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Megi_82 »

Prześliczny kawaler :) Dobrze, że nie mieszkasz na pusto, jeśli chodzi o ogony :) Wycałuj pychola ode mnie :)
Mam nadzieję, że będzie jakaś sesja zdjęciowa po powrocie dziewczyn :)

No właśnie sęk w tym, że nikt w tym pustym sputniku nie śpi :) Ostatnio mam koncepcję, że ona w ten sposób zakrywa zrobione na norkę kupcie - jakoś się dziewczyna nie może przekonać do kuwety...
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
Klaudiaaa
Posty: 424
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 6:25 pm
Numer GG: 42964707
Lokalizacja: Barlinek

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Klaudiaaa »

Dżambuś !!!! Mizianko dla niego :-* . A w jakim punkcie z transportem stoicie ?
Obrazek
Za Tm:
Bera(*) Siwa(*) Całusek(*) Zawsze zostaniesz w mym serduszku Nana (*) Milek (*)

Nasz wątek : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38292
https://www.facebook.com/mini.zoo.92?ref=tn_tnmn
Awatar użytkownika
Bratka.a10
Posty: 762
Rejestracja: sob paź 22, 2011 9:53 pm
Lokalizacja: Szprotawa
Kontakt:

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Bratka.a10 »

Przesyłamy mizianko dla wszystkich kluch :-* :-*
Obrazek
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Magdonald »

Dziękujemy za wszystkie mizianka, na pewno nie będę ich oszczędzać pannom, jak już wrócą! ::)

Megi, najpierw ja się nimi trochę nacieszę, ale na pewno zrobimy jakieś zdjęcia i dłuuugi wybieg ;)

Klaudiaaa, łysol prawdopodobnie pojutrze (w niedzielę) wyrusza do Szczecina! :)
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Awatar użytkownika
Klaudiaaa
Posty: 424
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 6:25 pm
Numer GG: 42964707
Lokalizacja: Barlinek

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Klaudiaaa »

To życzę gorąco powodzenia :-* .
Obrazek
Za Tm:
Bera(*) Siwa(*) Całusek(*) Zawsze zostaniesz w mym serduszku Nana (*) Milek (*)

Nasz wątek : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38292
https://www.facebook.com/mini.zoo.92?ref=tn_tnmn
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Magdonald »

W środę odebrałam baby z Warszawy! Nawet sobie nie wyobrażacie, jak mi ich brakowało! ::)

Nie mogłam się nimi nacieszyć, już w pociągu ludzie dziwnie na mnie patrzyli, gdy obłaziły mnie 4 szczury ;D Szarlota, przytulas leżała grzecznie na kolankach, dając się głaskać, Mamba chciała wskoczyć chyba na sufit przedziału ;p Kira przespała prawie całą drogę, albo w transporterze, albo na kolankach, w najróżniejszych pozycjach, na pleckach, na brzuszku, na boczku :D Śnieżyna razem z Mambą nie mogły usiedzieć w miejscu... ;)
Niestety pogoda nam nie sprzyjała, bo był niesamowity upał, ja ledwo doszłam do mieszkania i już padałam, jednak po babach nie było widać ani odrobiny zmęczenia! ::) Wieczorem miały wybieg, skakały jak szalone, jak nigdy! Zdjęć z wybiegu nie mam, bo po prostu nie dało się ich zrobić ;)

Za to mam kilka fotek z klatki, tam najłatwiej im ustać w miejscu (chyba, że wyczują, że ktoś do nich idzie, to zaraz wiszą wszystkie cztery na kratach ;D)

Bałaganiara ;)
Obrazek

Druga przyłapana na "okruszkowaniu"!
Obrazek

Sputnikowe spanko:
Obrazek
Obrazek

A tu moje małe "o co chodzi" ;)
Obrazek

Mam też niestety niefajną wiadomość - baby ledwo zdążyły wrócić, a Kirze znów pojawił się ropień :/ Za tydzień postaram się wysłać ją znów do Warszawy na czyszczenie. Całe szczęście, że jeśli się uda, powrót będzie miała jedynie dwa dni później ;)

Tu biedne oczko :<
Obrazek
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”