[ZĘBY] ruszanie i wypadanie

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
aneczka1-13
Posty: 799
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 2:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Guz na szyji.

Post autor: aneczka1-13 »

Czyli co mam kupić jakieś gerberki czy coś w tym stylu??No ma tam dziure po tym zebie0. Ale nic nie gryzł.Mam jeszcze kaszke dla dzieci. Więc narazie mogę to dać bo teraz nigdzie juz nie kupie.Mogę ewętualnie utrzeć jabłko.

P.S Sory jesli są jakies błedy ale mam na kolanach młodszego brata mojego chłopaka i rozrabia trochę
Obrazek
Klikać
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Guz na szyji.

Post autor: Paul_Julian »

Spokojnie moze być kaszka dla dzieci. Starte jabłuszko czy marchewka też będą dobre :)
Mozna pomieszać z kaszką .
Żaden z moich nie miał wypadniętego ząbka, ale to jak u ludzi, całe to dziąsło pewnie troszkę boli :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
aneczka1-13
Posty: 799
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 2:48 pm
Lokalizacja: Poznań

zabki

Post autor: aneczka1-13 »

No on niestety nie przepada za marchewką.A jeszcze dodam że ta JR Farm Krokant jest ogólnie dla gryzoni i nie ma w niej wogóle białka zwierzęcego. Czy przyczyną może być to??
Obrazek
Klikać
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Guz na szyji.

Post autor: Paul_Julian »

To jest bardzo dobra firma przecież, nie wydaje mi się , zeby to było od karmy. takie wypadanie zębów z powodu złej karmy to moze być w jakiś rozmnażalniach, gdzie wogóle sa złe warunki.

Kurcze , w tym topiku pisze, ze jak wypadną to nie odrosną , ale że to bardzo rzadkie. MOze sie tylko ułamał...
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
aneczka1-13
Posty: 799
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 2:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [ZEBY] ruszanie i wypadanie

Post autor: aneczka1-13 »

No tam jest po prostu dziura w tym miejscu no ale patrzyłam tam nawet z latarka i nie widać żeby się coś psuło.
Obrazek
Klikać
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [ZEBY] ruszanie i wypadanie

Post autor: alken »

a właściwie w jakim on jest wieku?
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
aneczka1-13
Posty: 799
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 2:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [ZEBY] ruszanie i wypadanie

Post autor: aneczka1-13 »

8-9 miesięcy więc raczej nie ze starości
Obrazek
Klikać
aneczka1-13
Posty: 799
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 2:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [ZEBY] ruszanie i wypadanie

Post autor: aneczka1-13 »

No więc byłam u weta. W ogóle to jeszcze drugi ząb się rusza. Wet powiedział że on i tak wypadnie. I powiedział że mam go nie karmić twardymi rzeczami i że najlepsze było by utarte w małe kawałeczki jabłko albo marchewka. No więc dostaje takieżeczy i jeszcze gerberki. A tamten ząb zaczął już ładnie odrastać więc będzie ok.
Obrazek
Klikać
aneczka1-13
Posty: 799
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 2:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [ZEBY] ruszanie i wypadanie

Post autor: aneczka1-13 »

Kiedy wróciłam dzisiaj ze szkoły znalazłam Kajtka martwego. Nie mam pojęcia co się stało. Ma cały pyszczek zakrwawiony i na kuwecie i trocinach jest jej sporo. Co się stało. I dlaczego?? :'( :'( :'( . Jestem cała roztrzęsiona.Pewnie moja wypowiedź jest rovhe chaotyczna ale cała się dosłownie trzęsę.
Obrazek
Klikać
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [ZEBY] ruszanie i wypadanie

Post autor: Paul_Julian »

O rety, moze jakiś guz ? Krew z pysia moze wskazywać na guz trzustki czy cos podobnego. Ale moze to była zmiana cisnienia (w chwili odejścia) , i krew wypłyneła z tej ranki po zębie.
To okropne :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [ZEBY] ruszanie i wypadanie

Post autor: nausicaa »

przykro mi...jeśli, jeszcze nie pochowałaś, wet może zrobić sekcję i stwierdzi, co się stało. jeśli to był ten szczurek, który miał guza, może jakieś przerzuty były, ciężko powiedzieć...
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
aneczka1-13
Posty: 799
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 2:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [ZEBY] ruszanie i wypadanie

Post autor: aneczka1-13 »

No już go pochowałam na podwórku. Tak to ten co miał guza na szyji.Ale on się nie odnawiał.A czy wypadanie tych zębów mogło być spowodowane tym nowotworem??
Obrazek
Klikać
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [ZEBY] ruszanie i wypadanie

Post autor: Paul_Julian »

Nowotwór powoduje wyniszczenie organizmu, moze był jakiś przerzut, moze do mózgu ? Szyja to niedobre miejsce na chorobę , jak u czlowieka. Też zęby wypadają w chorobie. Biedaczek :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
aneczka1-13
Posty: 799
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 2:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [ZEBY] ruszanie i wypadanie

Post autor: aneczka1-13 »

A nie mógł to być guz tarczycy?? Kurcze że też akurat byłam w szkole.Gdybym była w domu to bym pewnie zauważyła że coś się złego dzieje i pobiegła szybko do weta. On był jedyny w swoim rodzaju :'(
Obrazek
Klikać
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [ZEBY] ruszanie i wypadanie

Post autor: nausicaa »

mogło być, a mogło nie być...mogł to być zawał albo jeszcze coś innego. niestety szczurki mają masę chrób:/

może dasz w takim razie dobry domek następnym bidakom? tyle ostatnio sierotek na forum...
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”