[ROPNIE] na boku i martwica

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[ROPNIE] na boku i martwica

Post autor: AngelsDream »

Wyjątki i dwa psy.
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[ROPNIE] na boku i martwica

Post autor: Nisia »

Kiedyś z Heike (leczonym przez Wojtyś) chodziłam do inej lecznicy na zastrzyki. Raz dostał dawkę 10 mg/kg, ale to mi się nie podobało, zadzowniłam do Wojtyś i powiedziała, że z powodzeniem mozna zjechac do 5 mg/kg. Ale to było zapalenie siusiaka...
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ROPNIE] na boku i martwica

Post autor: ESTI »

Kwestia podstawowa - w jakim stezeniu jest ten baytril, ktory dostalas?
Od tego zalezy dawkowanie, bez tego nie powiem ile dac.
Obrazek
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[ROPNIE] na boku i martwica

Post autor: AngelsDream »

Lekarz mówiła, że to 2,5.
Wyjątki i dwa psy.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ROPNIE] na boku i martwica

Post autor: ESTI »

Okej wlasnie sie dowiedzialam i wiem dlaczego moje szczury nie daly rady wyjsc z chorobska przy baytrilu... :sciana2:
Zaden z %&^$ specjalistow nigdy nie polecil mi dawkowania dwa razy dziennie, a teraz sie dowiaduje, ze baytril rzeczywiscie dziala tylko 12 h i trzeba go podawac dwa razy dziennie! Do jasnej ciasnej z takimii wetami...
Tutaj zwracam honor Piterowi.
Szkoda tylko, ze Bielecki raz podaje takie dawkowanie, a raz inaczej, to samo inni - co za swiat... skoro dziala tylko 12 godzin, to czemu zalecaja raz dziennie??

Jednak:
Przy baytrilu 2,5 %owym dajesz od 0,2 do 0,5 ml na pol kilo. U szczurkow przelicza sie leki inaczej, wiec nie mozna porownywac i zmniejszac dawkowanie porownujac z psem czy kotem.
To dawkowanie z tabeli: 11 mg/kg 2xD, DU
Wiec jesli dostalas 0,3 ml baytrilu 2,% to absolutnie nie zmniejszaj dawki i cofam to co napisalam wczesniej. Trzeba oczywiscie rozcienczyc.

Ile wazy maluch?
Ostatnio zmieniony pt paź 06, 2006 2:36 pm przez ESTI, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[ROPNIE] na boku i martwica

Post autor: AngelsDream »

Ok 300 gram, czy podawac mu dwa razy dziennie?
Wyjątki i dwa psy.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ROPNIE] na boku i martwica

Post autor: ESTI »

Tak podawaj dwa razy dziennie, ja bym tak zrobila i zostala przy tej dawce.

Sorki za to zamieszanie, ale sama jestem do tej pory w szoku i chyba nigdy sie nie nadziwie, dlaczego Bielecki i Wojtys kazali mi podawac baytil raz dziiennie bo w zastrzyku, a enroxil dwa razy dziennie - teraz widze to jasno, ze to cholendarny blad, ale wtedy przez stres jakos tego nie skumalam. :sciana2:
Tylko sie zastanawiam w jakim celu mi tak dawkowali...
A Tobie Bielecki kazal dawac dwa razy dziennie?
Obrazek
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[ROPNIE] na boku i martwica

Post autor: AngelsDream »

Otóż kazał raz dziennie. Od Wojtyś nigdy nie dostałam baytrilu, więc nie wiem jak ona kazała/kazałaby, ale będę u niej na kontroli, to się spytam dlaczego tak i w takim razie zaraz zrobimy zastrzyk.

Właśnie narzeczony wyszedl trzaskajac drzwiami, bo jak kretynowi tlumaczę, że dawka jest dobra, a on się uparl, że za duza. Powiedzialam, że zawsze mozna zadzwonic do Oazy i zapytać, ale on nie zadzwoni bo po co. Tak to jest - jak do miziania i chwalenia się, to on wlaściciel. Jak do problemow, to już niestety tylko ja :-(
Ostatnio zmieniony pt paź 06, 2006 3:32 pm przez AngelsDream, łącznie zmieniany 1 raz.
Wyjątki i dwa psy.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ROPNIE] na boku i martwica

Post autor: ESTI »

[quote="angelsdream"]Otóż kazał raz dziennie.[/quote]
I gdzie tu logika???
:sciana2:
Teraz juz wiem, ze nie ma znaczenia w jakiej postaci jest enroxil, dziala 12 godzin. W zastrzyku dziala szybciej, ale nie dluzej.
Nie wiem jak to wytlumaczyc, nie wiem dlaczego takie dawkowanie ze strony Bieleckiego.
Trzeba by juz go spytac, moze ma jakies cudowne wytlumaczenie... :|
Jesli boisz sie dawki, to dawaj 0,2 ml dwa razy dziennie, ale wydaje mi sie wedlug nowych informacji, ze 0,3 tez nie zaszkodzi, chyba, ze chlopak jest mocno wychudzony.
Nie wiem, teraz mam juz metlik w glowie, ale biorac pod uwage informacje z tabeli, to chyba dobrze rozumuje... - KLIK
Obrazek
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[ROPNIE] na boku i martwica

Post autor: AngelsDream »

Zawsze był szczupłym i drobnym szczurem, teraz schudł i sądze, że waży około 300 gram.


Dodatkowo jak się mocniej wczytalam mały ma objawy dośc typowe dla ujawnionej mykoplazmozy: poryfiryna, kichanie, duszność wdechowa, niedowlad lap tylnych z nastawieniem na prawą. Bielecki jednak nie wspomniał o tej chorobie nawet slowem wczoraj.

[Dopisane na prośbę Esti, żeby nie rozwalać wątku Azula na kilka tematów.]
Ostatnio zmieniony pt paź 06, 2006 4:19 pm przez AngelsDream, łącznie zmieniany 1 raz.
Wyjątki i dwa psy.
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

[ROPNIE] na boku i martwica

Post autor: Piter »

przy dawkowaniu 11mg/1kg = 11mg/1000g
na 300g przypada 3,3mg enrofloxacyny

Baytril 2,5%
w 100ml jest 2,5g czyli 2500mg enro
czyli 3,3 znajdzie się w 0,132ml Baytrilu

rachunek matematyczny jest beznadziejnie prosty, dlatego uważajcie z podawaniem baytrilu, lepiej jest sobie wszystko przeliczyć a jeżeli zwierzaczek jest już na granicy to nie dobijajcie go drakońskimi dawkami
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[ROPNIE] na boku i martwica

Post autor: AngelsDream »

Piter, to jaka ma być ta cholerna dawka? Wybacz, ale ja w takiej sytuacji nie umiem liczyc :(
Wyjątki i dwa psy.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ROPNIE] na boku i martwica

Post autor: ESTI »

[quote="Piter"]przy dawkowaniu 11mg/1kg = 11mg/1000g
na 300g przypada 3,3mg enrofloxacyny

Baytril 2,5%
w 100ml jest 2,5g czyli 2500mg enro
czyli 3,3 znajdzie się w 0,132ml Baytrilu [/quote]
Czyli dawac nie wiecej niz 0,15 ml?
Obrazek
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

[ROPNIE] na boku i martwica

Post autor: Piter »

na to wychodzi, niewielkie przedawkowanie nie zaszkodzi, a chyba widać wyraźnie że wszyscy zdrowo przedawkowują biorąc pod uwagę ile podają

jeżeli poda się 0,2ml nic się nie stanie złego, ale zauważcie że te dawki po coś ustalono

krakowskim targiem śmiało można podawać 0,2ml baytrilu co 12h, pamiętajcie tylko że mowa jest tu o Baytrilu, reszta postaci enrofloxacyny to stężenia 5, 10 i 20%!!!
więc patrzcie co jest podawane
Enroxil i inne postacie 5% TO CO NAJWYŻEJ 0,1ml na szczurka 500g (pomyślcie ile ważą wasze) oczywiści do rozcieńczenia MINIMUM do 0,4ml
zaś baytril (postać 2,5%) TO 0,2ml na szczurka 500g również rocieńczone do objętości 0,4ml

acha gdzieś na forum słyszałem op zastrzykach domięśniowych u szczurka

dla konia 500kg bezpieczna dawka domięśniowa wstrzyknięta w jedno miejsce to 10ml
dla szczurka 0,5kg = 500g wychodzi że jest to dużo mniej niż 0,1ml
ale na waszym miejscu nie stosował bym zastrzyków domięśniowych bo za łatwo uszkodzić mięśnie, nerwy, nawet kości, a praktycznie wszystkie leki można zamiast tego podać podskórnie!!!!
Ostatnio zmieniony pt paź 06, 2006 4:44 pm przez Piter, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[ROPNIE] na boku i martwica

Post autor: AngelsDream »

Odmowilam podawania sterydu domiesniowo - maly ma uszkodzone miesnie obu lap prawdopodbnie w yniku choroby, bo wczesniej nie mial domiesniowych. Nie wiem czy dobrze zrobilam.

Podzielilam dawki na mniejsze i rozcienczylam.
Wyjątki i dwa psy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”