kluski Śląskie ^^

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
jusaw
Posty: 93
Rejestracja: ndz mar 07, 2010 12:13 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: kluski Śląskie ^^

Post autor: jusaw »

Ja miałam takie przygody z nimi jak były jeszcze malutkie. Odstępy między prętami mają 1,2 cm, ale gdzieś musiał być większy odstęp bo też wychodziły. Twoje chłopaki z moim Chorsem. Trochę mnie dziwi, że kapturek jest taki śpioch u mnie był pierwszy do wyjścia :)
Jusaw
Awatar użytkownika
frommicrowave
Posty: 376
Rejestracja: czw kwie 01, 2010 12:01 am
Lokalizacja: Śląsk

Re: kluski Śląskie ^^

Post autor: frommicrowave »

może mu się odmieniło :)
najodważniejszą częścią stada jest Cook który notabene jest ulubieńcem mojego Taty który do niedawna był antyszczurowy :)
do tego w dalszym ciągu przejawia objawy szczurzego ad/hd. Porusza się skokami do przodu, uwielbia bawić się z ręką tzn "machaj ręką, ja będę za nią biegać a jak mnie złapiesz to zrób ze mnie walca czyli obróć przez plecki o 360st. Ja ucieknę ale czekaj, za sekundę wrócę. A nie daj Boże obróć się do komputera na chwile bo będzie foch stulecia" :D i tak w kółko. Kapturek ma za to w sobie coś z kota, woli po swojemu, w swoich miejscach. Na wybiegu zazwyczaj pochodzi jakieś pół godzinki a potem się melinuje i usypia albo siedzi i rozmyśla. Za to Kuki jest w kilku miejscach naraz :D

Bahiru czyli kapturek zaliczył dzisiaj pierwszą wizytę u weta. Generalnie był dzielny, dawał się oglądać i tylko trochę uciekał pod bluzę :) powodem były dziwne "strupki" przy oczkach i nosku. Pan wziął kawałek pod mikroskop, stwierdził że to zaschnięta krew i kazał obserwować czy chłopaki nie mają (no kurcze nie napiszę tego posta do końca :P) jakichś wszołów albo innych krwiopijów.
Strupki ma tylko Be. nie drapie się specjalnie za często, chłopaki też nie gryzą się między sobą do krwi. Poza tym wszoły albo inne takie bym zauważyła bo przecież Bahiru jest biszkopt więc każde paskudztwa bym zauważyła..... no nic, będziemy obserwować...

o dziewczynach nic więcej raczej nie napiszę bo są w 100% szczurze i nieludzkie :) wolą swoje towarzystwo, do mnie przychodzą tylko jak mam łakocia :P
dwa półroczne szczurki do adopcji - PILNE!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: kluski Śląskie ^^

Post autor: Nue »

powodem były dziwne "strupki" przy oczkach i nosku. Pan wziął kawałek pod mikroskop, stwierdził że to zaschnięta krew i kazał obserwować czy chłopaki nie mają (no kurcze nie napiszę tego posta do końca :P) jakichś wszołów albo innych krwiopijów.
Strupki przy oczkach i nosku to w większości przypadków jest zaschnięta porfiryna, a nie krew :-\ Przy wszołach itp. strupki byłyby też na grzbiecie i karku. Ten Twój wet jest 'szczurzy'?
o dziewczynach nic więcej raczej nie napiszę bo są w 100% szczurze i nieludzkie :) wolą swoje towarzystwo, do mnie przychodzą tylko jak mam łakocia :P
Bo baby już tak mają, ale pocieszę Cię, że z wiekiem im się odmienia :P
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: kluski Śląskie ^^

Post autor: alken »

to coś co wet uznał za krew to z pewnością porfiryna, a jeśli tylko jeden chłopaczek ma jakieś strupki to możliwe że alergikiem jest po prostu.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
frommicrowave
Posty: 376
Rejestracja: czw kwie 01, 2010 12:01 am
Lokalizacja: Śląsk

Re: kluski Śląskie ^^

Post autor: frommicrowave »

Nue - leczył Atenkę więc traktuje go jako szczurzego bo znał się na tym co robił, wiedział co podać, jak podać, jak złapać....
a co do bab to jaki jest wiek tych zmian? Bo Klusi idzie 1.5 roku a dalej jest alienem :P

alken - co go może zalergiczyć?

Bahiru mi wczoraj zrobił szramę na pół ręki bo stracił równowagę i musiał się czegoś złapać a moja ręka była najbliżej :>
dwa półroczne szczurki do adopcji - PILNE!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: kluski Śląskie ^^

Post autor: alken »

na przykład roztocza, ściółka, jedzenie, różnie może być, u mojej Lilki najpewniej to roztocza, raz ma więcej strupów raz mniej, od ostatniej wizyty ze sterydem i antybiotykami raczej jest dobrze, bo wcześniej to aż miejscami miała sierść zaróżowioną od krwi. ale jak szczur nie ma dużo tych strupków i nie drapie się obsesyjnie to nie ma co go truć lekami.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: kluski Śląskie ^^

Post autor: Nue »

a co do bab to jaki jest wiek tych zmian? Bo Klusi idzie 1.5 roku a dalej jest alienem :P
Hmmm, no u mnie Mokka i Neska zrobily się dość mocno proludzkie mniej więcej w tym wieku. Wcześniej bardzo się do nas zbliżyły tuż po zabiegu usunięcia guzków - bo operację miała i jedna, i druga. Baby naprawdę z wiekiem się uspokajają i jakby pokornieją :) No dobra - przynajmniej niektóre ;)

Oprócz alergii to może być też stres lub szczur po prostu ma tendencje do porfirynkowania, bez wyraźnej przyczyny.
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
Awatar użytkownika
frommicrowave
Posty: 376
Rejestracja: czw kwie 01, 2010 12:01 am
Lokalizacja: Śląsk

Re: kluski Śląskie ^^

Post autor: frommicrowave »

Nue - Klucha zrobiła się o tyle proludzka że przychodzi raz na jakiś czas zajrzeć czy wszystko u mnie ok, czy ręce, nogi mam na miejscu, czy w uchu czysto i leci dalej biegać :)

Bahiru czysty, dzisiaj ani śladu strupków, w piątek i sobote były śladowe ilości w okolicach noska i rano w sobotę jak się chłopina obudziła to ślad przy oku był. No i nie wiem kurka martwić się tym czy raczej nie? ::)
ślad na ręce mojej się zrobił duży, ładny i widoczny, wszyscy podziwiają :)

Cook bierze rozbieg przez pół łóżka, wskakuje mi na kolana i ciągnie za rękę do zabawy. Gonię go ręką to ucieka z łóżka, za sekundę znowu jest przy mnie i tak w koło... nawet godzinę :P

Panny się przeprosiły z rurami i nie używają ich już tylko jako podestu ale też buszują w środku :)
muszę je lepiej przymocować i może rozbudować trochę bo zostało mi jeszcze kilka modułów...
dwa półroczne szczurki do adopcji - PILNE!!!!!!!!!!
jusaw
Posty: 93
Rejestracja: ndz mar 07, 2010 12:13 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: kluski Śląskie ^^

Post autor: jusaw »

Ja u żadnego ze swoich nie zauważyłam takich objawów, więc uwarunkowanie genetyczne raczej to nie jest. Alergii też nie było widać, pomimo że miały kontakt i z wiórami i sianem. Jedzenie urozmaicone, bo przy 15 w domu nie zawsze mnie było stać na versele laga. (to tylko takie podpowiedzi co do ich dzieciństwa ;) )
Jusaw
Awatar użytkownika
frommicrowave
Posty: 376
Rejestracja: czw kwie 01, 2010 12:01 am
Lokalizacja: Śląsk

Re: kluski Śląskie ^^

Post autor: frommicrowave »

na razie jest czyściutko, może to był jakiś jednorazowy wysyp.

dziewczyny coraz bardziej chcą się bawić, najbardziej nieśmiała znaczy się Nancy, gania dziś za ręką jak szalona :)
Sidia pobiegała chwilę i wróciła do swoich spraw.

zła jestem na siebie potwornie bo zapomniałam że rzecz zostawiona to rzecz pogryziona i tym oto sposobem mam kilka nowych wywietrzników w kurtce z Alpinusa.... ::)

wczoraj wieczorem w klatkach zbiorowy orgazm bo podzieliłam im makaron suchy do spagetti warzywny... chrupania było na dobre kilka godzin :) fajnie brzmi takie synchroniczne chrupanie przez 15 minut bez przerwy ;D
dwa półroczne szczurki do adopcji - PILNE!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: kluski Śląskie ^^

Post autor: alken »

frommicrowave pisze: fajnie brzmi takie synchroniczne chrupanie przez 15 minut bez przerwy ;D
o taak, szczególnie o północy gdy nie możesz zasnąć a wiesz że musisz wstać o 5 rano :P
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
frommicrowave
Posty: 376
Rejestracja: czw kwie 01, 2010 12:01 am
Lokalizacja: Śląsk

Re: kluski Śląskie ^^

Post autor: frommicrowave »

jak muszę wstać o 5 rano to daje im coś mniej hałaśliwego na noc :D
dwa półroczne szczurki do adopcji - PILNE!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
frommicrowave
Posty: 376
Rejestracja: czw kwie 01, 2010 12:01 am
Lokalizacja: Śląsk

Re: kluski Śląskie ^^

Post autor: frommicrowave »

dzisiaj chwalimy się koleżanką która pojechała do Rybnika :)

tu jeszcze na uczelni, wcinamy dropsa od Danai
Obrazek

a co tam jest ciekawego?
Obrazek

a to już w pociągu do Shy

po co mnie budzisz?
Obrazek

masz chociaż coś dobrego?
Obrazek

*niuch niuch*
Obrazek

doooobre ciasteczko
Obrazek

dasz jeszcze?
Obrazek

jak nie dasz to sobie pójdę :(
Obrazek

dobra człowieka, dała jeszcze :)
Obrazek

no! Bez ociągania się, dawaj jeszcze!
Obrazek

nie masz?
Obrazek

no przecież czuję że pachniesz ciasteczkiem!!
Obrazek

mhm, śmiesznie było ale już skończ te dureństwa, daj ciacho
Obrazek

JAK TO ZJADŁAŚ MOJE CIASTECZKO?!
Obrazek


a potem przyszła Shy i wzięła ciurka :) po więcej zdjęć proszę do niej
dwa półroczne szczurki do adopcji - PILNE!!!!!!!!!!
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: kluski Śląskie ^^

Post autor: Babli »

Jaka pięknota! :D To musiała być wesoła podróż :)
Awatar użytkownika
frommicrowave
Posty: 376
Rejestracja: czw kwie 01, 2010 12:01 am
Lokalizacja: Śląsk

Re: kluski Śląskie ^^

Post autor: frommicrowave »

w 3/4 przespana z przerwą na piciu, ciasteczko i czochranko :)
pisałam już Shy że ta mała to szczurze zen...
dwa półroczne szczurki do adopcji - PILNE!!!!!!!!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”