Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
czarny mag
Posty: 371
Rejestracja: pt mar 04, 2005 10:35 am

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: czarny mag »

A ja nienawidze jak nasypie jedzenie do miseczki a one wywalają tą miseczke do góry nogami. I tak codziennie z 2-3 razy! :evil:
Buddyzm w powszechnym uważaniu jest religią opierającą się na...... A kogo to obchodzi,co?
czarny mag
Posty: 371
Rejestracja: pt mar 04, 2005 10:35 am

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: czarny mag »

A ja nienawidze jak nasypie jedzenie do miseczki a one wywalają tą miseczke do góry nogami. I tak codziennie z 2-3 razy! :evil:
Buddyzm w powszechnym uważaniu jest religią opierającą się na...... A kogo to obchodzi,co?
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: ESTI »

Czarny mag...kup taką miseczkę, którą wiesza się na klatkę, albo ciężką ceramiczną. Bądź pewien, że takich nie wywrócą i łatwiej im będzie jeść. :wink:
Obrazek
Yrsa
Posty: 270
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:45 pm
Kontakt:

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Yrsa »

Ja kupuję zawsze takie specjalne dla ptaków, które sie wiesza na prętach i nie ma szans by to wywróciły. :D

Tylko wkurza mnie jak naleję im jogurtu, a one w niego włażą i potem rozmazują to po wszystkich prętach... :evil:
Nokeg
Posty: 233
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 4:37 pm

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Nokeg »

u mnie jest tak samo...woli wyjadać jedzenie z trocin niz z miski
Pozdrawiam Mariusz

Im bardziej poznaje ludzi, tym bardziej kocham zwierzeta...
czarny mag
Posty: 371
Rejestracja: pt mar 04, 2005 10:35 am

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: czarny mag »

Kupi miseczke kupie... Tylko musze przez neta bo u mnie w okolicach niema zbytnio takiej miseczki. A ja niemam do tego zaufania.
Buddyzm w powszechnym uważaniu jest religią opierającą się na...... A kogo to obchodzi,co?
Nokeg
Posty: 233
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 4:37 pm

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Nokeg »

w zoologicznym napewno bedą te zawieszane...czesto są u królików bo to troche większe miski ale wydaje mi sie ze sa w kazdym zoologicznym
Pozdrawiam Mariusz

Im bardziej poznaje ludzi, tym bardziej kocham zwierzeta...
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Ewqa »

W większości zoologicznych są miski ceramiczne duże np. dla królików i tego żaden szczur nie przewróci.
A moje paskudy wynosza całe jedzenie z miski (przewrócic nie mogą) mieszaja z drewnianym żwirkiem i sianem i robią z tego stosik na środku klatki :alien:
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
jutka
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 25, 2004 10:19 pm

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: jutka »

Dobrze sprawdzają się też popielniczki - takie typowe, jakie można spotkać w kawiarniach. Są masywne i szczur nie może ich wywrócić, a do tego co najmniej dwa razy tańsze niż te miseczki w zoologicznych. (Typowe wyciąganie pieniędzy - bierzesz zwykłą miseczkę, ozdabiasz szlaczkiem w króliczki czy chomiczki i sprzedajesz dwa razy drożej jako "specjalną miseczkę dla królika")
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Ewqa »

Wiesz o popielniczkach nie pomyślałam, ale rzeczywiście dobry pomysł, tylko musi byc naprawdę kawiarniana, a nie taka z arcorocu, wtedy jest ciężka :)
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Nokeg
Posty: 233
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 4:37 pm

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Nokeg »

idziesz do knajpy na piwo... i wracasz z nową miską dla szczura:)
Pozdrawiam Mariusz

Im bardziej poznaje ludzi, tym bardziej kocham zwierzeta...
roxi89
Posty: 22
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 6:59 pm

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: roxi89 »

Moja szczurzyca często mnie drapie, chodząc po mnie...mam cały podrapane ręce czasem brzuszek, gdy chodzi pod bluzką....to naprawde boli :-( Dla niej to zabawa...ale i tak ją KOCHAM!!
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Nakasha »

Proszę ładnie to wykasować :P
Ostatnio zmieniony czw kwie 07, 2005 7:04 am przez Nakasha, łącznie zmieniany 1 raz.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Nakasha »

Oo nie znoszę:
- pogryzionych kabli - szczególnie od filtrów i grzałek w akwariach (drogie cholerstwo -_-) i od modemu (mam neostradę), bo co chwila nie mam netu :/.................. swoją drogą ich gryzienia czegokolwiek (np. nowej i drogiej kanapy przez karty - klatka była za blisko)

- gdy moje szczury wspinają się na akwaria i próbują po nich łazić - oczywiście prędzej czy później zwalają się do środka i płoszą (stresują) mi rybki a potem mokre i kapiące biegną gdzieś się schować, więc wszędzie mam wodę......: teraz tego nie robią, bo nie puszczam ich na biurko ani na szafki gdzie akwaria stoją

- gdy Ziemcio sikał mi na myszkę, klawiaturę i na mnie (znaczył teren): powoli przestaje, bo jest wykastrowany :>

- gdy szczury wygryzły mi dziury w 2 swetrach, które zawsze nakładałam jak je brałam, żeby mogły sobie przez te dziury wygodniej biegać -_-

- tego że sikają i robią na półeczki - uciążliwe do sprzątania

- samiczek, gdy czasem podczas rui robią porządki w klatce - pewnie z nudów lub ze złości czy niezaspokojenia - i połowę ściółki wywalają na zewnątrz - "bo tak!"

- wynoszenia jedzenia z miseczek i chowania go pod ściółką; potem energicznie go szukają, kopią, wywalając ściółkę na podłogę -_-

Poza tym są absolutnie kochane i grzeczne :>
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Fam »

ja nieznosze jak Karola wlazi mi przez dekolt pod bluzke, strasznie mnie drapie pazurami i zostają ślady
za tęczowym mostem: Karolcia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”