Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Fatty »

W moim przypadku szczur nie śmierdział-tylko wytaplał się w wapnie w syropie. Sierść miał posklejaną, i zaczęły się do niego przyklejać chusteczki,żwirek, skórka z pomidora... no cóż,wrzask Ikosiowy był niesamowity, potem polała się moja krew przy tym,jak zasuwał wystraszony,po gołej ręce na ramie.

[quote="violet"]jeden jedyny raz odwazylam sie kapac szczura w krótkim rekawku [/quote]
oo tak! nigdy więcej! :jezor2:
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
Franco
Posty: 42
Rejestracja: śr lis 09, 2005 1:05 am
Lokalizacja: Płock

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Franco »

Z moich obserwacji wynika, że liczenie na to że ogon czuje pod nogami "grunt" w wannie i będzie zachowywał się spokojnie jest marzeniem ściętej głowy. :D I tak się denerwuje, dodatkowo czując, że ma szansę ucieczki. Wtedy na ogół potrafi jeszcze bardziej drapać, wyrywać się i piszczeć. chce koniecznie uciec i widzi na to realną szansę. Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest po prostu trzymanie go w jednej ręce, tak by łapki były w powietrzu. Moje szczury zachowują się wtedy o wiele spokojniej, wiedzą że machanie w powietrzu łapkami na nic się zdaje i czekają, aż kąpiel się skończy. Poza tym bierząca woda szybciej i dokładniej zmywa namydlonego ogona.

Wydaje mi się także, że wiele szczurów nie tyle boi się wody, ile samej kąpieli i... głębokich naczyń/ sprzętów (wanna, miska, umywalka i wsadzania ich do nich). Moje szczury nie cierpiały kąpieli. Zacząłem więc w pokoju (były straszne upały) stawiać im kuwetę z mniejszej klatki, której już nie używają. Nalewałem do niej najpierw mało wody, tak że była ona tylko po przegach. Ogony ostrożnie obsiadły krawędzie kuwety i obserwowały, czasem wsadzając do niej przednie łapki. Zaczynałem dolewać letniej wody coraz więcej, a one coraz chętniej same do niej właziy. Zaczęły się bawić, chlapać, rozpryskiwać wodę łapkami. Kiedy dolewałem wody (z łazienki przyniosłem napełnioną butelkę) same pchały łebki pod strumień wody- prychały z zadowolenia i zaraz zaczynały się myć. Teraz kiedy słyszą plusk wody w kuwecie same do niej biegną i to te same szczurasy, które jeszcze jakiś czas temu panicznie bały się szmeru wody.
Koperek
Posty: 95
Rejestracja: śr cze 28, 2006 11:44 am

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Koperek »

Zazdroszcze Ci. Moja Niuśka za pierwszym razem była strasznie ciekawa co to, ale już po chwili zaczęła się rzucać jak najęta:/ potraktowała to jakbym chciała jej zrobić na złość bo teraz za każdym razem gdy słyszy wodę to zaczyna rozrabiać gryźć wszystko co się da biegać i hałasować... tylko raz stanęła w wodzie nieruchomo a kiedy zbliżyłam ręce do niej zaczęła biegać i rozbryzgiwać wodę wszędzie..eh ja się poddaję :roll:
"...bo cuda się zdarzają, nie wielkie lecz te małe tylko tego nie dostrzegamy, bo nie chcemy a powinniśmy"

Niusia 11.2005 - 29.03.2007 Mój kochany Aniołku [*]
Obrazek
Katie
Posty: 170
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 7:02 pm

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Katie »

Ocho, Franco, też muszę tak spróbować :D
Kiedy wsadzam do wanny Nea, najpierw piszczy i ucieka. Kiedy jednak się zorientuje, że każda ucieczka kończy się ponownym wsadzeniem do wody, siedzi grzecznie na dnie. Jednak grzecznie nie znaczy spokojnie :| Kiedy go czochram żeby się sierść spieniła, to się strasznie nabumusza i nie chce na mnie patrzeć, tak samo jest, kiedy spłukuję pianę wodą. Wsadzam go w ręcznik i osuszam, a on ciągle jest w takiej samej pozie i zawsze mam wrażenie, że gdyby mógł mówić to by mnie porządnie zbluzgał :drap: Siedzi taki obrażony dopóki nie wysuszę mu pupy, i nie natrę oliwką, a potem sam zaczyna się czochrać i stawia sobie irokeza :jezor2: Chyba używam kiepskiej oliwki, bo potem mu ten czub nie zchodzi przez cały dzień, a do tego ma "dredy" na pupie :hyhy: Dopóki jego sierść nie wróci do normalnego stanu nie chce się do m nie prztulać i kiedy daję mu smakołyka to go bierze, ale zjada odwrócony do mnie tyłem :shock: Ogólnie ma na mnie focha. Kiedy miałam Śnieżka (albinos) był praktycznie cały pomarańczowo-różowy (marchew i buraczki), ale nie mogłam go kąpać pomimo najszczerszych chęci :-( Dostawał w wannie duszności i wymowałam go szybko bo bałam się, że dostanie zawału (a miał sporą nadwagę). Niunia z kolei posługiwała się teleportacją. W momencie w którym stawiałam ją na dnie wanny, ona nagle pojawiała się na moich plecach :shock: Na szczęście była aguti i jedyne kąpiele jakie przeżyła, to były kąpiele w nadmaganianie potasu-kiedy do mnie trafiła, była cała pokryta strupkami. CAŁA. Takiego stworzenia to ja wcześniej nie widziałam. Na szczęście jakoś z tego wyszła. Gorzej ze mną-do dziś mi nie zeszły blizny z karku (po jej pazurach).
Nie ma mnie i raczej nie będzie.
Kontakt proszę przez PW - tak będzie najszybciej.
Anka+Muffin
Posty: 22
Rejestracja: pn lip 24, 2006 2:51 pm

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Anka+Muffin »

Hej, chciałam zapytać jak stosować Manusan - tzn ile go nalać i do jakiej ilości wody.
Niuch niuch niuch :)
Ula
Posty: 19
Rejestracja: pt gru 01, 2006 1:36 pm

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Ula »

Ostatnio dla mojego Myszka lekarz zalecił kąpiele w Manusanie 2 x tygodniowo. Sama zmniejszyłam mu do 1x dziennie bo i tak po każdej kąpieli, której nienawidzi leci mu porfirynka z noska :sciana2: . Niestety są mu potrzebne ze względu na infekcję skóry. U mojego ogonka zalecenia były takie, żeby wmasować w niego niewielką ilość manusanu pozostawić na parę minut (chyba nigdy nie udało mi się dotrzymać go dłużej niż minutę :jezor2: ) a następnie spłukać dokładnie. Manusan tak stosowany przynajmniej w przypadku mojego Myszka pomaga.
Ula
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Ratata »

[quote="Ula"]2 x tygodniowo. Sama zmniejszyłam mu do 1x dziennie [/quote]
To w końcu jak często ma mieć te kąpiele :drap: ?
Co to za infekcja?
Manusan niby jest antybakteryjny, ale potwornie wysusza skórę, na Twoim miejscu skonsultowałabym się z innym wetem, który zamiast tego przepisałby może jakąś maść?
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Ula
Posty: 19
Rejestracja: pt gru 01, 2006 1:36 pm

Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Ula »

Kąpiele ma raz w tygodniu :lol:
Ma gronkowca jest na antybiotyku no i dodatkowo miał łojotok. A kąpiele zmniejszyłam przez to że u mnie w domku jest chłodno około 18-19 stopni i przy tak częstych kąpielach i osłabieniu przez antybiotyk może mi się przeziębić.
Ula
Awatar użytkownika
Dagaz
Posty: 216
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 11:06 pm
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

RE: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Dagaz »

A czy przy grzybicy mozna do wody dodac nadnanganianu potasu albo roztworu fioletu Gencjanowego, oba maja podobne wlasciwosci i sa bardzo skuteczne przy pozbywaniu sie klopotu.
Ze mną: pustka... Wszystkie moje maleństwa śpią za Tęczowym Mostem...
W mym sercu i pamięci [']: Mufka, Mafia, Virus, Nefertiti, Czarna, Lulu, Nano, Shiroi, Owieczka, Kuroi, Krówka i Yuki...
Serce Pamięta i Cierpi... 20.04.2003 - 17.09.2009
coma_20
Posty: 14
Rejestracja: czw gru 14, 2006 8:55 pm

RE: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: coma_20 »

Hej. Ja mam trzy ciurki. Kiedyś jedna moja zachorowała na grzybicę. Była taka chora, że cała to był jeden wielki strup. Miałam maście i płyny od weterynarza, ale zamiast się wyleczyć robiło się gorzej. Drapała się i krwawiła. Po miesiącu walki z tymi lekami zdenerwowałam się i poszłam do apteki i poprosiłam o coś na grzybice dla niemowląt. Dostałam płyn. Smarowałam ją trzy dni, ukąpałam i po tygodniu jej skóra była zdrowa i pachnąca. Byłam wściekła na tego weterynarza. Moja ciurka cierpiała przez niego!!!
A co do kapieli, to ta ciurka która chorowała uwielbia kąpiel. Jeszcze nie zdąrze nalac wody a juz siedzi w umywalce. Podobnie młodsza panienka( próbuje pływać). Ale jedna moja to jak widzi wode to od razu piszczy. Wrzeszczy na cały dom jakbym jej niewiadomo jaka krzywdę robiła.
Kiedyś kapałam ciurki w szamponie dla kotków ale po nim własnie jedna zachorowała na grzybicę. Od tamtego czasu kąpie małe tylko w szarym mydle, raz na jakis czas, wszyscy sa zadowoleni i ja i one:D
Słońce
Posty: 35
Rejestracja: pt lut 23, 2007 10:17 am

RE: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Słońce »

Witam. Z szczurami to chyba jak z ludźmi... Nie każdy lubi się kąpać.:D Dziś nalałam trochę letniej wody do wanny, i włożyłam do niej Kota- mojego szczurka. Zaczął panikować, szukać wyjścia, toteż gdy wyciągnęłam rękę żeby go pogłaskać, użył jej jako "drabiny". Mocno mnie skubaniec podrapał :-( Wlazł mi aż na ramię. Teraz już jest suchy i śpi gdzieś pod kołdrą. Myślę, że to był dla niego lekki szok. Ale teraz przynajmniej oboje wiemy, czego się spodziewać po kąpieli. A chciałam go wykąpać nie od tak sobie. Spi z kolegą, Czesiem, i oboje leją na siebie... I capią okrutnie, a Kot szczególnie.
Ostatnio zmieniony pt mar 23, 2007 7:19 pm przez Słońce, łącznie zmieniany 1 raz.
afffff
Posty: 1
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:16 am
Kontakt:

RE: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: afffff »

mój szczur tak się zestresował podczas samego dotyku wody, że zrobił sobie z tego toaletę -__-'
Awatar użytkownika
Manowce
Posty: 127
Rejestracja: pn lut 27, 2006 2:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Manowce »

dziś wreszcie trzeba było umyć szczurasy i powiem, że zniosły to całkiem nieźle. Pi co prawda strasznie piskał i było mi go szkoda, ale wyszorować się trzeba było. Lu za to sam właził w wodę, tylko bez przerwy się otrząsał i chlapał mi po twarzy xD no i strasznie podobało mu się wcieranie i drapanie podczas mycia futerka.
♥ Bubumen i Hans Pimmel || i'm taking my rats. those are my friends for the tour.
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

RE: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: bonsai »

Ja postanowiłam zrobić kąpiel w 4.. tzn. ja w wannie i 3 paskudki latające wogól, zwiedzające łazienkę [tam gdzie pani pozwoliła]... efekt tego taki, że zaczeły interesować się wodą, jak się wychylały bo pomoczyć łapki to wszytkie powpadały [najwięcej razy Mysa, które wodę toleruje, Asta i Noname zawsze się darły podczas kąpieli]... oczywiście od razu podstawiałam im rękę, żeby mogły wyjść z wody, ale czasami odrobinkę się z tym grzebały.... Ogólnie to wyszło to wszytko na plus, szczurzynki już nie uciekają tak rozpaczliwie na widok wanny, tylko sprawdzają co jest w środku i czemu siedzi tam pani...

Ps. dodatkowo rozbawiły mnie jak zaczeły "myć" mi mokre włosy.... ale pozwalałam im na to [tak soma jak na same zbliżanie się do wanny] tylko dopóki ni zaczełam się myć... bo wcześniej w wannie była tylko sama czystak woda bez żadnych dodatków...
Ostatnio zmieniony śr mar 21, 2007 8:27 pm przez bonsai, łącznie zmieniany 1 raz.
ABS
Posty: 9
Rejestracja: czw gru 07, 2006 10:44 am

RE: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: ABS »

hehe takim sposobem kiedys kapalam sie z myszka:D mychol plywal.. a pozniej czekal na poleczce az ja sie wykapie:D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”