Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Izabela »

A ja troszkę zboczę z tematu i zapytam: czy Geralt jest wypuszczany na spacery, jeśli tak, to na jak długo? Jak wygląda jego typowy dzień życia?
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Nikuś
Posty: 36
Rejestracja: ndz kwie 05, 2009 4:04 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Nikuś »

Oczywiście że jest wypuszczany.
Teraz, kiedy jest zimno hasa sobie po zabezpieczonym mieszkaniu lub śpi u mnie na kolanach- zależnie od jego woli.
W lato uprawiamy razem ,,jogging'', on na smyczy a ja obok. Widać że to uwielbia.
Na jak długo, to zależy. Znaczy, cały czas kiedy jestem w domu to jestem z nim- odrabiam lekcje, czytam, odpoczywam.
A na dzień składa się to wszystko powyżej.
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Izabela »

Mam więc nadzieję, że w domu jesteś częściej niż poza domem ;) Geralt klatkę ma drastycznie małą, powinien być w zasadzie cały czas poza nią. Musisz jak najszybciej kupić coś większego. Poszukaj na allegro, poczytaj ogłoszenia na forum. Jeśli okaże się, że nie masz pieniędzy, a mama nie sfinansuje zakupu, musisz pomyśleć nad znalezieniem Geraltowi nowego domu... Przykre, ale prawdziwe - on się naprawdę męczy sam i do tego w takiej klatce... Trzymam kciuki, by wszystko skończyło się szczęśliwie.
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Awatar użytkownika
Karenn
Posty: 61
Rejestracja: śr sty 27, 2010 8:30 pm
Lokalizacja: Kołobrzeg, Koszalin

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Karenn »

A ja tak ogolnie doszpisze coś na temat trzymaniu więcej szczurków niż jednego.
Przyznam ze na poczadku miałam jednego maluszka i wcale nie myślałam o drugim . Myślałam ze dwa będą śmierdziały , bo wiadomo więcej siuśków . I ze nie będą mnie potrzebowały(tego najbardziej się bałam).
Jednak po przeczytaniu lektury forum doszłam do wniosku ze mój Dickens męczy się sam.
Dostałam drugiego szczurka i okazało się że wcale tak nie śmierdzi .
Dickens zachowuje się tak samo w stosunku do mnie jak wcześniej gdy tylko mnie widzi od razu wbiega mi po nogach by posiedzieć zemną . Uwielbia mizianie , głaskanie taki mój pieszczoch. Milton jest inny mam wrażenie ze jestem mu obojętna ale też do mnie przychodzi , nie lubi się miziać ale ja i tak go pieszczę może w końcu się przyzwyczai.
Wielkim plusem jak dla mnie w posiadaniu dwóch szczurków jest to ze jak jeden śpi ja mogę popieścić drugiego.
Zauważyłam też różnice w zachowaniu Dickensa od kiedy ma kumpla jest bardziej energiczny nie taki smutasek jak na początku.
No i na pewno jest mu cieplutko bo słodko się przytulają gdy śpią i iskają. Nie żałuje ze mam dwa maluszki widać ze są razem szczęśliwe.
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: matrix360 »

Karenn ja mam 7 szczurów i też nie śmierdzi :) wszystko zależy od tego jak często im sprzątasz. ;)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Nakasha »

My mamy w tej chwili 16 w jednej klatce i też nie śmierdzi. ;) Kwestia sprzątania i doboru podściółki.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Karenn
Posty: 61
Rejestracja: śr sty 27, 2010 8:30 pm
Lokalizacja: Kołobrzeg, Koszalin

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Karenn »

O rany ! 16 :) ja bym chciała jeszcze jednego pupila. Rozglądam się na forum czy może ktoś z moich okolic miałby do oddania. Kiedyś ktoś napisał ze od jednego do 10 kto wie może i u mnie to się sprawdzi.
Co do smrodku to ja używam żwirku drewnianego i sprzątam dwa razy dziennie więc nie ma bata śmierdzieć nie będzie.
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: klimejszyn »

ja mam w jednej klatce aktualnie 16, a ogólnie w pokoju 18. nie śmierdzą. wiadomo, czuć jest i oczywiście bardziej wyczuje ktoś kto z nimi na codzień nie przebywa. ale częste sprzątanie załatwia sprawę :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Karenn
Posty: 61
Rejestracja: śr sty 27, 2010 8:30 pm
Lokalizacja: Kołobrzeg, Koszalin

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Karenn »

Podziwiam was tyle Szczurków cudownie jest pewnie je wszystkie przytulać .
kamilka
Posty: 248
Rejestracja: śr sie 26, 2009 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: kamilka »

Hey.

Ja jestem za trzymaniem szczurkow razem w sensie nie jeden a dwa chociaz. Jak moja Fifi sie pojawila to byla strasznie lapsowata bala sie wszystkiego stuku puku masakra ciagle tylko by spala albo lezala w lozku jak juz wyszla. gryzienie kabli tez wchodzilo w gre. Jednak jak kolezanke jej sprawilam to odrazu odrzyla dziewucha. I wcale nie smierdza jak sie zmienia dosyc czesto to wrecz pachna ;p;p a w kosztach niczym sie nie rozni od jednego szczurka dlatego tez za 2 tygodnie trafi do mnie szczurcia z adopcji tu z forum ;p bedzie im weselej jak Fifi sie schowa do lozka to didi bedzie mogla sie z nia bawic ;p

ps. ja tez myslalam ze bede miala tylko jednego szczurka ale naczytalam sie i nie chcialabym zeby malutka byla nie szczesliwa nawet jak poswiecisz jej wiele uwagi to jednak nie to samo co przyjaciel z tego samego gatunku :*

Pozdrawiam.
Obrazek[*] Fifi, Didi Eli z nami już nie ma lecz w sercach zawsze pozostaną [*][/b]
kamilka
Posty: 248
Rejestracja: śr sie 26, 2009 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: kamilka »

ah i wiele rzeczy sie od siebie ucza ;p

np u mnie didi nauczyla sie od Fifi gryzc kraty jak jeszcze byly w malutkiej klatce ale najlepsze jest to ze Didi za bardzo nie wiedziala jak to riobic i nie gryzie pretow tylko tak wklada pret w pysk ale naparza zabkami heh smiesznie to wyglada ;p;p wstreciuszek jeden no ;p
Obrazek[*] Fifi, Didi Eli z nami już nie ma lecz w sercach zawsze pozostaną [*][/b]
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Effie »

Psy to też zwierzęta stadne. I chyba niewielu z nas umie szczekać czy machać ogonem... ale nadal rzadko się spotyka żeby ktoś miał 2 lub więcej psów. Czy to oznacza, że jak się bierze jednego psa, to lepiej nie brać wcale? Bo nie bardzo kapuję dlaczego wziąść jednego psa to norma, a jednego szczurka to grzech...
Obrazek
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: zalbi »

Effie pisze:Psy to też zwierzęta stadne. I chyba niewielu z nas umie szczekać czy machać ogonem... ale nadal rzadko się spotyka żeby ktoś miał 2 lub więcej psów. Czy to oznacza, że jak się bierze jednego psa, to lepiej nie brać wcale? Bo nie bardzo kapuję dlaczego wziąść jednego psa to norma, a jednego szczurka to grzech...
a pomyślałas o tym, że psy są aktywne w dzień? tak, jak człowiek?

a szczur jest aktywny nocą?
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Kameliowa »

Idąc takim tokiem rozumowania:
a wiecie, że człowiek to zwierzę stadne? I musi żyć w stadzie? Trzymanie jednego dziecka to zbrodnia na dziecku. Trzeba trzymać je w stadach, mogą być różnopłciowe, ale minimalnie 2.

Porównywanie zwierząt do siebie jest bez sensu. Pies a szczur... a może tak by jakoś porównać szczura do ryby? albo np agamy brodatej. Agama może być trzymana w stadzie samiec+2 samice, to ja nie rozumiem czemu szczur (samiec) nie może być trzymany z 2 samicami.

;)
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Effie »

W naturze raczej stada nie składają się z samych samic czy samców. W naturze nie ma takiej rzeczy jak "niechciana ciąża".
Czytając wasze posty jestem w stanie zrozumieć, że chcecie zapewnić waszym szczurom jak najbardziej zbliżone do naturalnych warunki, bo w takich pies, agama czy szczur są, wiadomo, najszczęśliwsze. Ale nie jestem w stanie zrozumieć tych tekstów w stylu "jak chcesz mieć jednego szczurka to lepiej nie mieć go wcale, bo nie jesteś w stanie go przytulić jak drugi szczur czy porozmawiać z nim w szczurzym języku"... I tu muszę przyznać, że analogia do psa jest jak najbardziej trafiona. Masz psa? A szczekałaś kiedyś do niego? A machałaś do niego ogonem? A obwąchałaś mu odbyt kiedyś? No widzisz... a drugi pies by tak zrobił. Myślisz że szczur w twoim towarzystwie czuje się bardziej samotny niż pies? Masz warunki na 2 szczury, fajnie. Masz warunki na 16 (osobiście to nie mogę tego zrozumieć... ja lubię i psy i szczury i inne, ale na 16 to bym się nie zdecydowała) to jeszcze fajniej. Ale myślę, że trzymanie jednego szczura to dokładnie to samo, co trzymanie jednego psa. Czyli trzeba poświęcić mu więcej czasu.
I owszem, człowiek to też zwierze stadne. Jak popłyniesz na bezludną wyspę to też się staniesz osowiała, dostaniesz depresji i w końcu ześwirujesz. Chyba że znajdziesz jakąś alternatywę, żeby nie czuć się samotna. Ale zapewniam Cię, że jeśli przez pół roku będziesz zasypiać sama w łóżku, ale codziennie widywać się z ludźmi w szkole czy w pracy, czy gdzie tam jeszcze chodzisz, to nie dostaniesz kuku, bo te kontakty Ci mniej lub bardziej wystarczą...
Troszkę psychologii... Ludzi, psów, szczurów... psychologii agam nie wyłożę, bo nie jestem w temacie.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”