Łączenie szczurów i ewentualności z tym związane

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
kalinda
Posty: 445
Rejestracja: pn paź 12, 2009 8:19 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: kalinda »

Potwierdzam powyższe słowa - mam tylko doświadczenie z 1 łączenia (2+2). Na początku 2 razy na noc musiałam z klatki wyciągać mojego starszego szczurka bo ewidentnie manifestował, że gó*** się jej nie podobają. A nawet nie wiedzieć kiedy, a tak się zaprzyjaźniły, że spały ze sobą. Jedna z młodych do tego stopnie zżyła się z Lunką, że jak ta niespodziewanie nas opuściła (na zawsze usnęła w hamaczku ;( ), to nie mogliśmy małej wyciągnąć od Lunki.
Będzie dobrze, ale w cierpliwość musisz się uzbroić. :)
Awatar użytkownika
figoifagot
Posty: 631
Rejestracja: sob sie 20, 2011 10:14 am
Lokalizacja: Radomsko

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: figoifagot »

Cały czas w to wierzę, ale dzisiaj nie było lepiej. Pierworodne wciąż wydygane, schodzą nowym z drogi i siedzą razem w maleńkim koszyczku obserwując jak "obcy" penetrują ich klatkę. Jedynym optymistycznym akcentem było to, że Tytus władował się im do tego koszyczka i przez chwilę wszyscy trzej drzemali na sobie :) Chociaż miejsca jest tam max na 1 szczurka :) (jest dużo innych miejsc, gdzie mogą się zmieścić w czwórkę i jeszcze byłby luz, ale wybrali ten najmniejszy koszyczek :-\ ) Na wybiegu pierworodni rozbiegani i przytulaśińcy się nagle zrobili, tamci z kolei pchają się do klatki, ale dobrze, że się nie tłuką, bo jak czytam niektóre relacje to jestem pełna podziwu dla cierpliwości i siły jaką szczurzolubni są w stanie z siebie wykrzesać. Oby Wasze słowa okazały się prorocze :)
Z nami: Dyrektor, Siwy i Ciapaty
Za TM: Tytusek, Marti, Figo, Fagot, Ojciec
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Flaumel »

Figo, jeśli trzymają się oddzielnie - do transporterka je, żeby nie musiały się omijać :)? Może wtedy jak poleżą sobie na kupie zrobi się lepiej :) ?
Obrazek
Awatar użytkownika
figoifagot
Posty: 631
Rejestracja: sob sie 20, 2011 10:14 am
Lokalizacja: Radomsko

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: figoifagot »

Wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie, wczoraj nastąpił zwrot o 180 stopni. Zaczęły się tworzyć "pary mieszane", potem na wybiegu Figo (który był najłagodniejszy, najbardziej wystraszony i najmniej skory do dymów) wziął sprawy w swoje ręce i się zaczęło :o Najpierw chciał przelecieć Martiego, non-stop zapasy, jeden kładł drugiego na łopatki, na chwilę "kamień niemowa", potem zmiana i tak chyba z godzinę. Zębów do tego nie używali, więc nie ingerowaliśmy. No a w klatce Figo chciał przelecieć wszystkich po kolei, okazało się więc, że to taka mała cicha woda. Do 3.30 w nocy było dość głośno ;) , ale rano śliczny obrazek (tak w 75% śliczny), bo Figo, Marti i Tytus smacznie razem spali w podwieszanym domku :) Fagot jeszcze trochę na uboczu, ale myślę, że w końcu się przekona, póki co histeryzuje już na sam widok dumbasów-grubasów, to on dostał łomot pierwszego dnia, a że jest pamiętliwy, to może to jeszcze chwilę potrwać :-\
I dziękuję za pomysł z transporterkiem :)
Z nami: Dyrektor, Siwy i Ciapaty
Za TM: Tytusek, Marti, Figo, Fagot, Ojciec
Dixie
Posty: 3
Rejestracja: sob paź 15, 2011 8:42 am

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Dixie »

Cześć, mam mały problem i mam nadzieję, że pomożecie mi go rozwiązać. Od maja mam piękną szczurzycę, właśnie kończy 8 miesięcy. Niestety, pochodzi ona ze sklepu zoologicznego (taaak, wiem że tego nie popieracie) ale osoby od których ją dostałam (prezent urodzinowy) nie są obeznane jeśli chodzi o sprawę szczurków. Początkowo Gryzia była szczurkiem idealnym- bardzo towarzyska, ciekawska i wręcz klejąca się do ludzi. Niestety ponad miesiąc temu wszystko się zmieniło i stała się nieco agresywna. Rozpoczęłam "terapię" u weterynarza, były różne przypuszczenia, aż w końcu staneło na tym, że będzie musiała dostawać leki. W ostatnim czasie uspokoiła się i tylko od czasu do czasu miewa "humorki" i potrafi nieźle się wkurzyć.
Wczoraj będąc w sklepie zoologicznym, zakochałam się. Znalazłam prześliczną czarną, maksymalnie 2-miesięczną szczurkę. Wiem co myślicie o kupowaniu szczurków ze sklepów zoologicznych, ale absolutnie zwariowałam na jej punkcie. Problem jest taki, że bardzo boję się jak Gryzia przy swoich obecnych humorkach zareaguje na nową koleżankę. Nie mam pojęcia co zrobić, jeżeli Gryzia jej nie przyjmie. Jakieś pomysły, rady, anyone? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: smeg »

Dixie pisze:Cześć, mam mały problem i mam nadzieję, że pomożecie mi go rozwiązać. Od maja mam piękną szczurzycę, właśnie kończy 8 miesięcy. Niestety, pochodzi ona ze sklepu zoologicznego (taaak, wiem że tego nie popieracie) ale osoby od których ją dostałam (prezent urodzinowy) nie są obeznane jeśli chodzi o sprawę szczurków. Początkowo Gryzia była szczurkiem idealnym- bardzo towarzyska, ciekawska i wręcz klejąca się do ludzi. Niestety ponad miesiąc temu wszystko się zmieniło i stała się nieco agresywna. Rozpoczęłam "terapię" u weterynarza, były różne przypuszczenia, aż w końcu staneło na tym, że będzie musiała dostawać leki. W ostatnim czasie uspokoiła się i tylko od czasu do czasu miewa "humorki" i potrafi nieźle się wkurzyć.
Wczoraj będąc w sklepie zoologicznym, zakochałam się. Znalazłam prześliczną czarną, maksymalnie 2-miesięczną szczurkę. Wiem co myślicie o kupowaniu szczurków ze sklepów zoologicznych, ale absolutnie zwariowałam na jej punkcie. Problem jest taki, że bardzo boję się jak Gryzia przy swoich obecnych humorkach zareaguje na nową koleżankę. Nie mam pojęcia co zrobić, jeżeli Gryzia jej nie przyjmie. Jakieś pomysły, rady, anyone? Pozdrawiam.
Na co szczurka ma dostawać te leki? Jakieś podejrzane mi się to wydaje ;) Nie kupuj szczurki w sklepie, wiesz przecież, czym to grozi i że są inne możliwości. Równie piękną, czarną szczurzynkę możesz zaadoptować u nas na forum. Będzie zdrowa i lepiej oswojona, będziesz miała pewność, że nie była trzymana z samcami i nie jest w ciąży. Jeśli długo nie dogada się z Twoją, możesz umówić się z właścicielem że ją oddasz z powrotem. Stosunek szczurów do ludzi rzadko przekłada się jednak na stosunek szczurów do szczurów i na odwrót. Największy miziak może być agresywny przy łączeniu. Nie martw się więc na zapas :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Dixie
Posty: 3
Rejestracja: sob paź 15, 2011 8:42 am

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Dixie »

smeg pisze:
Dixie pisze:Cześć, mam mały problem i mam nadzieję, że pomożecie mi go rozwiązać. Od maja mam piękną szczurzycę, właśnie kończy 8 miesięcy. Niestety, pochodzi ona ze sklepu zoologicznego (taaak, wiem że tego nie popieracie) ale osoby od których ją dostałam (prezent urodzinowy) nie są obeznane jeśli chodzi o sprawę szczurków. Początkowo Gryzia była szczurkiem idealnym- bardzo towarzyska, ciekawska i wręcz klejąca się do ludzi. Niestety ponad miesiąc temu wszystko się zmieniło i stała się nieco agresywna. Rozpoczęłam "terapię" u weterynarza, były różne przypuszczenia, aż w końcu staneło na tym, że będzie musiała dostawać leki. W ostatnim czasie uspokoiła się i tylko od czasu do czasu miewa "humorki" i potrafi nieźle się wkurzyć.
Wczoraj będąc w sklepie zoologicznym, zakochałam się. Znalazłam prześliczną czarną, maksymalnie 2-miesięczną szczurkę. Wiem co myślicie o kupowaniu szczurków ze sklepów zoologicznych, ale absolutnie zwariowałam na jej punkcie. Problem jest taki, że bardzo boję się jak Gryzia przy swoich obecnych humorkach zareaguje na nową koleżankę. Nie mam pojęcia co zrobić, jeżeli Gryzia jej nie przyjmie. Jakieś pomysły, rady, anyone? Pozdrawiam.
Na co szczurka ma dostawać te leki? Jakieś podejrzane mi się to wydaje ;) Nie kupuj szczurki w sklepie, wiesz przecież, czym to grozi i że są inne możliwości. Równie piękną, czarną szczurzynkę możesz zaadoptować u nas na forum. Będzie zdrowa i lepiej oswojona, będziesz miała pewność, że nie była trzymana z samcami i nie jest w ciąży. Jeśli długo nie dogada się z Twoją, możesz umówić się z właścicielem że ją oddasz z powrotem. Stosunek szczurów do ludzi rzadko przekłada się jednak na stosunek szczurów do szczurów i na odwrót. Największy miziak może być agresywny przy łączeniu. Nie martw się więc na zapas :)
No dobra, ale pomyśl sobie, poznałeś dziewczynę, była w więzieniu, może mieć dużo chorób, może być w ciąży, ale i tak jesteś w niej zakochany (może przesadzam ale tak właśnie to działa, czyż nie?) Wiem z czym wiąże się to że jest ze sklepu zoologicznego, ale biorę to na własną odpowiedzialność. Poza tym mogę uchronić przynajmniej jedną, która ewentualnie może wylądować jako karma dla węża. Poza tym uważam że zbyt uogólniacie (nie mówie tego tylko o Tobie, ale to są moje spostrzeżenia przeglądając to forum), ponieważ nie wszystkie szczury ze sklepów są skazane na choroby itp. To nie tak działa. Moja siostra miała już szczurecką, nie z hodowli, była przyzwyczajona do ludzi, nie chorowała, a odeszła ze względu na wiek. Naprawdę są wyjątki. Dlatego pytałam się Was nie o to czy ją kupić, tylko co ewentualnie zrobić gdyby szczurki się nie "dogadały". Pozdrawiam :)
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: dusiaczek »

I za to że zapłacisz to oni kupią na miejsce tej jednej kolejny miot z hurtowni.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Dixie
Posty: 3
Rejestracja: sob paź 15, 2011 8:42 am

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Dixie »

dusiaczek pisze:I za to że zapłacisz to oni kupią na miejsce tej jednej kolejny miot z hurtowni.
Sądzę, że to troche egoistyczne podejście. Zawsze jest ryzyko, a chodzi o to żeby na miarę naszych możliwości zapewnić zwierzakowi dobre życie, skoro już został do niego powołany. A to że może mieć pokręcone geny to przecież nie jego wina i szczęśliwe życie mu się należy!
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: mini »

Ale włąśnie o to chodzi - kupisz szczurka z obciążonego genetycznie, a oni dlaej będa je mnożyć bo się sprzedają, w ten sposób właśnie mamy szczury chorowite, które żyją bardzo krótko, a przecież nie o to chodzi, prawda?
Fakt, że zostały powołane do życia nie znaczy, że powinny być, a wręcz przeciwnie. Trzeba robić co się da aby zmniejszać ten proceder, a nie go nakręcać.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: dusiaczek »

Dixie pisze:
dusiaczek pisze:I za to że zapłacisz to oni kupią na miejsce tej jednej kolejny miot z hurtowni.
Sądzę, że to troche egoistyczne podejście. Zawsze jest ryzyko, a chodzi o to żeby na miarę naszych możliwości zapewnić zwierzakowi dobre życie, skoro już został do niego powołany. A to że może mieć pokręcone geny to przecież nie jego wina i szczęśliwe życie mu się należy!
ale nikt nie psiał o genach tylko o tym, że to fakt, - zapłacisz im te kilka zł za co oni kupią kolejne, bo widza, że jest popyt. co w tym egoistycznego? 0.o
co innego wziąć go za darmo.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Aritsuyo
Posty: 2
Rejestracja: ndz paź 16, 2011 7:03 pm

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Aritsuyo »

A ja mam takie pytanie...
Otóż dostał mi się szczurek, samiczka, ale jest samotna... Chciałabym jej dobrać koleżankę. Nie bardzo jednak wiem, czy duża różnica wieku nie przeszkodzi im w dogadaniu się. Czy wiek ma przy łączeniu bardzo duże znaczenie?
Kiamesha
Posty: 191
Rejestracja: czw sie 25, 2011 7:57 am
Lokalizacja: Lublin

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Kiamesha »

PILNE!!! Proszę o szybką odpowiedź. Nie wierzę, ale UDAŁO mi się połączyć moją dzieciarnię z niereformowalną Etną!!! Od godzinki są razem w wannie.. Na początku zadrapała małej uszko, poszło trochę krwi ale już jest ok, biegają zaczepiają się, małe bójki ale nie są niebezpieczne.. I pytanko co mam robić dalej, od razu zmienić ściółkę itp i wrzucić je razem do klatki czy na razie łączyć cały czas na neutralnym podłożu parę razy.. To moje pierwsze łączenie, proszę o wyrozumiałośc...
Etna (*) ;(
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Flaumel »

Jak nie masz pewności - parę sesji w transporterze, będą musiały się przytulić :) Do klatki lepiej dać je razem dzień za późno niż dzień za wcześnie :)
Obrazek
Kiamesha
Posty: 191
Rejestracja: czw sie 25, 2011 7:57 am
Lokalizacja: Lublin

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Kiamesha »

Ok ok ok :D
Etna (*) ;(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”