SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kpik
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 08, 2005 8:57 am

SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: kpik »

hmm zrobiłam te szeleczki (super pomysł), nawet tak ze sa regulowane, ale nie daje razy ich załozyć :cry: jak wy to robiliście? szczurki jakos trzeba unierucomić :twisted: ?? bo moja szczurcia to na chwilke w miejscu nie staje!
nutka & ola
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: douchee »

Cola ma 2,5 mi-ca... Jak tak czytam o tych szeleczkach, to aż mnie rączki świerzbią... To by częściowo rozwiązało mój problem z uciekającym tam gdzie nie trzeba szczurem... Z kuchni już by nie wylazła :twisted:
:)
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: douchee »

No to zrobiłam smyczkę, nawet spróbowałam założyć, ale zaraz z nich wyszła, nie mówiąc nic o tej żałosnej minie jaką miała, gdy walczyłam, żeby jej to założyć... Później spróbuję jeszcze raz, a potem jutro na chwilkę. Może ustrzelę jakąś fotkę. Właściwie to zrobiłam dwie smyczki, będę od razu miała i dla Mili, która kiedyś do nich dorośnie. Coli też dam trochę czasu :-D Obie są regulowane, więc nie będzie z tym problemu.
:)
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: douchee »

No, to spróbowałam jeszcze dwa razy. Raz - tatalna porażka, a drugi :-D już lepiej, zobaczcie sami:

http://img240.exs.cx/my.php?loc=img240&image=19sx.jpg
http://img240.exs.cx/my.php?loc=img240&image=38ks.jpg
http://img240.exs.cx/my.php?loc=img240&image=26ve.jpg


Najpierw była nerwowa, potem się przestraszyła wyjmowanego aparatu, do którego generalnie jest przyzwyczajona, a potem zaczęła zwiedzać :-) Kiedy poszła do kuchni, zaraz się schowała do kartonika, który sobie stoi na podłodze, ale potem z niego wyszła i po prostu zaczęła się myć :-) Szelki trochę jej przeszkadzały, ale widziałam, że już jest spokojniesza. Niestety, podczas mycia - czyli ogólnego gimnastykowania się - szelki się zsunęły... Na dziś już starczy :-)
:)
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: douchee »

Ehh, jako ona łatwo ściąga tą smycz... Chwila mojej nieuwagi, schowa się gdzieś i siup - już jest wolna. Czy za słabo zaciskam?? Z drugiej strony, nie chcę jej zabić... Mam jeszcze inny pomysł na szelki, ale najpierw muszę go wypróbować
:)
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: Dona »

Douchee - moja tak fikała, że w końcu zleciała z łóżka (oczywiście nic jej się nie stało) i sobie zdjęła... i też nie wiem czy było za luźno, czy jak... ;)
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: douchee »

Właśnie że ona generalnie nie fika. Jak już ją puszczę w smyczy na podłogę, to sobie cierpliwie chodzi, wącha wszystko, sprawdza różne kąty. Ale wystarczy do jednego takiego kąta ją wpuścić i poluzować smycz, to się błyskawicznie uwalnia... Mój nowy pomysł może będzie bardziej skuteczny... Zobaczymy...
:)
Awatar użytkownika
zachariaszs
Posty: 49
Rejestracja: wt lut 22, 2005 1:47 pm

SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: zachariaszs »

Ludziska szczury to wolne zwierzęta nie będą chodzić na smyczy a jak już chodzą to się strasznie męczą zauważcie jak pójdziecie z nim na środku korytarzu to on będzie skręcał na boki i trzymał się ścian!
Nie macaj gó*** póki nie śmierdzi!

gó***!
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: douchee »

Wybacz, ale ściana to miejsce, którego Cola najmniej się trzyma... Cały czas łazi środkiem... Smycz służy do tego, że nie musi chodzić tylko i wyłącznie po stosunkowo niewielkiej kuchni, ale też po pokoju i przedpokoju. Kiedy z nią chodzę, to nie zabraniam jej chodzić tak, jak jej się podoba, chyba że idzie do kabli. Wtedy ją lekko hamuję i idzie sobie gdzie indziej. Poza tym, z tego co się orientuję, smycz ma duże wzięcie nie tylko tutaj, bo wśród zdjęć, które oglądam na zagranicznych stronach, też się z tym spotkałam. Ja jestem zadowolona. Cola chyba też, bo zdejmuje ją sobie dopiero, gdy jej się znudzi. idzie wtedy do klatki i się z niej wykręca...
:)
Awatar użytkownika
zachariaszs
Posty: 49
Rejestracja: wt lut 22, 2005 1:47 pm

SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: zachariaszs »

A ja ciągle yślę że smycz to nie jest dobry pomysł!
To męczarnia dla szczurka! :evil:
Nie macaj gó*** póki nie śmierdzi!

gó***!
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: pomarańczowy jelcz »

[quote="zachariaszs"]Ludziska szczury to wolne zwierzęta [/quote]
Chesz powiedziec,ze twoj nie mieszka w klatce?
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: Ewqa »

Wydaje mi sie że pomysł jest dobry bo mozna np. wychodzić ze szczurkiem spokojnie na dwór nie martwiąc sie że ucieknie.
Jak myslicie, ile musi mieć szczurek żeby zmądrzał na tyle żeby go przyuczać do tych szeleczek?
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: WildMoon »

Zachariaszs i Jelcz.
Bardzo prosze, nie offtopicujmy. Niech ten temat pozostanie clean i na temat. Inaczej bede wycinala posty nie zwiazane z powyzszym watkiem.
Dziekuje.
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: douchee »

Ewqa, Cola ma 2,5 m-ca, jest dość szczupła i póki co łatwo się z nich wywija. Muszę je stosunkowo mocno zaciskać, ale zawsze się boję, że ją uszkodzę. Planuję zrobić inne szeleczki, ale chwilowo jest na chorobowym i z domu nie mogę wychodzić, mąż skrzętnie mnie pilnuje... Tak sobie myślę, że chyba ze zbyt grubego sznurka zrobiłam te szelki... Ale cóż, człowiek uczy się na błędach, a gdy Cola będzie większa (teraz ma 18 cm) i grubsza, to na pewno będą lepsze :-)
:)
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: Ewqa »

Dzięki za radę. Mam zamiar moja szczurcię przyuczac od poczatku, żeby mogła wychodzic na spacerki i jeździć ze mną na działkę :)
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”