Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Karmy POLECANE

Post autor: sauatka »

radzilabym ci kupic najzwyklejsza karme na wage... i pomiszac z tym... ja tak mieszalam Mix Egzotic dla gryzoni :)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Karmy POLECANE

Post autor: Mycha »

Moje zdanie jest takie same. A poza tym lepiej jeśli przy zmianie jakiejkolwiek karmy będziesz podawała ją stopniowo- najpierw mieszając ze starą.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Cathycash
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 15, 2004 6:35 pm

Karmy POLECANE

Post autor: Cathycash »

Można dodawać trochę do codziennego pokarmu, ale może byc to stałym pozywieniem.
żegnam szanowne towarzystwo
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Karmy POLECANE

Post autor: Dona »

Cathycash, nie wydaje mi się, bo tam nie ma ziarn zbóż :roll:
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Karmy POLECANE

Post autor: krwiopij »

chwile, chwile... czy faktycznie moj angielski lezy i kwiczy, czy tez 'crunchy grains' to faktycznie sa 'chrupiace ziarenka'? sklad jest podany bardzo olognikowo i tak naprawde nie wiadomo, co w nim siedzi... niestety z polskimi karmami jest tak samo...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Karmy POLECANE

Post autor: Dona »

no dobra, chrupiące ziarenka, ale tak jak piszesz - nie wiadomo co to za ziarenka, poza tym mogli tam wrzucić powiedzmy pszenicę i to są całe ich chrupiące ziarenka... A w karmie np. vitapolu jest ich całe mnóstwo rodzajów...
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Karmy POLECANE

Post autor: Eruntale »

krwiopijko, jesli twój angielski leży i kwiczy, to nasz...nawet nie znajduję określenia ;) vitacraft to dobre żarełko, ale na pewno niezbyt dobre jako pokarm podstawowy...bo to opakowanko na pewno z takiegoż nie jest.a pozatym vitacraft jest strasznie drogi-jak na moje dwa głodomory wydatki byłyby nieziemskie ;) za to polecam kolby-za 12 zł jest taka mega-wielka, niby dla królików, ale zabawę nieziemską i szczury mają ^_^

EDIT
czemu ja natrętnie używam słowa "nieziemsko"? :? :|
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Karmy POLECANE

Post autor: lajla »

hehe eruntale i widzisz przeplacasz ;) mimo ze bylysmy w hurtowni chcesz gluptasie drozsze kupowac ;)

ja polecam isc do hurtowni i zamiast kupic kolbe za 12 zl to wziasc taka sama za 8 zl i do tego jeszcze satrczy anm na dropsy jogurtowe dla szczurow :D razem 12 zl ale dwie rzeczy ;)

spryt, spryt po co przeplacac :lol:

nie wiem jakie tam ceny sa u was ale nawet jesli roznica to dwa zlote zawsze sie oplaca ;)
kwitak
Posty: 119
Rejestracja: pn lut 23, 2004 7:38 pm

Karmy POLECANE

Post autor: kwitak »

Ja kupuję kolby Vitapolu, szczególnie bekonowe Fiona uwielbia :) . Co do karmy to na wagę jest najlepsza np. Megan. W przeciwieństwie do karmy w kartoniku widzisz co jest w środku, jedzonko jest bardzo urozmaicone, są w nim ziarna, orzechy, rodzynki, słonecznik, kukurydza, owoce i warzywa, chrupki i wiele innych smakołyków. Ceny są różne, ostatnio kupiłam karmę dosyć drogą 15PLN za kg, ale Fiona się nią zażerała :D :roll: . Można kupiś zwykłe ziarna i wymieszać z taką karmą i kupionymi w sklepie spożywczym suszonymi warzywami.
Mihoshi_chan
Posty: 11
Rejestracja: pt lis 26, 2004 10:20 pm

Karmy POLECANE

Post autor: Mihoshi_chan »

Ja kupuje różne karmy, aktualnie mam karmę dla chomików firmy ZooRaj. I w związku z tym mam pytanie, bo słyszałam, ze lepiej kupować dla szczurów zarcie dla chomików, bo posiadają wiecej dodatków. Czy to prawda?:)
Obrazek
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Karmy POLECANE

Post autor: Dona »

nie sądzę... karma dla chomików pewnie jest drobniejsza... jeśli karma jest przeznaczona konkretnie dla zwierza to ma po prostu proporcje składu i wielkości dostosowanie dla danego gatunku... np. nie dasz karmy dla owczarka 4-miesięcznemu kotkowi :)
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

Karmy POLECANE

Post autor: WildMoon »

Coz, ja chociaz zyjac w Niemczech ponad 16 lat, strasznie chwale sobie nie Niemieckie dropsy, lecz dropsy Animals'a. A Kolby Vitapol'u (z bekonem) poszly u mnie w niecale 20 minut. A miala to byc faza testowa ;) Zawiesilam kolbe i poszlam rozpakowywac zakupy... Za niecale 20 minut odwracam sie w strone klatki a tam juz tylko goly patyk wisi a sciorwy zebami uczepione patyka jak stado glodnych wilkow :D
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
pimputka
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 04, 2004 8:53 pm

Karmy POLECANE

Post autor: pimputka »


Jak ktoś z Wrocławia to polecam Halę Targową-stoiska nasienne,na dole,
przy tylnym wyjściu.
Można sobie skompletować zestaw,samemu dobierając tego i tamtego(na wagę).Mają też granulaty,kolby(1zł30gr.)
U mnie najbardziej idzie słonecznik,więc kupiłam 25dkg...gotową karmę też mają,ale tam są zboża,a mój woli takie bardziej wyrafinowane dodatki,
tak więc kupuję na dole w zoologicznym taką z różnościami(dzika róża,chrupki kukurydziane,suszone warzywa...itd).
:s-mucha:
Spuśnik-Mamuśnik to mój synek :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

vitapol power vit menu...

Post autor: krwiopij »

dzisiaj na polce w jednym ze sklepow zauwazylam nowe pudeleczka z czyms ciekawym dla gryzoni... cztery rozne... 1,50 sztuka, wiec rzucilam sie na dwa... ;) kupilam 'licerne' i 'groszek' (byly jeszcze 'buraczki i cos tam innego)... 'groszek' to takie male okragle chrupeczki, a 'lucerna' sprasowany brykiet jakiejs zieleniny (lucerny czyzby?;))... sklad wyglada niezle - jesli mowia prawde, chemii w tym nie ma... 'lucerna' moim zwierzam przez gardziolka nie przejdzie, ale groszkowe chrupeczki bardzo im przypadly do gustu... ogolnie - polecam na probe... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Karmy POLECANE

Post autor: Angua »

moje tez za tym groszkiem szaleją :)
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”