35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Zaadoptuj szczurka z laboratorium, z wszelkich interwencji! Dostęp do działu mają wszyscy, ograniczenia dotyczące tworzenia nowych tematów.

Moderator: Junior Moderator

Zablokowany
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: xxx »

ogólnie, dla mnie tę dyskusję można by streścić w : " kto chce, podaje owoce na czas leczenia, kto nie chce - nie podaje, maluszki są drobne, więc urozmaicona, bogatokaloryczna dieta- koniecznie" ;) :)
Szyszkka
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 05, 2012 6:37 pm

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: Szyszkka »

Czytam czytam i doczytać się nie mogę :D
Ile szczurków jeszcze czeka na DS? :D
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: Rajuna »

Szyszka, sporo.. :( Na pewno są i chłopcy, i dziewczynki do oddania, wysyłaj ankietę do xxx po prostu ;)
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
Szyszkka
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 05, 2012 6:37 pm

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: Szyszkka »

Jeszcze nie jestem pewna, czy w ogóle będę mogła adoptować szczurka (ile trwa przeciętnie adopcja? Tzn. chodzi mi o to, że jak wyśle formularz, to ile to będzie trwało do momentu kiedy wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie/negatywnie) ale szczególnie zauroczył mnie chłopczyk numer 3,4,5 i 15 <3 Właściwie to wszystko zależy od mojego brata (on zajmuje się Kapslem, i to on wybrałby towarzysza dla niego ^^ ) :) No, i czy w razie czego znalazłby się transport z Warszawy do Lublina? :)
Szyszkka
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 05, 2012 6:37 pm

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: Szyszkka »

Nie wiem czy da się edytować, tak czy owak nie znalazłam takiej opcji :D
Mi i mojemu bratu najbardziej podoba się szczurek nr. 3 :D Teraz trzeba pokazać rodzicom argumenty posiadania 2 szczura (i przekonać ich do adopcji a nie kupienia w sklepie zoologicznym... :) ) Trzymajcie kciuki! :)
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: Rajuna »

Sama procedura trwa różnie w zależności od dostępnego transportu - wysyłasz ankietę, xxx ją czyta, jeśli ma wątpliwości, to dopytuje. Jak w ankiecie wypadasz dobrze, to ktoś idzie do Ciebie w odwiedziny - w ankiecie możesz napisać wszystko, ale trzeba sprawdzić jak to się ma do rzeczywistości i czy np nie masz w domu terrarium z wężem, któremu chcesz dać ogonka na obiad ::) Jak na wizycie wychodzi, że warunki są w porządku, to szukamy transportu. Zazwyczaj te trzy rzeczy dzieją się na raz, tzn będąc w trakcie mailowania szukasz transportu i umawiasz się na wizytę, bo terminy zawsze ciężko zgrać.
W Lublinie na szczęście mieszka nieoceniona Izabela ;D która może da się namówić na przeprowadzenie wizyty albo podsunie kogoś innego, godnego zaufania ;) A jak ładnie poprosimy, to może nawet jakiś transport znajdzie wśród znajomych ::) Jeszcze jamajkaaa jest z Lublina, jej znajomi często jeżdżą po kraju autem, może ich uda się wykorzystać ::)
W jakim wieku jest Wasz szczurek? Bo maluchy to by się od razu przydało dwa wziąć, jeśli tamten starszy. Inaczej maluch będzie ciągle zaczepiać starszego, że chce się bawić, a starszy go oleje albo spuści mu łomot.. A jak są dwa, to starszak ma stado, ale młodziaki się bawią ze sobą ;)
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
SooHappy
Posty: 4
Rejestracja: czw paź 25, 2012 2:39 pm

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: SooHappy »

witam , chciałbym adoptować szurkę w miarę młodą , mam już dwa ale z przykrością muszę jednego oddać gdyż okazał się samcem jak dobrze zrozumiałem szczurki są z lublina ja za to mieszkam w rzeszowie a jeśli chodzi o transport to ja jestem uziemiony a nie chcę na zbyt długo zostawiać samej Małej , nie ma kogoś z moich okolic kto oddaje szczurki do adopcji ?
Szyszkka
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 05, 2012 6:37 pm

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: Szyszkka »

Kapselek ma trochę ponad rok ;)
no cóż, namawianie na drugiego ogonka trwa ;)
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: Izabela »

Izabela będzie jechać jeszcze do Warszawy i wtedy mogłaby kogoś komuś przywieźć :) , ale termin wyjazdu uzależniony jest od stanu ucha Izabelowej Navii i póki co jest nieznany.

Pytam raz jeszcze, żeby nie umknęło: kiedy należy podać małym kolejną dawkę iwermektyny? Dostały do tej pory jedną, rozumiem, ale kiedy?
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: Rajuna »

chyba najlepiej, jak napiszesz bezpośrednio do Ani, bo na maile odpowiada, a tu rzadko bywa, natomiast xxx nie ma u siebie ciurów i jak ostatnio do mnie dzwoniła, to była ostro zakręcona :P
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: xxx »

yyy. Izabela, w sobotę powinny dostać 2, a w kolejną sobotę 3
z tego co pamiętam, dostały w piątek w nocy ::) 2, ale zapytaj jeszcze Anię ;)
te co były na kontroli mają już "nieczynne" jaja wszołów ;)
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: Izabela »

Napiszę i jak się dowiem, to podam w temacie, bo ciurki są już u kilku osób chyba, więc niech wszyscy wiedzą ;) Jaja czynne czy nie, podać lek trzeba, żeby nic się żywego nie przemyciło
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: xxx »

xxx bywa zakręcona, bo od xxx co rusz ktoś coś chce :P miast załatwić to samemu, xxx myśli już o spuszczeniu kom. w klozecie i wywaleniu komputera przez okno :P

Izabela, niestety nie wszyscy tu zaglądają ;] xxx musi im i tak przekazać, a 3 dawkę zawsze się podaje, zazwyczaj " w razie co"
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: Starsza Pani »

Mam propozycję w kwestiach organizacyjnych.
Czy dałoby się wypisać tutaj wszystkie DT które mają szczury wraz z ilością / płciami / kolorami / miastami? Jeśli dostanę nicki / kontakty do DT, zrobię takie zestawienie i będę informować o leczeniu i wizytach u weta (z Anią widujemy się przy okazji wizyt u weta, więc jestem w miarę na bieżąco).
Poproszę też córkę, żeby zrobiła maluchom (tym u Ani) zdjęcia i wstawiła je tutaj, to powinno ułatwić adopcje.

Może dzięki temu xxx nie wyrzuci komórki i kompa
Awatar użytkownika
Yunn
Posty: 4
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 10:53 pm

Re: 35 maluchów z hodowli karmowej.Pilnie szukamy DT i DS

Post autor: Yunn »

Wczoraj odebrałam ze szpitalika dwa urocze szaraczki: chłopca i dziewczynkę (nr 2 i 10). Chłopak wcześniej cierpiał na silną biegunkę, a dziewczynka miała ropnia ucha. Teraz już są zdrowe i dokazują. :D A przy tym są prześliczne! Personel Medicavetu był niepocieszony, że musi się z nimi rozstać, jedna z wetów nawet zastanawiała się nad adopcją malutkiej. Mała ma odcień typowo niebieski, a mały ma nutkę piaskową, bardziej myszkowatą. :) Do tej pory były razem w klateczce, bo jeszcze się sobą nie interesują pod "tym" względem. :P Aż się serce kraje, że trzeba je rozdzielić - tak słodko się bawią i śpią przytulone - jak braciszek z siostrzyczką. :)

Gdyby ktoś był zainteresowany, to obecnie nic nie stoi na przeszkodzie do adoptowania maluchów! :D

Mam też apel do wszystkich, którzy to czytają, o przemyślenie, czy nie daliby rady przyjąć chociaż jednego-dwóch maluchów na DT. Są u mnie w takiej ilości już drugi tydzień, co się delikatnie mówiąc, przestaje podobać moim współlokatorom i niedługo nie tylko one, ale również ja będę pilnie szukać DS. xD Nie mówiąc już o tym, że fizycznie nie jestem w stanie poświęcić szczurkom takiej uwagi, jakiej potrzebują, szczególnie teraz.
Zablokowany

Wróć do „Ratuj szczury!”