Moje dziewczyny

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
draakhul
Posty: 241
Rejestracja: czw lut 28, 2013 2:43 pm
Numer GG: 4975020
Lokalizacja: Białystok

Re: Moje dziewczyny

Post autor: draakhul »

Szara z rozdziawioną buzią (słaba jakość, córka robiła tabletem) :)

Obrazek
Nasz temat
W sercu na zawsze: Czarna, Neska, Szara, Morgana, Mysza, Iskra, Amber, Matt, Inka, Kreska, Frania
Awatar użytkownika
jestemsen
Posty: 403
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 2:23 pm
Numer GG: 10813298
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje dziewczyny

Post autor: jestemsen »

zaskoczony łakomczuszek :D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39350- nasza rodzina :)
Obrazek

Za TM: Daisy, Zuza, Pączek, Pchełka, Niunia, Balbina, Ruby, Fretka, Yogi, Maniek
Awatar użytkownika
draakhul
Posty: 241
Rejestracja: czw lut 28, 2013 2:43 pm
Numer GG: 4975020
Lokalizacja: Białystok

Re: Moje dziewczyny

Post autor: draakhul »

W środę jedziemy z Neską na oglądanie, co ma w środku. Boję się, że coś tam jej rośnie. Trzymajcie kciuki.
Nasz temat
W sercu na zawsze: Czarna, Neska, Szara, Morgana, Mysza, Iskra, Amber, Matt, Inka, Kreska, Frania
Awatar użytkownika
SweatNothing
Posty: 68
Rejestracja: pn lip 22, 2013 4:52 pm
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle- Opole

Re: Moje dziewczyny

Post autor: SweatNothing »

Trzymam kciuki. Wielkie mizianko dla dziewczyn i zdrówka dla Neski ;)
Awatar użytkownika
draakhul
Posty: 241
Rejestracja: czw lut 28, 2013 2:43 pm
Numer GG: 4975020
Lokalizacja: Białystok

Re: Moje dziewczyny

Post autor: draakhul »

Wczoraj robiłem badanie RTG Neski. Na szczęście wet nie wypatrzył żadnych zmian nowotworowych (z tych, które ujawniają się na zdjęciu RTG), ale za to okazało się, że ma niedodmę lewego płuca. Na zdjęciu wygląda to tak (prawe płuco jest ciemne, czyli prawidłowe):
Obrazek

Wet mówi, że może to być przyczyną jej ciężkiego oddychania i okresowych zasłabnięć z powodu niedotlenienia i większego obciążenia serca.
Nasz temat
W sercu na zawsze: Czarna, Neska, Szara, Morgana, Mysza, Iskra, Amber, Matt, Inka, Kreska, Frania
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Moje dziewczyny

Post autor: noovaa »

ano właśnie :/

Jakieś leki wspomagające oddychanie / prace serca dostała ? Nie jestem pewna co można by dać na przy takiej chorobie. Jeśli nic nie dostała, może zapytaj o steryd do domu, jedną dawkę.. na wypadek silniejszego ataku duszności ( tak awaryjnie ).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
draakhul
Posty: 241
Rejestracja: czw lut 28, 2013 2:43 pm
Numer GG: 4975020
Lokalizacja: Białystok

Re: Moje dziewczyny

Post autor: draakhul »

Wet powiedział, że steryd podaje się tu wyłącznie objawowo, a leczeniu to nie podlega, bo nie ma jak. Najprawdopodobniej jest to cecha genetyczna (poprzednia właścicielka wspominała, że siostra Neski miała podobne problemy z głośnym oddychaniem). Do domu nic nie brałem, nie czuję się kompetentny do podawania takich leków.
Nasz temat
W sercu na zawsze: Czarna, Neska, Szara, Morgana, Mysza, Iskra, Amber, Matt, Inka, Kreska, Frania
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Moje dziewczyny

Post autor: noovaa »

Kompetentny ma być weterynarz dlatego powinien dać odmierzoną dawkę, którą możesz podać w chwili kryzysowej, niestety ataki duszności prawdopodobnie będą coraz częstsze i dłuższe/silniejsze. Tak, steryd daje się objawowo, np. w celu uratowania przed uduszeniem się szczurka, w chwili kiedy zabrakło całkiem powietrza :(

Weterynarz mógłby też zrobić krótkie szkolenie, jak zrobić zastrzyk, to przydatna umiejętność, kiedy ma się tak chorowite zwierzaki jak szczurki.

W każdym razie, trzymam kciuki, oby jednak choroba / pogorszenie nie szły zbyt szybko.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
draakhul
Posty: 241
Rejestracja: czw lut 28, 2013 2:43 pm
Numer GG: 4975020
Lokalizacja: Białystok

Re: Moje dziewczyny

Post autor: draakhul »

Wczoraj był straszny dzień. Neska dostała najmocniejszego jak do tej pory ataku duszności, wyglądała tak, że myślałem że już po niej. Pojechaliśmy do lecznicy, z myślą że już trzeba będzie ją uśpić. Dostała jednak leki i postanowiliśmy z lekarką, że jak coś, to wrócę za kilka godzin. Gdy wróciliśmy do domu, jej stan nieco się poprawił, zaczęła się kręcić i normalnie zachowywać, ale na ulgę było za wcześnie. Wieczorem atak się powtórzył, już nie w tak drastycznej postaci, ale jednak. Na razie samoistnie ustąpił i szczurka sobie śpi z innymi, ale jestem przygotowany na najgorsze i powoli się z nią żegnam. :(
Nasz temat
W sercu na zawsze: Czarna, Neska, Szara, Morgana, Mysza, Iskra, Amber, Matt, Inka, Kreska, Frania
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje dziewczyny

Post autor: unipaks »

Przykre wieści... :(
Zastrzyk z odmierzoną dawką stedydu na podobne kłopoty rzeczywiście by się przydał
Wygłaszcz szczurcię serdecznie i trzymajcie się
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
martituana
Posty: 26
Rejestracja: wt mar 11, 2014 10:13 am

Re: Moje dziewczyny

Post autor: martituana »

Biedna pysia... :( Trzymamy kciuki!
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Moje dziewczyny

Post autor: noovaa »

:(

Przykro mi.

Jedna z moich szczrzyc ma w płucu guza, również miewa silne ataki duszności, również się z nią powoli żegnam .. Póki co, pomiędzy atakami jest spokój, ale mała jeździ już ze mną do pracy żebym mogła mieć ją ciągle na oku.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
draakhul
Posty: 241
Rejestracja: czw lut 28, 2013 2:43 pm
Numer GG: 4975020
Lokalizacja: Białystok

Re: Moje dziewczyny

Post autor: draakhul »

No, od nocy z soboty na niedzielę jest (odpukać, odpukać!) nieźle. Neska jest koszmarnie słaba, praktycznie wciąż śpi, ledwo chodzi, ale je swoje szczurze jedzonko plus owocowe gerbery i strasznie się garnie na ręce. Budzi się we mnie promyk nadziei, tylko niepokoi mnie nieco jej okresowe kichanie/prychanie. Ale przynajmniej się nie dusi.
Nasz temat
W sercu na zawsze: Czarna, Neska, Szara, Morgana, Mysza, Iskra, Amber, Matt, Inka, Kreska, Frania
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Moje dziewczyny

Post autor: noovaa »

W piątek tragicznie się czuła też moja Lilka ... okropne duszności miała. Myślę że to reakcja też na przesilenie pogodowe.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
draakhul
Posty: 241
Rejestracja: czw lut 28, 2013 2:43 pm
Numer GG: 4975020
Lokalizacja: Białystok

Re: Moje dziewczyny

Post autor: draakhul »

Czy szczur może kichać/kaszleć z otwartym pyszczkiem? Przeziębiła się, czy co?
Nasz temat
W sercu na zawsze: Czarna, Neska, Szara, Morgana, Mysza, Iskra, Amber, Matt, Inka, Kreska, Frania
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”