ODMIANY, KOLORY

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

BerkShire?

Post autor: limba »

dokładnie zgadzam sie z krówką...normalnie rysunkowo wygląda...a tak w ogóle to jest sliczna bardzo... :D
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

BerkShire?

Post autor: WildMoon »

Hihih, a ja wiedziec co to krowka (vache) w jez. angielskim, jesli chodzi o latki u szczurow.
Ale nie zamierzam zdradzic, bo mi jeszcze kopniecie w kuper za te wymadrzanie sie. :lol: :wink:
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

BerkShire?

Post autor: sopocianka »

Na tej francuskiej stronce nie znalazłam nazwy umaszczenia Urodzinki (zdjęcie w panelu podpisu). Ura miała całkiem białe ciałko, czarne oczka, czarną główkę z białym przedziałkiem... wyglądała jakby miała rozciętą kominiarkę na głowie :)
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

BerkShire?

Post autor: WildMoon »

Mam zdradzic? ;)
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Awatar użytkownika
Mona i Kuba
Posty: 200
Rejestracja: sob cze 25, 2005 7:10 am
Lokalizacja: Poznań

BerkShire?

Post autor: Mona i Kuba »

WildMoon, wszyscy wiemy, że chcesz powiedzieć :) nikt Cie nie kopnie, nie krępuj sie :)
Teraz z nami: Zoe, Layla i Koja
Obrazek
Aniolki [']: Abi, Nevi i Lila
Krówka.
Posty: 958
Rejestracja: pt mar 12, 2004 7:26 pm
Kontakt:

BerkShire?

Post autor: Krówka. »

sopocianka Ura była capped albo bareback. Nich ktos mądrzejszy potwierdzi :albino:
http://www.afrma.org/ratmkd.htm
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

BerkShire?

Post autor: WildMoon »

No to oki ;)

Wasza 'krowka' po angielsku zwie sie variegated, czyli: pstrobarwna, srokata, 'mozaikowa'.

Szczurek sopocianki to capped. Tak jak juz stwierdzila, szczurek w czapeczce :D

A wszystko m.in. do ogladniecia TUTAJ.

[ Dodano: Pią Wrz 09, 2005 1:21 pm ]
Krowka, wyprzedzilas mnie ;) :D
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Krówka.
Posty: 958
Rejestracja: pt mar 12, 2004 7:26 pm
Kontakt:

BerkShire?

Post autor: Krówka. »

moim zdaniem variegated to nie to samo co Vache :P
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

BerkShire?

Post autor: WildMoon »

No to w takim razie oddaje paleczke i zapraszam do dalszego zgadywania ;) :P Jakis odpowiednik w ratteriach non-francuskich musi przeciez byc :)
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
pani_rotten
Posty: 219
Rejestracja: czw sie 11, 2005 3:30 am

BerkShire?

Post autor: pani_rotten »

wildmoon a moze pokusisz sie o dokladnie scharakteryzowanie ras moich maluchow? ;) i ciekawi mnie jakiej rasy byl s.p. fredzio
ukochany fredzio 24.7.2003-11.8.2005
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

BerkShire?

Post autor: WildMoon »

Jasne, ze sie pokusze :D
A propos, odroznianie kolorow i znaczen to jakby moje male hobby. Siedze w tym juz kupe czasu, bo ciekawe toto :)
Twoj s.p. Fredzio byl odmiana Variegated Berkshire (Variberk): 'A berkshire rat with splashes of white and color on their back and belly markings. Many variberk rats have a blaze or a head spot.'

Na fotce Twojego Fredzia widac, ze mial troche bialy nochalek, wiec odmiana powinna sie zgadzac ;)

Neo jest przykladowym Husky.

A Morfi...hmm.. patrzac na lapki sadze, iz nie ma duzych lub brakuje mu calkowicie znaczen na brzuchu. A jesli ma, to moze taki trojkacik miedzy przednimi lapkami (?) ;)
Nie widzac brzucha powiedzialabym - Black Self - czyli jednolicie czarny.
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

BerkShire?

Post autor: sopocianka »

Dzięki. :D
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
Awatar użytkownika
Mona i Kuba
Posty: 200
Rejestracja: sob cze 25, 2005 7:10 am
Lokalizacja: Poznań

BerkShire?

Post autor: Mona i Kuba »

I znów przekopaliśmy pare angielskich stron. Po dokładniejszym wczytaniu sie w opis variegated i po obejrzeniu zdjęć nie jesteśmy tacy pewni że Vache i variegated to to sama klasa znaczeń.

Przede wszystkim Lilce brakuje często podkreślanej w opisie plamki na czole, a poza tym jej plamki są wyrażnie zarysowane, piękne 3 na grzbiecie i malutka przy ogonku, natomiast na zdjęciach szczurki variegated mają plamy takie jakby rozmazane, rozlane i stosunkowo duże. Jakby je ktoś sprayem popsikał :)

Poza tym, i znów podpieramy się francuską stroną , te dwa znaczenia są tu rozdzielone. Tak wynika z obrazków, choć gdyby ktoś znał francuski to mógłby nam lepiej wyjaśnić dlaczego. My francuskiego ni w ząb...

Link usunięty /Paul Julian, mod
Teraz z nami: Zoe, Layla i Koja
Obrazek
Aniolki [']: Abi, Nevi i Lila
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

BerkShire?

Post autor: WildMoon »

Mona i Kuba pisze:Poza tym, i znów podpieramy się francuską stroną , te dwa znaczenia są tu rozdzielone. Tak wynika z obrazków, choć gdyby ktoś znał francuski to mógłby nam lepiej wyjaśnić dlaczego. My francuskiego ni w ząb...
Ja rowniez jestem w kropce.
Moja rada: Wyslac fotke Lilki w mailu np. do http://www.afrma.org/ (USA) llub do jakiegos innego szczurzego stowarzyszenia, np. http://www.nfrs.org/ (UK) z prosba o okreslenie umaszczenia. Sadze, ze powinno ich to tez zainteresowac.
Przyznac musze, ze jeszcze nie widzialam szczura z takimi wyraznymi plamkami jak Wasza Lilka. ... A na wlasne oczy widzialam wiele odmian kolorystycznych.
Bym ja okreslila jako Spotted Bareback ;) Ale pojecia nie mam, czy taka nazwa istnieje... (poza tym jest sprzeczna ;))

Link usunięty /Paul Julian, mod
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
jutka
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 25, 2004 10:19 pm

BerkShire?

Post autor: jutka »

Wildmoon, przecież wiesz, że standardy w różnych krajach są różne.
W USA i Wielkiej Brytanii nie ma takiego standardu jak vache, choć pewnie wysłać im fotki nie zaszkodzi.

A co do francuskiej stronki, to możecie im podesłać zdjęcie waszej krówki, bo im brakuje :)
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”