Ciąża - TEMAT GŁÓWNY

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Ciąża... Pomocy! [Kraków]

Post autor: Nina »

Przede wszystkim - bez paniki. Tak jak Maga napisała, przy odrobinie chęci, znajdziesz maluchom domki. Na razie czytaj dużo o odchowywaniu osesków i karmieniu mamy. Oddziel samca, w ciągu 24h po porodzie samica ma ruje poporodową i może ponownie zajść w ciąże.
Najlepiej by było aby samica nie miała pięterek w porodówce. Niektórym przychodzi do głowy rodzenie na piętrze co może być niebezpieczne, a jeśli urodzi na dole istnieje ryzyko, że zeskoczy na maluszka i zrobi mu krzywde. Osłoń jej troche klatke, żeby czuła sie bezpieczniej, pewnie nie jest jeszcze z Tobą całkowicie oswojona. Zamiast ściółki dobrze jest dać do klatki ręczniki papierowe (niefarbowane i nie papier toaletowy, rozwarstwia sie i może przyklejać się do młodych) i dużo szmatek.
Napisz więcej o rodzicach, wrzuć jakieś fotki ;) Gdy maleństwa będą już na świecie staraj sie dużo o nich pisać i wklejać mnóstwo fot, będzie łatwiej o przyszłych właścicieli ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
gajoofka
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 10:36 am

Re: Ciąża... Pomocy! [Kraków]

Post autor: gajoofka »

Urodziło się 8 różowych klusek:) Zdjęcia i wszystko na oddam/kupię i w "narodzinach". Dziękuję za wsparcie.
Grucha827
Posty: 12
Rejestracja: pt cze 06, 2008 2:24 pm

Wielki Problem

Post autor: Grucha827 »

Kupiłem szczura jest u mnie pierwszy dzień jest to samica robi gniazdo... czy będzie czasem rodzić? Jak tak to nie wiem co zrobię...nie mam miejsca nie wiem jak się zachować nic nie wiem...
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Wielki Problem

Post autor: Telimenka »

Gniazdo jeszcze nie swiadczy tak wiele :). Musisz tylko czekac i zobaczyc jak sprawa sie miewa
A skad jestes?
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Grucha827
Posty: 12
Rejestracja: pt cze 06, 2008 2:24 pm

Re: Wielki Problem

Post autor: Grucha827 »

Telimenka pisze:Gniazdo jeszcze nie swiadczy tak wiele :). Musisz tylko czekac i zobaczyc jak sprawa sie miewa
A skad jestes?

No to mam problem mam klatkę taką sobie a do tego nigdy nie miałem szczura a jak sprawdzić?? Nowy Tomyśl 65km od pzń!


Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Wielki Problem

Post autor: Telimenka »

Hmm to nie tak daleko.. zawsze mozna Ci jakos podrzucic od Poznaniakow. Ja sama mam klatke taka nawet a 65km to niedaleko ;D.Cos sie poradzi :)
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Grucha827
Posty: 12
Rejestracja: pt cze 06, 2008 2:24 pm

Re: Wielki Problem

Post autor: Grucha827 »

nie jest w ciazy ufff... rozwalila juz te swoje bunkry i caly czas mnie lize a jest ze sklepu i jest ze mna jeden dzien;)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wielki Problem

Post autor: limba »

a czy w sklepie byla w klate/akwarium z innymi szczurami. Czy szczury w sklepie byly rozdzielone plciami?
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Grucha827
Posty: 12
Rejestracja: pt cze 06, 2008 2:24 pm

Re: Wielki Problem

Post autor: Grucha827 »

limba pisze:a czy w sklepie byla w klate/akwarium z innymi szczurami. Czy szczury w sklepie byly rozdzielone plciami?

Nie wiem byl na zamowienie...
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Wielki Problem

Post autor: Telimenka »

Pozostaje Ci czekac..albo przejsc sie i zapytac osoby od ktorej byla brana ;)
Chocaz i tak nie masz pewnosci czy powie Ci prawde
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Grucha827
Posty: 12
Rejestracja: pt cze 06, 2008 2:24 pm

Re: Wielki Problem

Post autor: Grucha827 »

Telimenka pisze:Pozostaje Ci czekac..albo przejsc sie i zapytac osoby od ktorej byla brana ;)
Chocaz i tak nie masz pewnosci czy powie Ci prawde

Na jednym zdjeciu wydaje sie gruba ale tak to ona jest chuda jak nie wiem co:P A te gniazdo rozwaliła a chusteczki do domku jej włożyłem:)
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Wielki Problem

Post autor: Telimenka »

Najgorzej jak ktos sobe wkreci..to ledwo sie szczurka naje a juz sie komus wydaje ze zaciazona.
Wyluzuj.. jak ma byc w ciazy to bedzie, a jak nie to nie :). Jesli tak to pomozemy.. ale nie martw sie na zapas
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
paulinka93
Posty: 239
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 2:51 pm
Lokalizacja: Katowice

Czy ona jest w ciąży?!? Help!

Post autor: paulinka93 »

3 lutego kupiłam w zoologu półtora miesięczną samiczkę. Po jakimś czasie przytyła ale stwierdziłam że rośnie więc jest wszystko okej. Ale teraz jest tak gruba, że wydaje mi się, że jest w ciąży!! :-\ Mama mówi, żę jest za gruba i mam jej tyle jedzenia nie dawać, ale daje jej proporcjonalnie do jej wieku i wielkości więc z jedzenia taka gruba nie jest na pewno. Teraz mała ma ok. dwa i pół miesiąca.

I teraz moje pytania. Czy jest to możliwe żeby tak młody szczurek(ok 6-7 tyg.) mógł zajść w ciążę?? I czy jest w ciąży?? Chce wziąść pod uwagę, żę ciąża u szczura trwa do 24 dni, a ona przykładowo biorąc żę samiec ją pokrył dzięń wcześniej jak ją kupiłam to dzisiaj byłby już 31 dzień ciąży. Czy to możliwe?? i jeszcze mam takie pytanie, czy jak samiec pokryje samice to zapłodni ją odrazu czy komórki jajowe mogą zostać dopiero zapłodnione po kilku dniach?? ???

Proszę o odpowiedzi bo martwię się co jest z małą :(
Moje szczurki: Chicka, Mila, Zula[*], Toyota[*], Hawana[*], Koko[*], Kika[*], Mia[*], Lajla[*].
Koszatniczki: Lola[*] i Tola[*].
Kocur Filip[*].
Pies Nestor.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Czy ona jest w ciąży?!? Help!

Post autor: Nina »

Jeśli kupiłaś ją 3 lutego to nie ma możliwości, aby była w ciąży. Szczurza ciąża trwa 21-23 dni
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
paulinka93
Posty: 239
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 2:51 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy ona jest w ciąży?!? Help!

Post autor: paulinka93 »

To dlaczego jest taka gruba?? Czekam na dalsze odpowiedzi
Moje szczurki: Chicka, Mila, Zula[*], Toyota[*], Hawana[*], Koko[*], Kika[*], Mia[*], Lajla[*].
Koszatniczki: Lola[*] i Tola[*].
Kocur Filip[*].
Pies Nestor.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”