Kovanowe stado :)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
kovanaszakira
Posty: 146
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 9:17 pm
Numer GG: 15991602
Lokalizacja: Koszalin/ Gdynia

Re: Kovanowe stado :)

Post autor: kovanaszakira »

to jest ropień- nawet ja nie mam wątpliwości. wygląda paskudnie. albo to sobie rozdrapała albo samo zaczęło pękać. jutro raczej nie uda mi się dostać do lecznicy ale w poniedziałek wizyta będzie konieczna. myślę, że jakoś wytrzymamy. z cynkowatą gorzej niż było- cała w stupach. pozostała piątka jak na razie (ODPUKAĆ) w kondycji idealnej.
Wyadoptowane: Ciastek & Chrupek
Za TM: [*] Biała, [*] Gucio, [*] Gruba, [*] Gloria, [*] Reksia, [*] Pchełka, [*] Cynka, [*] Malinka.
Awatar użytkownika
kovanaszakira
Posty: 146
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 9:17 pm
Numer GG: 15991602
Lokalizacja: Koszalin/ Gdynia

Re: Kovanowe stado :)

Post autor: kovanaszakira »



;D
Wyadoptowane: Ciastek & Chrupek
Za TM: [*] Biała, [*] Gucio, [*] Gruba, [*] Gloria, [*] Reksia, [*] Pchełka, [*] Cynka, [*] Malinka.
Awatar użytkownika
Agusta
Posty: 1001
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 10:21 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Kovanowe stado :)

Post autor: Agusta »

Hahaha no jak fajnie, masz łapanie z głowy :P
Moje Puchate: Milu Lilu Jadwiga Beza Ważka < : ) ~~
...::: Zajrzyj do nas :::...
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kovanowe stado :)

Post autor: xiao-he »

Wszystkiego nalepszego! :-*
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Kovanowe stado :)

Post autor: gosja1 »

Hahaha, super! :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Kovanowe stado :)

Post autor: Magdonald »

Genialne ;D Śliczne szczury, śliczne zdjęcia! Wygłaskaj wszystkie ;)

W ogóle, często zmieniasz hamaczki? Musisz mieć ich mnóstwo... ::)
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Awatar użytkownika
kovanaszakira
Posty: 146
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 9:17 pm
Numer GG: 15991602
Lokalizacja: Koszalin/ Gdynia

Re: Kovanowe stado :)

Post autor: kovanaszakira »

xiao-he pisze:Wszystkiego nalepszego! :-*
DZIĘKUJĘ XIAO :-* :-* :-* :-* :-*
Magdonald pisze:Genialne ;D Śliczne szczury, śliczne zdjęcia! Wygłaskaj wszystkie ;)

W ogóle, często zmieniasz hamaczki? Musisz mieć ich mnóstwo... ::)
A troszkę tego jest :) Całe wyposażenie zmieniam mniej-więcej raz w tygodniu przy sprzątaniu całej klatki. Mam na zmianę po dwa zestawy. Niestety średnio co 2-3 tygodnie kilka hamaczków czy rondelków nadaje się do wyrzucenia :( Najlepiej sprawdzają się najzwyklejsze hamaczki max 2warstwowe - te grubsze z norkami szybko są rozpruwane i "ulepszane" w dodatkowe wejścia-wyjścia ;)
Wyadoptowane: Ciastek & Chrupek
Za TM: [*] Biała, [*] Gucio, [*] Gruba, [*] Gloria, [*] Reksia, [*] Pchełka, [*] Cynka, [*] Malinka.
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Kovanowe stado :)

Post autor: Magdonald »

Może powinnaś dorzucić im do klatki trochę stabilnych elementów? Jakieś półeczki, koszyczki. Szczurki czasem lubią poleżeć na twardym plastiku, albo poganiać się po czymś "stałym" :) Poza tym drugi plus - mniej prania i zużytych hamaczków ;D
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Awatar użytkownika
kovanaszakira
Posty: 146
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 9:17 pm
Numer GG: 15991602
Lokalizacja: Koszalin/ Gdynia

Re: Kovanowe stado :)

Post autor: kovanaszakira »

Magdonald pisze:Może powinnaś dorzucić im do klatki trochę stabilnych elementów? Jakieś półeczki, koszyczki. Szczurki czasem lubią poleżeć na twardym plastiku, albo poganiać się po czymś "stałym" :) Poza tym drugi plus - mniej prania i zużytych hamaczków ;D
Kiedyś miały półki, podesty i koszyczki, ale męczyło mnie ich montowanie i rozmontowywanie za każdym razem kiedy sprzątałam- po za tym były wiecznie obsikane. W polar przynajmniej wsiąka... Dodatkowo dużym plusem są sznureczki z karabińczykami, a co za tym idzie dowolna możliwość aranżacji wnętrza. Raczej nie planuje nic zmieniać- tak jest mi wygodniej, a z tego co zauważyłam to moim szczurom też... a biegać to one mogą po pokoju :) W klatce tylko śpią i jedzą ;)
Wyadoptowane: Ciastek & Chrupek
Za TM: [*] Biała, [*] Gucio, [*] Gruba, [*] Gloria, [*] Reksia, [*] Pchełka, [*] Cynka, [*] Malinka.
Awatar użytkownika
kovanaszakira
Posty: 146
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 9:17 pm
Numer GG: 15991602
Lokalizacja: Koszalin/ Gdynia

Re: Kovanowe stado :)

Post autor: kovanaszakira »

Mam nowe wieści. Nie wiem czy złe czy dobre...
Dzisiaj do stada dołączył Mózgol na skutek "mojej prywatnej interwencji". Dziewczyna, chciała go uśpić, ponieważ był agresywny w stosunku do drugiego szczura. Ogłosiła to na FB. Wczoraj z nią rozmawiałam i umówiłam się, że dzisiaj go przechwycę. I tak zrobiłam.
Mózgol to klasyczny wacik. Dziewczyna jeszcze wczoraj twierdziła, że ma niecałe sześć miesięcy- dzisiaj, że już ponad rok. Na dodatek zauważyłam jakąś chorobę skórną w dość zaawansowanym stadium. Kiedy zwróciłam na to uwagę zaczęła się bronić, że ona w ogóle nie zna się na szczurach i myślała, że to normalne. Oprócz masy strupów jego sierść jest brudna i przetłuszczona. Przywiozła go w miniaturowej klatce z miską wody- szczur był cały mokry.
Jest u mnie w domu od godziny, mieszka w chorobówce. Z tego co zdążyłam zauważyć: unika kontaktu z ręką, jest płochliwy, szybko się stresuje. Może jak się zaaklimatyzuje to mu przejdzie.
Wiem, że u poprzedniej właścicielki był pozostawiony w klatce "sam sobie" z łatką "tego agresywnego". Podejrzewam, że nie jest w ogóle przyzwyczajony do człowieka.
Co teraz zamierzam? Na początek chcę go doprowadzić do lepszego stanu zdrowia. Później albo poszukam mu domu z męskim towarzystwem, albo zostanie wykastrowany i zostanie u mnie. Jeszcze nie wiem...
Z dobrych wiadomości: jest duży, uroczy i ma czysty ogon :o ;D

Obrazek
Wyadoptowane: Ciastek & Chrupek
Za TM: [*] Biała, [*] Gucio, [*] Gruba, [*] Gloria, [*] Reksia, [*] Pchełka, [*] Cynka, [*] Malinka.
Awatar użytkownika
kovanaszakira
Posty: 146
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 9:17 pm
Numer GG: 15991602
Lokalizacja: Koszalin/ Gdynia

Re: Kovanowe stado :)

Post autor: kovanaszakira »

Coś z dzisiaj :) Mózgol nie załapał się na zdjęcia, jest jeszcze trochę strachliwy :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wyadoptowane: Ciastek & Chrupek
Za TM: [*] Biała, [*] Gucio, [*] Gruba, [*] Gloria, [*] Reksia, [*] Pchełka, [*] Cynka, [*] Malinka.
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kovanowe stado :)

Post autor: Wilczek777 »

Kovanaszakira zakochałam się w Twoim stadku! <3 Piękne szczurki!
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Kovanowe stado :)

Post autor: gosja1 »

Bardzo mi się podobają Twoje zdjęcia, zawsze takie ostre i wyraźne ;D Świetne. I dziewczyny też urocze.
A co tam u Mózgola? jakoś zaczął się przyzwyczajać do Ciebie? Dobrze, że Ci się udało go uratować.. Jak mnie wkurzają tacy ludzie :/
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
kovanaszakira
Posty: 146
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 9:17 pm
Numer GG: 15991602
Lokalizacja: Koszalin/ Gdynia

Re: Kovanowe stado :)

Post autor: kovanaszakira »

gosja1 pisze:Bardzo mi się podobają Twoje zdjęcia, zawsze takie ostre i wyraźne ;D Świetne. I dziewczyny też urocze.
A co tam u Mózgola? jakoś zaczął się przyzwyczajać do Ciebie? Dobrze, że Ci się udało go uratować.. Jak mnie wkurzają tacy ludzie :/
Mózgolek jest już u mnie ponad tydzień. Zaczęłam ostro, bo od pierwszego dnia chciałam go przekonać do swojej ręki. Tak samo jak ja systematycznie, codziennie chciałam mu udowodnić, że nie stanowię dla niego zagrożenia- tak on- systematycznie szatkował mi palce :) Straciłam sporo krwi- grunt, że nie cierpliwości :)
Jest już ciut lepiej. Mogę go karmić z ręki, kiedy znajduje się w klatce. Na wybiegu czuje się bardzo niepewnie. Liczę, że z czasem mi zaufa.
Muszę poczytać coś o oswajaniu takich trudnych jednostek bo czasami brakuje mi już siły :( Staram się jak mogę, a postępy ledwo zauważalne :( Nawet nie chcę sobie wyobrażać jak był traktowany przez poprzednią właścicielkę.
Wyadoptowane: Ciastek & Chrupek
Za TM: [*] Biała, [*] Gucio, [*] Gruba, [*] Gloria, [*] Reksia, [*] Pchełka, [*] Cynka, [*] Malinka.
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Kovanowe stado :)

Post autor: gosja1 »

Współczuję. Trudno takiemu wyjaśnić, że teraz będzie lepiej, ale mam nadzieję, że się uda szybko :)
Jeśli poprzednia właścicielka np. kupiła go w sklepie, a na dodatek w ogóle nie oswajała i traktowała jako zło konieczne, to pewnie nigdy nie miał nawet szans odczuć, że człowiek nie jest taki zły...
Moje szczury poprzednie były dobrze traktowane, miały świetne warunki, ale ich właścicielka ich nie oswajała i też były z nich straszne dzikusy, więc nawet nie chcę sobie wyobrażać, jaki on musi być dziki. Trzymam kciuki :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”