Czy nieprzyjemny zapach może być powodem kąpieli?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
PuCeK
Posty: 53
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 4:09 pm

Czy nieprzyjemny zapach mo?e by? powodem k?pieli?

Post autor: PuCeK »

Hejka!Zauważyłem że Jadzia sika sobie w domku.I chyba to jest powodem że troszkę śmierdzi.A na dodatekdość często się drapie??może jest brudna(bo troszkę widać na białej sierści)i musiałbym ją wykąpać??jak myślicie??czy to coś pomoże i czy to dobry pomysł:>??
Ostatnio zmieniony wt mar 28, 2006 9:17 pm przez PuCeK, łącznie zmieniany 1 raz.
...::PuCeK::...
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

Czy nieprzyjemny zapach może być powodem kąpieli?

Post autor: Elly »

Jak dla mnie to wystarczy ją przemyc jakims mokrym wacikiem. Nic nie poradzisz na to, chyba nie masz zamiaru robic tego codziennie :> i przy okazji sprawdz czy myje sobie ogon, bo tez czasem warto wyczyscic. Szczurków raczej sie nie kąpie ot tak, z takiego powodu :> i to jeszcze zimą :> latem, gdy jest bardzo ciepło, to co innego..
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Awatar użytkownika
Maugosia
Posty: 829
Rejestracja: pn lip 11, 2005 1:39 pm
Lokalizacja: Tychy

Czy nieprzyjemny zapach może być powodem kąpieli?

Post autor: Maugosia »

PuCeK, po kąpieli i tak szczurek nie pachnie ładniej ; P >>CzytajTu<<
Obrazek
Obrazek
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Czy nieprzyjemny zapach może być powodem kąpieli?

Post autor: ESTI »

[quote="PuCeK"]Zauważyłem że Jadzia sika sobie w domku.I chyba to jest powodem że troszkę śmierdzi[/quote]
A moze raczej wina lezy po Twojej stronie - trzeba czesto sprzatac.
Nalezy wymieniac zasikana sciolke codziennie - najlepiej kladz tam reczniki papierowe i wymieniaj codziennie, wtedy bedzie mogla utrzymac odpowiednia higiene. Niestety niektore szczurki nie zwracaja uwagi, na takie szczegoly jak to, ze nie powinno sie siusiac w wyrku.

Co do drapania, to poczytaj tematy o pasozytach, byc moze ma wlasnie niechcianych lokatorow, albo poczatki swierzbu?
Ponad to, moze ma alergie na sciolke lub inna rzecz w jej otoczeniu?
Poczytaj, posuzkaj - jak cos to idz do weta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Guślarka
Posty: 1124
Rejestracja: czw sty 05, 2006 12:47 pm
Lokalizacja: Krosno

Czy nieprzyjemny zapach może być powodem kąpieli?

Post autor: Guślarka »

Radzę poobserwować sierść szczurka w związku z tym drapaniem. Mój szczur się często drapał i okazało się, że ma robale.
"Dawno, dawno temu..."

Jedna z nielicznych osób nie chorujacych na GMR.
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Czy nieprzyjemny zapach może być powodem kąpieli?

Post autor: Dona »

Drapanie może być też reakcją na mocz...
Awatar użytkownika
marlena91
Posty: 726
Rejestracja: sob sty 28, 2006 5:51 pm
Lokalizacja: Białystok

Czy nieprzyjemny zapach może być powodem kąpieli?

Post autor: marlena91 »

ja swoje szczurki kapie raz na miesiac i potem nie śmierdza ;p
Obrazek
Ze mną szczurki ,,Inka,Sława i Tequilla i Reszta zwierzaków
[*]Feta,Kropka,Tequila,Angol,Frania,Buffy...[*][/size]
quagmire
Posty: 49
Rejestracja: wt sty 17, 2006 5:26 pm

Czy nieprzyjemny zapach może być powodem kąpieli?

Post autor: quagmire »

A ja nie mam takiego problemu, bo mój szczurek wcale nie śpi w domku. On ogólnie nie uważa trocin za dobre miejsce do spania, przecież niewygodne pręty klatki nadają się do tego lepiej ;) Syriusz czasami śpi na polarowym kocyku i oczywiście na niego siusia, ale wystarczy go przeprać i już, a szczurek wcale nie śmierdzi... Moją szczurzyczkę, która już nie żyje kąpałam raz i wcale jej się to nie podobało, ale jeśli twój szczurek lubi kąpiele, to chyba możesz spróbować...
kasia...123
Posty: 294
Rejestracja: pt mar 03, 2006 12:03 pm

Czy nieprzyjemny zapach może być powodem kąpieli?

Post autor: kasia...123 »

ja kiedyś moją szczurkę przetarłam futerko mokrą szmatką bo brzydko pachniała...nie dość że strasznie przy tym się bała, podrapała mnie całą to pod względem zapachu było jeszcze gorzej.
klik <--- galeria moich uszatych
halcia
Posty: 20
Rejestracja: pt mar 24, 2006 6:40 pm

Czy nieprzyjemny zapach może być powodem kąpieli?

Post autor: halcia »

nigdy nie kapalam swoich dziewczyn,ale moze kiedys sprobuje oczywiscie w celach rekraacyjnych,bo pachna slodko :lol:
paulaxd
Posty: 11
Rejestracja: śr paź 31, 2007 8:48 pm

Odp: Czy nieprzyjemny zapach mo?e by? powodem k?pieli?

Post autor: paulaxd »

ja bym nie radziła kompać jej moja po kompieli jesze bardziej śmierdziało ,jeśli już tak okropnie śmierdzi to spróbuj wykompać w w wodzie z odrobinkom octu :D jakaś dziewczyna miała tak napisane w wątku tagrze możesz tak zrobić....ale ja tak jeszcze nie robiłam bo mój szczur nie nawidzi wody a to na żpsychike działa :D
alainaprv
Posty: 198
Rejestracja: pn lip 09, 2007 7:32 am

Odp: Czy nieprzyjemny zapach mo?e by? powodem k?pieli?

Post autor: alainaprv »

To, ze ktoś miał tak napisane, nie znaczy że można tak robić!

Kąpać w occie? Co za bzdura...
Ze mną: Żaba, Ucho, Szanta i Mołka - ciuraski. Hades - piesek. Dziadzik - chomik. Krewetki...
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: Czy nieprzyjemny zapach mo?e by? powodem k?pieli?

Post autor: yss »

alaina: nie w occie tylko w roztworze octu. delikatnie zakwasza wodę i wtedy nie zmienia się ph skóry... w occie można włosy płukać albo twarz... ale nie w spirytusowym :) polecam jabłkowy.
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”