Szczury a karma dla chomików

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
izunia

[CZY NIE ZASZKODZI] karma dla chomikow...

Post autor: izunia »

a psia karma sucha tez sie nadaje? ale jeszcze tak by nie zasmiecac forum nowym tematem chcialam zapytac czy slina ludzka szczurkom nie szkodzi bo w koncu ma jekis bakterie ?? zauwazylam ze moj szczurek to lubi bo kiedy karmie go trzymajac w ustach smakolyk np. pestke z dyni (wiem ze to wstretne dla niektorych) to on czasem lapkami dobiera sie do moich ust jakby chcial sline wylizac hehe brzmi to okropnie hehe
niemfa
Posty: 210
Rejestracja: czw maja 29, 2003 5:34 pm

[CZY NIE ZASZKODZI] karma dla chomikow...

Post autor: niemfa »

sucha karma chyba moze byc, ja podbieram mojemu pieskowi i daje szczurkowi (oczywiscie malo mu dawaj, chyba nie chcesz aby twoj szczurasek zaczal szczekac? :P) a wczesniej dawalam myszoskoczkom i nic im nie bylo, wiec chyba z ta z dawaniem suchej karmy jest wszystko ok
Amantium Irae Amoris Integratio Est...
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

[CZY NIE ZASZKODZI] karma dla chomikow...

Post autor: oliwi@ »

Mycha !! Nie wolno podgrzewać żarełka z puszki dla zwierząt !! Na wolności zwierzaki też jedzą potrawy niekoniecznie ciepłe. A jedzenie z puszki jest specjalnie przygotwane i NIE WOLNO go PODGRZEWAĆ !!
neris

[CZY NIE ZASZKODZI] karma dla chomikow...

Post autor: neris »

Ja kupiłam swoich ogoniastym psia suchą kare i wcinały jak szalone.
(oczywiscie malo mu dawaj, chyba nie chcesz aby twoj szczurasek zaczal szczekac? )
Mój tato mówi tak samo :P
olka
Posty: 452
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 12:48 pm

[CZY NIE ZASZKODZI] karma dla chomikow...

Post autor: olka »

Hej!
Ja kupiłam ostatnio moim szczurkom pokarm "megan" dla gryzoni (w wiaderku) i moje zwierzaki są nim zachwycone! Ładnie wygląda i pachnie - w ogóle nie ma co porównywać z pokarmem w kartonikach. POLECAM!!!
Olka
Yep
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 08, 2005 11:12 am

[CZY NIE ZASZKODZI] pokarm dla chomika

Post autor: Yep »

Hey! Dawno nie zagladalam...wpadam z taki zapytaniem...malutkim, Czy nic sie nie stanie jesli bede karmić szczurka pokarmem przeznaczonym np. dla swinek morskich, lub chomikow, czyli takim ktore jest przeznaczone dla konkretnego zwierzątka, ale nie dla szczura..hmm chyba sie nic nie stanie co?
LOve Frąckowjah...
ze mna:
- Frida <:3 )~
- pies - Kiroko
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[CZY NIE ZASZKODZI] karma dla chomikow...

Post autor: ESTI »

Jeśli masz takowe i musisz złuzyć, to możesz dać, ale zazwyczaj jedzenie przeznaczone dla danego zwierzaka jest tak skomponowane, żeby zaspokajać jego potrzeby.
Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[CZY NIE ZASZKODZI] karma dla chomikow...

Post autor: krwiopij »

karma dla swinek jest z dodatkiem witaminy c... dla szczura to calkiem zbedne, bo szczur potrafi wytwarzac ja sam...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
olaihekate
Posty: 97
Rejestracja: sob sie 20, 2005 7:49 am

[CZY NIE ZASZKODZI] karma dla chomikow...

Post autor: olaihekate »

mozesz podawać naprzykład moja szczurzyca bardzo lubi pokarm dla chomików

Proszę nie wyciągać takich starych tematów! Problem już dawno został rozwiązany / edit mod [jutka]
A ja i tak Cię kocham...malutka:*
Pauliika.
Posty: 6
Rejestracja: wt paź 23, 2012 6:20 pm

Czy szczur może jeść karmę chomika?

Post autor: Pauliika. »

Witajcie! Mam pytanko, jak myślicie można dawać szczurowi karmę Vitacraft dla chomików? A jak nie, to jaką polecacie w miarę TANIĄ karmę i oczywiście dobrą?
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy szczur może jeść karmę chomika?

Post autor: anka28 »

karma dla szczura powinna byc karma dla szczura
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
sisi
Posty: 49
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 8:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy szczur może jeść karmę chomika?

Post autor: sisi »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=32&t=302 tutaj masz temat dotyczący dobrych i polecanych karm dla szczurów. Ja polecam Versele Laga Rat Complete oraz Beaphar Xtra Vital w tej jest mało ziaren, więc szczury nie będą wybrzydzały. Kosztują ok 17 złotych :)
SisiObrazek Luna[*]Obrazek Trix, LiziObrazek
ambra
Posty: 15
Rejestracja: śr wrz 05, 2012 10:17 am

Re: Czy szczur może jeść karmę chomika?

Post autor: ambra »

Pauliika. pisze:Witajcie! Mam pytanko, jak myślicie można dawać szczurowi karmę Vitacraft dla chomików? A jak nie, to jaką polecacie w miarę TANIĄ karmę i oczywiście dobrą?
Dawac można, ale lepiej kupic normalną karmę dla szczura. Też mogę polecić beaphara, karma zdrowa i w dobrej cenie
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czy szczur może jeść karmę chomika?

Post autor: smeg »

Szczury i chomiki mają inne wymagania żywieniowe. Oczywiście szczur się nie otruje i jeśli akurat taką masz w domu, możesz mu podać albo wymieszać ze szczurzą, ale na dłuższą metę nie powinno się taką karmić szczurów. Najlepiej jest kupować karmę przez internet, wtedy jest dużo taniej i można zainwestować w pokarm lepszej jakości.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy szczur może jeść karmę chomika?

Post autor: Hanka&Medyk »

Można też kupić paszę Labofeed. Wychodzi ok. 4.60PLN za kilogram.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”