Przyblizony wiek szczurka

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

crism
Posty: 9
Rejestracja: pt mar 31, 2006 1:01 am

Przyblizony wiek szczurka

Post autor: crism »

Czesc

Od 2 dni mieszka ze mna szczurek(a raczej szczurka bo to chyba dziewczynka) albinosek, ktory trafil do mnie zamiast do zoladka jakiegos gada. W zwiazku z tym nic nie wiem o moim szczurasku i prosilbym Was o pomoc w okresleniu jego wieku i wszystkiego, czego sie jeszcze da :) Jest to moj pierwszy gryzon wiec moja wiedza na ich temat jest znikoma.
Fotki szczurka sa tutaj :
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7aq ... 6d197.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/rdl ... kcve5.html
Wymiary szczurka :
Dlugosc samego cialka jakies 10cm
Dlugosc ogonka 7 cm.

Szczurek od chwili, w ktorej go wzialem, jest bardzo towarzyski. Kompletnie sie nie boi ludzi, juz pierwszego dnia siedzial mi ladnie na ramieniu. Lazi po mnie, nie ucieka, uwielbia siedziec w rekawie ( co zreszta wlasnie robi gdy pisze tego posta), ciagle mnie lize po palcach i ogolnie jest wspanialy :) No co wiecej...chyba nic :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Przyblizony wiek szczurka

Post autor: krwiopij »

jejku, toz to malenstwo jeszcze... na moje oko nie ma jeszcze czterech tygodni... bidulka powinna jeszcze dobry tydzien byc przy mamie...

bedziesz musial ja dokarmiac... najlepiej by bylo zaopatrzyc sie w mleko dla kociat (do kupienia u weterynarza)... jesli nie ono, to jogurty, kaszki dla niemowlat (w kazdym spozywczym za jakies 7-8 zlotych kupisz), zoltko z ugotowanego na twardo jajka... wszystko co zdrowe i odzywcze, a szczegolnie sporo produktow mlecznych i nabialu... o warzywach i owocach tez nie zapomnij... :) mala musi dostawac dodatkowe smakolyki, zeby mimo braku matczynego mleka mogla wyrosnac na duza i silna szczurke...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
crism
Posty: 9
Rejestracja: pt mar 31, 2006 1:01 am

Przyblizony wiek szczurka

Post autor: crism »

Kupilem jej ziarenka animalsa i chrupki orzechowe oraz kostke wapienna. Ile jej dawac takiego zolteczka ? A jogurcik jaki? Naturalny czy moze byc owocowy? Oj chyba sie zaczne przez ta moja szczurke zdrowo odzywiac:)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Przyblizony wiek szczurka

Post autor: krwiopij »

obydwojgu wam wyjdzie to na zdrowie... :lol:

to co kupiles, jest dla niej calkiem dobre, ale i tak przynajmniej raz dziennie ja dokarmiaj - zoltka niewiele, bo mala i tak nie wiele zje... tak na oko, ile da rade za jednym razem... jogurcik moze byc dowolny, owocowe sa smaczniejsze... :P (osobiscie nie ufam danone, ale nie mam zadnych dowodow, zeby odradzac te firme...) pomyslalm tez, ze mala moze miec jeszcze klopot z twardymi ziarenkami, wiec wspaniale sprawdzi sie podgotowany makaron (swiderki czy jakis inny wiekszy) albo gotowany ryz (najlepiej od razu z marcherka :))... oczywiscie gotowane bez dodatku soli...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Przyblizony wiek szczurka

Post autor: limba »

Zapraszam do dzialu o Zywieniu i Spisu Tresci. Tam znajdziesz mnowstwo informacji jak urozmaicac diete swojej nowej towarzyszce :D .
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
viridjam
Posty: 265
Rejestracja: pt lut 17, 2006 12:30 am

Przyblizony wiek szczurka

Post autor: viridjam »

tez jestem zdania, ze maluch nie ma tych 4 tygodni nawet :) sliczna, ale bedzie trzeba faktycznie 'zastapic mame' nabialem i nietylko- tak wiec dolaczam sie do kolezanek- dzial o zywieniu bardzo sie przyda ;)
crism
Posty: 9
Rejestracja: pt mar 31, 2006 1:01 am

Przyblizony wiek szczurka

Post autor: crism »

Dzis dostala jogurcik z marakuji do miseczki, ale zdecydowanie bardziej smakuje jej z palca niz z miseczki. Przy misce podskakuje i sie przewraca co odbieram jako zabawe natomiast z palca zjada zawziecie.
Mam jeszcze jedno pytanko na ktore moze mi odpowiecie, a nie chce tworzyc kilku tematow. Szczurka ile razy wymieniam jej wode w miseczce, podbiega do niej i wrzuca do niej wiory i dopiero wtedy pije wode. Czy to normalne? Wydaje mi sie, ze ona sobie specjalnie robi taki jakis napoj z drewienkiem, bo jak ma ochote to go pije, a jak nie, to pije z poidelka z rurka. Zastanawia mnie tylko po co ona to robi...

A tak w ogole, to jest wspaniale zwierzatko :)
Zabieram sie zaraz za czytanie wszystkiego co sie da.
Dzieki Dziewczyny :)
sechmet
Posty: 555
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 11:32 am
Lokalizacja: Warszawa

Przyblizony wiek szczurka

Post autor: sechmet »

[quote="crism"]Zastanawia mnie tylko po co ona to robi... [/quote]
bo szczury tak mają ;)
moje sikały do miski z wodą więc ja wyjełam i dałam poidło
she's got the devil in her heart ...
moje szczurki
szczureklover
Posty: 21
Rejestracja: wt cze 06, 2006 1:31 am

Jak rozpoznac wiek szczurka?

Post autor: szczureklover »

Czesc Wszystkim!!
Kupilam sobie dzisiaj pierwszego w zyciu szczurka!! Jest sliczny i kochany i dosyc spokojniutki :D
Tylko mam problem, bo chcialam szczurka ktory bedzie bialo brazowy, albo bialo czarny. Byly trzy malenstwa takiego umaszczenia, ale powiedziano mi, ze sa za mlode zeby je zabrac, bo maja dopiero 3 tygodnie :-( Byl tez jeden wiekszy (ten ktorego wkoncu kupilam) Ja myslalam, ze on juz starszy jest (prawie dorosly), ale powiedziano mi, ze ma dopiero 1,5 miesiecy. Ma tak okolo 17 cm (oczywiscie nie liczac ogonka). Ile tak mniej wiecej ma? Myslicie,z e mnie oklamano, czy nie. Nie bylam przekonana co do tego co powiedzial mi sklepikarz, ale poprosilam, zeby dal mi go na rece, mialam go nei kupowac, ale jak tylko go wzielam od sklepikarza, zakochalam sie w nim i odrazu go kupilam :love8:

[ Komentarz dodany przez: LuLu: Wto Cze 06, 2006 6:29 am ]
Temat scalony z podobnym juz istniejacym. Na przyszlosc zawsze przeszukaj forum przed zalozeniem nowego tematu i sprawdz czy podobna kwestia nie byla juz poruszana.
/ mod. LuLu
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Przyblizony wiek szczurka

Post autor: sachma »

najlepiej bylo by gdybys dala jego zdjecia.. wtedy bedzie troche latwiej.. wiele zalezy od tego jak karmiony byl szczur..
Obrazek
Bartek i Ilonka
Posty: 327
Rejestracja: czw mar 30, 2006 7:36 pm
Lokalizacja: Poznań

Przyblizony wiek szczurka

Post autor: Bartek i Ilonka »

17 cm to ma nasza Słomka, która ma już 3,5 miesiąca. Ale szczur szczurowi nierówny. Przydałyby się zdjęcia.

B
Awatar użytkownika
Karen
Posty: 639
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Przyblizony wiek szczurka

Post autor: Karen »

szczureklover, widziałam zdjęcia w Twojej galerii i na moje oko to szczurek nie ma jeszcze "dorosłej" sierści więc jest jeszcze młody. I faktycznie szczur szczurowi nie równy, bo u mnie szczurek półroczny jest większy od 9-miesięcznego. Tego 9-miesięcznego wielkością już dogonił szczurek urodzony w marcu. Więc wielkość ogonka nie ma tu praktycznie nic do rzeczy ;) A tak swoją drogą to ładnego masz szczurka ;)
Moje Aniołki: moje ogoniaste

Nowi domownicy Alvin i Remi
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Przyblizony wiek szczurka

Post autor: limba »

W galeri z tego co widac to szczuros mlody jest.Zaokraglony i delikatny pysio i siersc "szczenieca" . (slicznyjest )

Ja obstawiam ze ok 1,5- 2 miesiecy, wiec mlodziak..(ale zdecydowanie kolega mu sie nalezy ;) )
Z wielkoscia jak Karen napisala, roznie bywa.Moje dziewczyny mialy 7 tyg jak do mnie trafily, a baby z nich wielkie byly (i sa :lol: ) ze wygladaly na starsze.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Gala
Posty: 13
Rejestracja: śr maja 24, 2006 12:20 pm
Kontakt:

Przyblizony wiek szczurka

Post autor: Gala »

Niedawno też kupiłam sobie dwa szczurki, niestety gdy sie pytałam o ich wiek odpowiedziano mi że są w różnym bo mioty są pomieszane(były w dwóch klatkach podzielone na płeć).

Szczurki maja około13cm(bez ogonka) może zdjęcia pomogą w określeniu wieku:

http://szczury.org/album_personal.php?user_id=3517
szczureklover
Posty: 21
Rejestracja: wt cze 06, 2006 1:31 am

Przyblizony wiek szczurka

Post autor: szczureklover »

Acha dziekuje bardzo za odpowiedzi :)
A jezeli chodzi o kolege dla mojego slicznotka, to jezeli uda mu sie rodzicow namowic to na pewno mu kupie (chcialam tak zrobic od poczatku, ale rodzice nawet na neigo nie chcieli sie zgodzic :-( ) Jak juz sie z nim "oswoja" to na pewno bede prosila o pozwolenie na drugiego
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”