Ciąża urojona

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Dziwne zachowanie- może ciąża urojona?

Post autor: limba »

Szczurki nawet bez ciazy potrafia budowac bardzo ladne gniazdka, wiec jesli oba szczurki to panienki to mysle ze najzwyczajniej postanowily sobie przytulne gnizadko uwic.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: Dziwne zachowanie- może ciąża urojona?

Post autor: Czerwonaona »

Kurde ja to bym sie cieszyła jakby moje sobie ganiazdko zrobiły:)ale po co im jak pani przeciez coś wymyśłi na co się meczyć.Zdolne masz szczurki...teraz im bedzie wygodnie:)
Za Tęczowym mostem:Cola,Tekila,Meisi,Kruszynka,Milka,Skiniu,Fart,Fuks,Spidi,Cofi.
Ze mną:Darkon,Frost,Rubin.Bez ogonowo:Ewald,Borsunio,Kajtuś.
MaJaS
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:26 pm

RE: Dziwne zachowanie- może ciąża urojona?

Post autor: MaJaS »

HeHe... Całkiem mozliwe, ze chcialy sobie uwic łądne gniazdko :D Chociaz zdawalo sie, ze ich mieszkanka im sie podobaly :D Ale dzisdiaj juz nie ma gniazdka, tylko porozstawialy swoje rurki i azczely znosic do nich sianko :D Tak podsumowujac, musze powiedziec, ze zdolne to one sa :D Mimo tego, iz wczxesniej wiedzialem, ze sa ponadprzecietnie inteligentne, to bylem zdziwioiny, jak zobacyzlem takie "bajery" przez nie zrobione :D Ale chociaz w sumie to sie zaczelo, jak zaczalem im kupowac sianko :D

Pozdro- MaJaS :D
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: Dziwne zachowanie- może ciąża urojona?

Post autor: Czerwonaona »

No widzisz to się już nie martw,napewno wszystko z nimi w jak najlepszym porządku...zdolniachy i tyle:)
Za Tęczowym mostem:Cola,Tekila,Meisi,Kruszynka,Milka,Skiniu,Fart,Fuks,Spidi,Cofi.
Ze mną:Darkon,Frost,Rubin.Bez ogonowo:Ewald,Borsunio,Kajtuś.
MaJaS
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:26 pm

RE: Dziwne zachowanie- może ciąża urojona?

Post autor: MaJaS »

HeHE... Dzieki za pomoc :) I za mila rozmowe :) Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ci??a urojona

Post autor: StasiMalgosia »

a czy istnieja jakies sposoby szybkiego wybicia z glowy tej nadzieji? u psow wiem ze bardzo dobrze sprawuje sie zwiekszony wysilek a u szczurkow?
Obrazek
Awatar użytkownika
suzzi_00
Posty: 6
Rejestracja: pt lis 08, 2013 7:28 pm

Czy to ciąża urojona??

Post autor: suzzi_00 »

Witam. Od mniej więcej roku mam trzy wspaniałe szczurki. Od paru dni mam mały problem z jednym Ogonkiem. Otóż Coca stała się agresywna w stosunku do Coli i Śnieżki, ponadto w domku zbudowała sobie gniazdo z sianka i papieru, i nie pozwala nikomu tam wchodzić. Na domiar tego od paru dni strasznie przytyła- inne szczurki wyglądają normalnie. Ogonki nie mają i nie miały styczności z samczykiem od kiedy są u mnie.
Dodam, że już raz przechodziłyśmy to z Cocą. Scenariusz był identyczny, różnica była tylko taka, że nie było jeszcze z nami Śnieżki. Wtedy Cola chodziła pogryziona (szczególnie ogon! Musiałam opatrywać jej ogonek, który pogryziony miała do krwi). Przeszło jej momentalnie, gdy wprowadziła się do nas malutka, 3 miesięczna wtedy Śnieżka. Uspokoiła się, zrzuciła zbędne gramy w mig. Uznałam, że może trochę "oszukałam" jej hormony, a ona (Coca) sama pomyślała, że Snieżka to jej dziecko??

Co o tym wszystkim myślicie?

Szczurki są pod stałą opieką weterynaryjną.
Coca, Cola i Śnieżka :-*
Awatar użytkownika
suzzi_00
Posty: 6
Rejestracja: pt lis 08, 2013 7:28 pm

Re: Czy to ciąża urojona??

Post autor: suzzi_00 »

Mam jeszcze jedno pytanie- czy jak pozwolę szczurzycy na jeden miot młodych, przejdzie jej? Czy to nie w tym rzecz?
Coca, Cola i Śnieżka :-*
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Czy to ciąża urojona??

Post autor: akzi »

nie wgl rozmnażanie to zadne rozwiązanie
zastanów się nad tym co zrobisz później z 12 szczurami które trzeba będzie komuś oddać no chyba że zatrzymasz wszystkie

jedyne rozwiązanie to sterylizacja samicy, jeżeli ma takie wahania hormonalne jest narażona na guzy w przyszłości
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy to ciąża urojona??

Post autor: noovaa »

Suzzi, już dawno potwierdzono, że zbawienny wpływ jednej ciąży to mit. Ciąża urojona zdarza się zarówno po ciąży prawdziwej. Jeśli się pojawia, oznacza poważne zaburzenia hormonalne.

Z tego co ja czytałam i widziałam, przy ciąży urojonej pojawia się noszenie własnego ogona. Wtedy 'diagnoza' jest jakby pewna ;)

Można spróbować przeczekać lub wysterylizować ją. Po sterylce problem nie wróci a hormony mogą się uspokoić.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Czy to ciąża urojona??

Post autor: nienazwana »

Ciąża jako rozwiązanie problemów hormonalnych to mit i zabobon. Tak samo jak mitem i ciemnogrodem jest twierdzenie, że każda samiczka (głównie dotyczyło to psów, ale również kotów i gryzoni) powinna mieć chociaż raz młode. Bo niby po co? Zresztą pomijając, że będziesz miała problem z gromadką małych, że może się zdarzyć jakieś powikłanie przy porodzie i szczurka zejdzie z tego świata, że małe mogą urodzić się chore itp., takie rozwiązanie to tylko czasowe na czas ciąży i opieki nad małymi. Nie będziesz jej ciągle rozmnażać przecież. Sterylizacja to jedyne rozwiązanie. Zresztą dobrze jest sterylizować wszystkie samiczki (i samców szczurzych też, ale to również z innych powodów) jak są młode i zdrowe, bo to zapobiega wielu różnym paskudnym śmiertelnym chorobom, np. zmniejsza częstotliwość nowotworów i eliminuje problemy z układem rozrodczym.
Awatar użytkownika
suzzi_00
Posty: 6
Rejestracja: pt lis 08, 2013 7:28 pm

Re: Czy to ciąża urojona??

Post autor: suzzi_00 »

Samiczka, z którą mam "problem" ma rok. Czy w szczurzym mniemaniu to jeszcze młodość??
Coca, Cola i Śnieżka :-*
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Czy to ciąża urojona??

Post autor: nienazwana »

To nadal dobry wiek na sterylizację.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Czy to ciąża urojona??

Post autor: akzi »

to jest idealny wiek na sterylizację
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
suzzi_00
Posty: 6
Rejestracja: pt lis 08, 2013 7:28 pm

Re: Czy to ciąża urojona??

Post autor: suzzi_00 »

Jest mi w stanie ktoś polecić zaufanego weta we Wro, który mógłby nam pomóc?
Coca, Cola i Śnieżka :-*
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”