[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)

Jakiej u¿ywasz œció³ki?

Czas głosowania minie ndz lut 07, 2106 7:28 am

trociny
98
33%
siano
36
12%
papier(mnakulatura, chusteczki i wszystko co papierowe)
37
12%
sÂłoma
2
1%
cat's dream
63
21%
Âżwirek silikonowy
3
1%
œció³ka z kolb kukurydzy
8
3%
Âłuski gryki
0
Brak głosów
inny Âżwirek zbrylajÂący(podaj jaki)
14
5%
pigwa
10
3%
¿wirek z czystych w³ókien roœlinnych
5
2%
Âżwirek sepiolitowy
1
0%
Âżwirek niezbrylajÂący
6
2%
inne(jakie)
17
6%
 
Liczba głosów: 300

Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: Matylda »

[quote="malfas"]no i tak jak rpzewidziałem kuweta nie zdaje egzaminu. czasem jest wywracana do gory nogami itp. po zatym czy mozna roczne szczury nauczyc czegos nowego??[/quote]
Ja nauczylam 1,5 rocznego szczura zalatwiania si edo kuwety! U mnie kuwety typowe tez nei zdawaly egzaminu ale poszlam do sklepu zoologicznego i kupilam najmniejsza klatke jaka byla, kosztowala jakies 25 zl, odczepilam od niej dno i postawilam na polce na ktorej sie zalatwialy, na drugi dzien zalapaly juz o co chodzi i juz chyba z 2 miesiace zalatwiaja sie do kuwety moje kochane madre dziewuszki! :thumbleft:
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
malfas
Posty: 73
Rejestracja: czw lut 17, 2005 11:35 am
Kontakt:

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: malfas »

no ja w zoologicznym nie kupie zadnej kuwetki ni niczego. musze sam kombinowac. na polce nie mam co stawiac bo no jakos mi ise to nie widzi. a problem jest w tym ze sikają na najwyzszej polce i jak mocz splywa przez prety to zmienia trajektorie i wylatuje za klatke :P to jest cały moj problem. a w tym rogu w ktorym srały ajwiecej sraja najwiecej, ale kuweta im czasem rpzeszkadza. musze się ruszyc w koncu z piaskownica. znaczy polakierowac skrzynke i dobrej ziemi wsypac, bo ta co miałem p owyschnieciu strasznie sie pyli i nie nadaje się do niczego, a od mokrej pojawiła sie plesn na dole skrzynki. skrzynka drewniana. w sumie juz nawet tunel do gornych drzwiczek klatki jest zrobiony tak zeby miały dostep całodobowo i nie uciekły z klatki wiec nie jest zle. tylko nie mam kiedy kupic lakieru i pomalowac tej skrzyki :/

a co do kuwety, to prosże o jakies konkretne porady, pewnie najlepiej na priv :)

[ Komentarz dodany przez: limba81: Pon Wrz 25, 2006 10:20 pm ]
prosze o trzymanie sie tematu glownego. Nastepne offy beda kasowane.
limba81 mod
pesa
Posty: 132
Rejestracja: wt sie 22, 2006 11:08 am

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: pesa »

[quote="mazoq"]nieoczyszczonych trocinach gnieżdżą się różne paskudztwa.[/quote] kupiłam raz trociny i sianko w jakims sklepie zoologicznym w środku miasta..po
paru dniach Staffcia2 zaczęła się straszliwie drapać ..okazało się że to jakis pasożyt- mało brakowało a wtedy już by zasnęła snem wiecznym przez głupie trociny..było baaardzo kiepsko..zaufalam wiórkom i sianku "animals"- to było dla Niej dobre ( i jeszcze gazety bo była to baardzo oczytana Mysia :lol: )
"cannot find the comfort in this world"
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: Chyna »

Ja podsypałam na spód klatki żwirek dla kota, a na wierzch dałam granulowane podłoże Pinio.

Trociny za bardzo się pyliły, ja się drapałam, szczurkom chyba też na pewno nie było z nimi dobrze, teraz jest lepiej. :flex:

Edit... Acha, do tego trawa (ale nie mokra wprost z ogródka) i np. chusteczki higieniczne, żeby im się lepiej leniuchowało. :zakochany:

Edit2: Yshia, Twój też ma na imię Filip! Teraz zauważyłam... Skąd ten pomysł jeśli wolno? Bo ja na mojego spojrzałam i od razu wiedziałam, po pyszczku i w ogóle... :zakochany:
Ostatnio zmieniony wt wrz 26, 2006 9:55 am przez Chyna, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Filipek [`], Kuodzio Synek M.[`], Oli [`], Frankie [`], Tobiasz[`], Noel[`], Lijam[`], Adrian[`], Robert[`], Artur[`], Gem[`], James[`], Chris ['], Alan ['], Nicky, Lennon, Paul, George
Opaki
MANIAK90
Posty: 336
Rejestracja: pt cze 09, 2006 3:00 pm

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: MANIAK90 »

Ostatnio w ogóle nie używam trocin. Aktualnie próbuje różne specyfiki- na początku były trociny, potem Delfinek a teraz jest Benek. Póki co nie mam wybranego żwirku
:drap:
Czy ja zawsze muszę sobie tłumaczyć o zachowanie mojego rodzeństwa jako niepełnosprawność??
MANIAK90
Posty: 336
Rejestracja: pt cze 09, 2006 3:00 pm

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: MANIAK90 »

Brrrrrrrrrrrrrr nie kupujcie Benka śmierdzi jak diabli wymiocinami!!!!!!!!


W i e l k i n e g a t y w !!!! :zlosc: :zlosc: :zlosc: :zlosc:
Czy ja zawsze muszę sobie tłumaczyć o zachowanie mojego rodzeństwa jako niepełnosprawność??
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: Matylda »

MANIAK przesadzasz! Ja uzywam Benka i to prawda smierdzial wymiocinam, ale tak po 7 dniach, a teraz uzywam Benku compact i smierdzi tlyko siuskami po tygodniu!
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
MANIAK90
Posty: 336
Rejestracja: pt cze 09, 2006 3:00 pm

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: MANIAK90 »

No śmierdzi śmierdzi wymiocinami.....jestem z niego niezadowolona....następnym razem kupie Cat's Dream lub coś podobnego :sad3:
Czy ja zawsze muszę sobie tłumaczyć o zachowanie mojego rodzeństwa jako niepełnosprawność??
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: Matylda »

moze sprobuj benek compact? Albo moze masz mala klatke i zapach sie kumuluje?
Ostatnio zmieniony sob paź 21, 2006 12:44 pm przez Matylda, łącznie zmieniany 1 raz.
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
malfas
Posty: 73
Rejestracja: czw lut 17, 2005 11:35 am
Kontakt:

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: malfas »

cat's dream jest fajny ale drogi, poza tym ma jedną wade( w sumie tak jak kazdy rozbrylający granulat), jak dla mnie przynajmniej. moje ogony lubia grzebac wszedzie. a problem polega na tym ze granulat zamienia sie w wsumie pył drewniany, to juz nie trociny, a drobny pył ktory moim zdnaiem nie jest za dobry. z racji ze moje ogony go rozgrzebuja ciezko jest wybrac z jednego miejsca i uzupelnic.

w chwili obecnej wysiałem pigwę, tansza. 11 zł za 8 litrów, cat's dream kosztował mnie 15 za 7. ale pigwa ma jakis taki dziwny zgniłowaty zapach, nie jest on dosc mocny włąsciwie nie czuc go, ale na pcozatku martwiłęm się ze siostrom bedzie przeszkadzał, ale siedza spokojnie, tylk owciaz kuwete przewracają z miejsca w miejsce
galimatyas
Posty: 86
Rejestracja: czw kwie 06, 2006 6:59 pm

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: galimatyas »

Fakt, Pigwa pachnie czymś kwaśnym :? sama teraz moim zapodałam, bo nie było w sklepie Cat's Dream/Best (nie pamiętam nigdy który, rozpoznaję go po opakowaniu) :drap: . W sumie to jestem zadowolona z tego, że sie rozsypuje, a nie zbryla - przy zbrylających miałam schizę, ze zjedzą jakąś grudkę i coś im się stanie :|
Obrazek
Yhmi
Posty: 90
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 11:14 pm

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: Yhmi »

ja zmieniłam ostatnio na super cats uni natura firmy pabemia. jest tańszy od cat's dreama o jakieś 3 złote i starcza na dłużej. nawet mój TŻ zauwazył, że mój szczur nie śmierdzi, a jest bardzo wyczulony na zapach szczura (aż się zdziwił :hihi: ). mała nadal nie zdążyła zasikać żwirka, mimo że ostatnio zmieniałam go jakies 3(!) tygodnie temu.

za 8 litrów zapłaciłam 11.90
http://www.pabemia.com.pl/flash/index.htm - link do strony producenta

benek śmierdzi - i to nie rzygami, a kibelkiem toi toi, nie zbryla się tylko robi ciapkę sikowo-benkowa w rogach kuwety. nawet przy codziennym sprzątaniu śmierdziało sikami i nie szło z tym nic zrobić :bije:
Obrazek
MANIAK90
Posty: 336
Rejestracja: pt cze 09, 2006 3:00 pm

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: MANIAK90 »

Dokładnie...u mnie sie robi taka za przeproszenien sraczka... :sad3:
Czy ja zawsze muszę sobie tłumaczyć o zachowanie mojego rodzeństwa jako niepełnosprawność??
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: Ratata »

Też tak miałam, jak trzymałam poprzednie stadko na żwirku z trocinami... Szybko przerzuciłam się na drewienka, ale kuweta klatki i tak była cała podrapana i zniszczona od tego dziadostwa... Teraz trzymam na drewienkach dla kotów, i kotu i szczurom bardzo odpowiadają, bo nie kleją się do łapek :thumbleft:
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Awatar użytkownika
Sileas
Posty: 456
Rejestracja: czw sie 10, 2006 1:12 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: Sileas »

Ja ostatnio zaopatrzyłam się w chipsi z kolb kukurydzy. I nie mogę sobie poradzić z tym, by się dookoła nie rozsypywało gdy dzewczyny wariują. Uskoczy gdzieś, to wszystko się przesuwa - a na środku jedna wielka plastikowa dziura. Wczoraj przy sprzataniu dorzuciłam trochę trocin do tego i jakoś się trzyma kupy... już te kuleczki tak nie latają. Ale z trocinami nie chcę na przyszłość mieszać, arr...
ktoś miał podobnie? ;)
Za TM ['] : Silje (25.12.2006 - 25.01.2008), Iris (14.07.2006 - 02.09.2008), Wolke (14.07.2006 - 25.08.2008), Shivia (ok. 14.07.2006 - 18.09.2008)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”