Tekla w ciąży..

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

aleksandra_w
Posty: 161
Rejestracja: czw sie 31, 2006 9:56 am

Tekla w ci??y..

Post autor: aleksandra_w »

Koleżanka kupiła sobie szczurcię w sklepie, i po jednym dniu postanowiła ją wypuścić do kotów bo "ją denerwuje". Postanowiłam Teklę uratować i wzięłam ją do siebie. Mam już jednego szczurka (Zosię, ma dwa lata). Co się okazało? Że Tekla jest w ciąży. Wydaje mi się ze będzie rodzić już na dniach, bo ma mocno powiększony brzuszek, dużo je i dużo śpi. Mam ją od dwóch tygodni, dopiero zaczynam ja oswajać, a tutaj TAKA niespodzianka.

Czekam z utęsknieniem na maluszki (z obliczeń wynika, że pojawią się juz w przyszłym tygodniu) a Was chciałam prosić o trzymanie kciuków za nią, aby wszystko poszło dobrze. Jak się urodza maluchy, założę nowy temat zupełnie o adopcji maluszków, bo nie mam warunków na to, aby trzymac większą ilość szczurków.


Pozdrawiam
Moje grubasy
za TM:Zocha (18.09.2004-28.10.2006)
Awatar użytkownika
Patha
Posty: 372
Rejestracja: pn mar 27, 2006 6:42 am
Kontakt:

Tekla w ciąży..

Post autor: Patha »

niechciała szczurka bo ją denerwuje? :shock: :evil: jak mój szczur coś nabroi to też mnie denerwuje ale za nic w świecie go nie oddam!
Gratulacje że przygarnęłaś Tekle :)
I trzymam kciuki za to by maluchy były zdrowe :thumbleft:
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Tekla w ciąży..

Post autor: mataforgana »

a ja proponuję szukać domów już od dziś...

bo naprawdę CIĘŻKO o chętnych na maluchy - przesyt na rynku...

napisz jakiego umaszczenia jest Tekla, to bedzie wiadomo czego mniej wiecej można sie spodziewać...

karm ją dobrze i dbaj o nią.

powodzenia...
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
aleksandra_w
Posty: 161
Rejestracja: czw sie 31, 2006 9:56 am

Tekla w ciąży..

Post autor: aleksandra_w »

Patha- :)

mataforgana - dobrze, zacznę szukania domków dla maluchów od dzisiaj już.
Tekla jest szczurkiem beżowo białym, ma czerwone oczęta.
http://worwing.fm.interia.pl/S6000850.JPG <-jedyne zdjecie jej jakie na razie mam, postaram się o lepsze, aby ją było dobrze widać.

Pozdrawiam Was mocno

[ Komentarz dodany przez: LuLu: Czw Sie 31, 2006 12:04 pm ]
Fotka zamieniona na link. Zapraszam do zapoznania sie z zasadami umieszczania grafiki na forum.
/ mod. LuLu
Ostatnio zmieniony czw sie 31, 2006 11:03 am przez aleksandra_w, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje grubasy
za TM:Zocha (18.09.2004-28.10.2006)
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Tekla w ciąży..

Post autor: mataforgana »

u, beżyk :)

pieknie...

genetycznie to moga byc wszelkie kombinacje, ale pewnie wyjdzie stado kapturów/czarnulców/agutków/albinosów...
czyli [pięknie, ale dośc standardowo...

mam nadzieję, że znajdą się chetni - pamietaj o duzej ilosci zdjec maluchow na bieżaco, to naprawde pomaga...
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
zona
Posty: 941
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 6:39 am

Tekla w ciąży..

Post autor: zona »

Wstępnie piszę się na jedną samiczkę, w październiku potrzebne mi będzie jakieś młodsze towarzystwo dla Enigmy (a na drugiego rasowca + transport najnormalniej już mnie nie stać :roll: )
aleksandra_w - z jakiego osiedla jesteś?
aleksandra_w
Posty: 161
Rejestracja: czw sie 31, 2006 9:56 am

Tekla w ciąży..

Post autor: aleksandra_w »

zona_braunera super. Jestem z koszutki. Niedaleko starego kina Kosmos, S P O D K A, i niebieskich bloków.

Pozdrawiam
Moje grubasy
za TM:Zocha (18.09.2004-28.10.2006)
zona
Posty: 941
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 6:39 am

Tekla w ciąży..

Post autor: zona »

Ok, wiem gdzie jest koszutka;) To czekam na narodziny maluchów, mam nadzieję, że wszystkie znajdą domki. W razie czego służę cyfrówką małżonka;)
aleksandra_w
Posty: 161
Rejestracja: czw sie 31, 2006 9:56 am

Tekla w ciąży..

Post autor: aleksandra_w »

Super, dziękuję z góry, w razie czego, odezwę się.

Pozdrawiam :-)
Moje grubasy
za TM:Zocha (18.09.2004-28.10.2006)
aleksandra_w
Posty: 161
Rejestracja: czw sie 31, 2006 9:56 am

Tekla w ciąży..

Post autor: aleksandra_w »

Dzisiaj maleńka zaczęla budować już gniazdo, w którym się zaszyła grzecznie, brzuchol wielgaśny już ma, kupiłam specjalnie dla maluchów i mamuśki wielką klatkę, aby miały miejsce do szaleństw w wieku młodym. Byłam dzisiaj w sklepie, gdzie była kupiona Tekla, oberwało sie im, za to że nei oddzielali dziewcząt od chłopców, po czym pani powiedziała że jak nie znajdę dla nich domków, to wezmą je. Cóz, zawsze to jakieś wyjście..

Trzymać kciuki za przyszłą mamusię, i za o wiele bardziej zdenerwowaną babcię... :thumbleft:
Moje grubasy
za TM:Zocha (18.09.2004-28.10.2006)
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Tekla w ciąży..

Post autor: mataforgana »

[quote="aleksandra_w"]pani powiedziała że jak nie znajdę dla nich domków, to wezmą je. [/quote]

nie rób tego...
twoje małe podzielą los Tekli tylko w optymistycznej wersji - kiedy ktoś je przygarnie jako pupila i bedzie sie naprawde opiekował.

mniej optymistycznie - trafia na pokarm dla gadów, albo ulegna dalszemu rozmnożeniu, albo trafia w rece nieopowiedzialnych gnojków...

rób jak uważasz, ale ja odradzam.
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Tekla w ciąży..

Post autor: Ewqa »

Zgadzam się z Mataforgana, takie dobrze odżywione szczurki to niezły kasek dla wielbicieli gadów a bardziej optymistyczna wersja że trafia do jakiegoś bachora. Oszczędź im tego.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
aleksandra_w
Posty: 161
Rejestracja: czw sie 31, 2006 9:56 am

Tekla w ciąży..

Post autor: aleksandra_w »

Tekla dzisiaj urodziła, słychac tylko piski. Jupi! jak będę coś wiedzieć o maluchach, od razu napiszę
Moje grubasy
za TM:Zocha (18.09.2004-28.10.2006)
black_tequila
Posty: 27
Rejestracja: wt cze 13, 2006 10:42 pm

Tekla w ciąży..

Post autor: black_tequila »

Nie zapomnij o zdięciach...:P
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Tekla w ciąży..

Post autor: Azi »

No to wszystkiego najlepszego dla maluszków i oby szybko znalazly dobre domki :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”