[SERCE] niewydolość krążenia

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

[SERCE] niewydolość krążenia

Post autor: Piter »

często po fortecorze u psów spotykałem się z nudnościami lub wymiotami (kiepsko jeśli chodzi o szczurki), co do enalaprilu nie słyszałem o takich komplikacjach
najczęściej stosowanym połączeniem jakie spotykałem było właśnie Captopril + Furosemid, stąd jestem pewien ich działania i skuteczności
każdy ma jakieś preferencje co do leków, ja znam takie połączenia i wiem że są skuteczne przy niewielkiej ilości objawów ubocznych
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[SERCE] niewydolość krążenia

Post autor: merch »

vega co u ściurasa?
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
vega
Posty: 249
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 10:16 pm

[SERCE] niewydolość krążenia

Post autor: vega »

Dzielnie walczy, przez ostatnie dni byla wyrazna poprawa, wczoraj nawet robila sobie wycieczki po pokoju. Szybko sie przy tym meczyla, ale widac ze byla zadowolona. Apetyt dopisuje, niestety jak nie urok to sss ... Zauwazylismy, ze zaczyna powloczyc prawa lapka i nie zdaje sobie sprawy jak ja ma podwinieta. Bylismy u weta, po witaminie b - tylko nie pamietam jakiej poprawilo sie. Byc moze dostanie jakis lek na poprawe przewodzenia (cos z neurologii - lek na litere G) ale lek powoduje zawezanie oskrzeli - czy jakos tak, wiec dusznosc musi jej minac jeszcze troszke, jest malutka poprawa, ale nie tyle ile chcielibysmy.
Dzisiaj Kropcia ma jakis gorszy dzien w porownaniu z ubieglymi, mam nadzieje ze to tylko chwilowe.
To dziwne ale im gorzej sie czuje, tym bardziej probuje udowodnic ze wszystko jest ok i zaczyna zachowywac sie jak za dawnych czasow - niestety organizmu nie da sie oszukac. Mimo to jest w calkiem dobrym humorze. Damy jej jeszcze kilka dni i zobaczymy, jak zacznie sie pogarszac albo stanie sie osowiala to z wielkim bolem ale damy jej juz spokoj, teraz jeszcze nie mozemy. Wodobrzusze chyba przeszlo, jednak z tego co mowi lekarz, istnieje ryzyko, ze ten niedowlad nozki moze sie powiekszyc na tyle, ze bedzie mial wplyw na organy wewnetrzne. Kropcia jest juz po jednym wycieciu guza pod przednia lapka, niestety w okolicach sutkow, zaczyna tworzyc sie zgrubienie - co bardzo mnie niepokoi.
vega
Posty: 249
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 10:16 pm

[SERCE] niewydolość krążenia

Post autor: vega »

Chyba damy jej juz spokoj, wczoraj sie pogorszylo, nie jest w stanie sama sie przesunac z miejsca na miejsce. Lezy w jednej pozycji i nie rusza tylnymi lapkami :sad2: :sad2: :sad2: Nie wiem ile jeszcze mam czekac na poprawe :cry: :cry: Moze do jutra ... albo dzisiaj to zakonczymy :sad2: A moze jeszcze sie poprawi??? Czekac, czy nie?? :sad2:
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SERCE] niewydolość krążenia

Post autor: ESTI »

vega, nie jestem w stanie za Ciebie podjac decyzji...
Niestety, ale to Ty widzisz jak czuje sie szczurek i to Ty musisz zadecydowac czy dac jej sie meczyc czy ulzyc w cierpieniu. Z tego co piszesz, to myszka juz cierpi i poddala sie... to straszne, ale byc moze nie ma juz sil. :-(
Obrazek
vega
Posty: 249
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 10:16 pm

[SERCE] niewydolość krążenia

Post autor: vega »

Jest troche lepiej :roll: przestala sie stroszyc, mniej dyszy, lezy z nami na podusi i wcina ogorki zielone :oczko2:
vega
Posty: 249
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 10:16 pm

[SERCE] niewydolość krążenia

Post autor: vega »

Nie ma juz Kropci ...
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: [SERCE] niewydolość krążenia

Post autor: ol. »

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jaki ma związek furosemid z potasem, w przypadku niewydolności serca ?
Miś dostaje benalapril i furosemid 2 x d (kardiomiopatia rozstrzeniowa).
Dziś byłam u weta z innym problemem i rozmowa zeszła na chorobę Misia, lekarz zacząl mi coś mówić o potasie, ale później zboczył z tematu i nie bardzo zrozumiałam sedno.

Chodzi mi o to czy przy w/w lekach trzeba potas ograniczać czy odwrotnie - wzbogacić o niego dietę ?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [SERCE] niewydolość krążenia

Post autor: Paul_Julian »

Google twierdzi, ze :
W celu zapobieżenia hipokaliemii i zasadowicy metabolicznej wskazane jest podawanie przez cały okres leczenia furosemidem preparatów chlorku potasu lub leków moczopędnych oszczędzających potas, np. antagonistów aldosteronu.
http://www.szpiczak.bialystok.pl/Furosemid.htm

Jak Florka dostawała Furosemid, to lekarz podawał jeszcze zastrzyk z elektrolitami. Mówił, że przy furosemidzie się wysikuje te wszystkie ważne elementy w organizmie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: [SERCE] niewydolość krążenia

Post autor: ol. »

no właśnie :-\ ne wiem czy aż w takiej ilości, ale on ma to do końca życia dostawać
chyba same pomidory i banany nie wystarczą...
a ludzkie preparaty z magnezem i potasem ? tylko w jakich ilościach je podawać żeby nie przedobrzyć ???
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [SERCE] niewydolość krążenia

Post autor: Paul_Julian »

Tego to już nie wiem. Myślę , ze to sie bierze (potas) tylko w trakcie brania leku. Najlepiej zadzwon jutro do weta i zapytaj :) Ludzkie też pewnie mogą być, ale nie wiem.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: [SERCE] niewydolość krążenia

Post autor: ol. »

zapytam, dzięki :)
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [SERCE] niewydolość krążenia

Post autor: nausicaa »

http://luskiewnik.strefa.pl/biochemia/kalium.htm tu jest o potasie. ja pytałam Lewandowskiej i powiedziała, żeby podawać własnie owoce, bo te ludzkie preparaty cięzko dawkować. przy tak małym zwirzęcieu łatwo podać za dużo potasu i będzie klops...a metod na pomiar potasu we krwi szczura nie ma...chyba, że Twój wet cuś wymyśli
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: [SERCE] niewydolość krążenia

Post autor: ol. »

nie wymyślił, powiedział, że moża użyć ludzkiego asparginu w ilościach śladowych (zeskrobać kawałeczek tabletki nożem), ale to zawsze będzie tylko mniej więcej, a przedawkowanie jest równie groźne co niedobór :-\

dobrze, będę mu podawała pordukty naturalne bogate w potas, sporo ich jest:
http://potas.zdrowiutko.info/potas-w-jedzeniu.html
będzie bezpieczniej i zdrowiej
alvin
Posty: 9
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 4:41 pm

Re: [SERCE] niewydolość krążenia

Post autor: alvin »

:) nie martw sie, daj mu duzo ciepła i nie zapomnij o lekach
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”