Karmy >>nie<< Polecane

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: pomarańczowy jelcz »

[quote="Monia"]robaki sa nie tylko w karmach dla szczurkow. kupilam otreby przenne. wzielam do ust łyzke otreb (poprawia przemiane materii) i czuje jak w ustach cos mi rosnie... wyplulam to na reke a to byly wijace sie larwy.
zwymiotowalam mimio ze nie zdazylam nic polknac i juz nigdy wiecej nie kupie otreb!!!!!!![/quote]
oj,monia...lacze sie w bolu,kiedys odkrylam w ugotowanych brokulach ...ugotowanego robaka...co wiecej brokuly lezaly juz na moim talezu...dostalam momentalnie drgawek obrzydzenia...
a co do karm,to kupilam jakas "nowosc" vitapolu dzisiaj,nazywa sie "power vit menu" i sa to chrupki (byly tez o smaku groszku,kukurydzy, marchewki i kokosa) o smaku "salatka" (czyli podobno wszystkie smaki wymieszane (oprocz kokosa) jak narazie szczur kreci na nie nosem i nie raczyl ich nawet zaciagnac do swojej kryjowki za lozkiem... (ich sklad to: kukurydza,maka kukurydziana,soja,ale cos mi sie nie wydaje,bo chrupki sa kolorowe-zielone i czerwone,wiec niby czym sie zabarwily??? soja? ;/)
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Dixi »

[quote="Abigael_Freythr"]"w ogole trocinki ich firmy [animals] tez bo pachna swierkiem a jak wiadomo iglaki szkodza... "

dlaczego iglaki szkodzą, nigdzie jeszcze nie spotkałam się z taką informacją. czy mogłabyś mi wyjaśnić??? będę wdzięczna.

pozdrawiam![/quote]

Podobno wytwarzaja sie jakies zwiazki fenolowe w powiazaniu z moczem i takie "opary" szkodza drogom oddechowym...

Ja swojej ogonce kupiłam karme dla szczurów Vitapolu...ale prawie jej nie jada....za to je wszystko inne, ale karma jak stała tak stoi.. :(

---------
Mod edit
Łączę posty- używaj opcji ZMIEŃ
Pozdrawiam,
Aguśka
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Anita »

Moje jedzą ze smakiem... zostawiają oczywiście ziarenka (żadaen z moich szczurów nie jadł ziarenek)
i czasem kolorowe kółeczka, jak postanowią kaprysić...
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Dona »

o nieee... vitapol jest pyszniutki... chrupeczki to po prostu rozkosz... a ten słonecznik... mmm... :wink: a resztę ziarenek mogą sobie wsadzić :P
Gumcia
Posty: 792
Rejestracja: pt gru 24, 2004 4:12 pm
Lokalizacja: Tychy

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Gumcia »

To ja kupiłam trociny, pisalo na nich tylko TROCINY. Znalazłam w nich patyki, a co najgorsze, to było pełno PAPIEROSÓW-nawet całych-lekko podpalone, lub same filtry :evil: wyrzucilam te trociny, i od tamtej pory kupuje żwirek! Wiem że to nie na temat, ale ja tylko ostrzegam :)
Ze mną byli:
Panowie: Blade, Szczurkoś, Snoopy, Bezik
Panie: Pussy, Smark
Aktualnie klatka pusta...
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: limba »

Karma Vitacraftu dla szczurasow...robale w srodku bleeee...7 zl poszlo do kosza...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Fox
Posty: 10
Rejestracja: pt sty 07, 2005 4:53 pm

.

Post autor: Fox »

Wogóle Wiewiór i Idzi nie jedza ziaren, a moim skormnym zdaniem kupowanie karm w pudelkach to w ten sposób wyrzucanie pieniędzy, bo tam wiecej zaiarna jak czegokolwiek innego a szczury tego nie chce ruszyc za chiny.....juz wole im raz na dwa dni marchewki swierzej ppokroic i platkow dac razem z platkami kukurydzianymi(nieslodkimi)......
WIEWIÓR! Szczur nie wiewiór....WIEWIÓR MÓWIE!!!(geneza powstania imienia dla mojej szczurzycy;) )
Monia

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Monia »

a ja mam taki sposob na karmę: szukam tej w plastikowych przezroczystch pojemnikach wybieram takie duze... teraz mam vitapolu. dzieki temu widze co jest w srodku a te pojemniki wykorzystuje pozniej jako pudełka na rozne pierdułki.. :)
Gumcia
Posty: 792
Rejestracja: pt gru 24, 2004 4:12 pm
Lokalizacja: Tychy

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Gumcia »

eeeh, ostatnio moj tatusiek kupił jakąś karme firmy Animals. Pisało, że jest wieele składnikow, kukurydza, slonecznik orzechy ziemne, to tamto i siamto...otworzyłam pudełko..znalazłam tylko pszenice :? :? :?
Ze mną byli:
Panowie: Blade, Szczurkoś, Snoopy, Bezik
Panie: Pussy, Smark
Aktualnie klatka pusta...
ursiulka
Posty: 306
Rejestracja: ndz wrz 12, 2004 6:55 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: ursiulka »

jak już duzo osób pisało to karma animals jest jedna z najgorszych karm, ostatnio moja mam tez jakas karme kupiła na pudełu eleganco dużo wypisanych składników a w środku sdama praktycznie pszenica :( ale mam sposób by zjadła ja upieke jej kolby i dodam do nich jeszcze innych rzeczy np prażonej pszenicy, płatków itp Racja ze najlepsze sa te mieszanki o sa w przezroczystych pódełkach tam widzisz co kupujesz ale to już nie sa specjalnie dla ogonków tylko jest to np mieszanka egzotyczna Vitapolu bardzo polecam jest tam wszystko co co ogonki lubia najbardziej :)
Moje małe słoneczka (szczuraski)
:) Viki - 04.09.04r
:( Niusia -15.10.02-01.09.04 (w moim serduszku)
Mój klopsik (piesio):
:) Ariel (Basset hund)
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: AngelsDream »

Zdecydowanie, a poza tym wypadaja taniej - za 2,5 kg pudelko zaplcilam 10,50;- a w karmach w tekturowych wpychają pszennicy od groma, a moje jej nie lubią.
Wyjątki i dwa psy.
ursiulka
Posty: 306
Rejestracja: ndz wrz 12, 2004 6:55 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: ursiulka »

moja tez ie lubi zawsze to przewracała miske jak zjadłą te kolorowe to ja kupiłąm jej wieszana miseczke to wzieła sie na sposób i bierze w łapke i wysypuje :) a jakiej firm kupiłas to 2,5 kg?? bo 10,50 bardzo tanio a jaka jest nazwa na puełku?
Moje małe słoneczka (szczuraski)
:) Viki - 04.09.04r
:( Niusia -15.10.02-01.09.04 (w moim serduszku)
Mój klopsik (piesio):
:) Ariel (Basset hund)
Exante
Posty: 27
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 12:49 am

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Exante »

Tak mi wpadło do głowy, że owady w karmie dla gryzoni mogą się przedostawać do opakowania jeszcze w inny sposób, np. w formie jaj złożonych w nasionach lub przyklejonych do nasion.
Tak naprawdę firmy sprzedające pokarm dla zwierząt nie kupują najwyższej jakości nasion (przeznaczonej dla ludzi), tylko takie dla zwierzat hodowlanych (świń, drobiu, królików, ...).
Widomo, też że rolnicy takiego ziarna dla zwierząt nie będą trzmać w takich samych warunkach, jak tego dla ludzi (przechowywanie też kosztuje).
I tu robale maja duż pole do popisu. Uważam jednak, że firmy uważajace się za dobre powinny bardziej zadbać o jakość kupowanych półproduktów...

Osobiście sama tworzę mieszanki z nasian kupowanych w odpowiednich proporcjach - tak jak moje szczurze dziewczyny lubiły najbardziej (kupuję na placu targowym z worków, gdzie można sobie zajrzeć i ocenić jakość).
Obrazek
(09.2002-03.01.2005) (09.2002-11.2004) (21.01.2005-nadal)
ursiulka
Posty: 306
Rejestracja: ndz wrz 12, 2004 6:55 pm

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: ursiulka »

też dobry pomysł :)
Moje małe słoneczka (szczuraski)
:) Viki - 04.09.04r
:( Niusia -15.10.02-01.09.04 (w moim serduszku)
Mój klopsik (piesio):
:) Ariel (Basset hund)
Monia

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Monia »

ale ja kupilam mieszanke Vitapolu w przezroczystym pudełku specjalnie dla ogonkow i nie mieszanka egzotyczna tylko podstawowa karma dla SZCZURÓW!!! 3000 ml za 12 zł!!! i jest super. inne sie nie umywaja. zamowilam karme w internecie dla ogonów "VERSELE LAGA PRESTIGE PREMIUM"
OBIECUJACA NAZWA :lol: ale jest drogi 800 g kosztuje 16.50 a w zwyklych sklepach 20 zł. ale pomyslalam sobie ze czasem nie zaszkodzi zaszalec :lol: ogonkom tez sie czasem jakis luksus nalezy :lol: zobaczymy co to za karma i napisze w polecanych lub niepolecanych...
najwyzej wymieszam z vtapolem.
.......................................................................................................
wejdzcie do polecanych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”