Czy oddzielić ciężarną samicę od samca?

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
hektorp
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 11, 2006 12:40 am

Czy oddzielić ciężarną samicę od samca?

Post autor: hektorp »

Tagi: samiczka, ciąża, trzymanie, przebywanie, samcem, samiec, oddzielenie, oddzielanie



Witam
Mam dwojke podopiecznych z czego szczurzyca jest w ciazy i nie wiem czy mam rozdzielac
szczuzyce od szczura czy nie :drap: Czytalem juz wiele postow i nie wiem co mam myslec :? Czy moglby mi ktos doradzic jak jest lepiej??

[ Komentarz dodany przez: ESTI: Sob Lis 11, 2006 12:06 pm ]
Temat przeniesiony, nazwa zmieniona na bardziej czytelna.
Ostatnio zmieniony sob lis 11, 2006 12:05 pm przez hektorp, łącznie zmieniany 1 raz.
marchewa
Posty: 1272
Rejestracja: śr lis 02, 2005 1:05 pm
Kontakt:

Czy oddzielic ciezarna samice od samca?

Post autor: marchewa »

hektorp, oddziel szczurzycę od szczura, żeby samiczka mogła sobie zbudować w spokoju gniazdo, a potem w spokoju wychować młode.
A samca wykastruj, żeby już nigdy do rozmnożenie nie doszło!!!

Tak właściwie to może napiszesz czemu rozmnożyłeś szczurki, czy rodzice nie są spokrewnieni?

edit/ Jeszcze jedno. Samiczka krótko po porodzie ma rujkę poporodową, możliwe jest wtedy zapłodnienie. Pilnuj, aby po porodzie samiec i samica nie stykali się ze sobą prze jakiś czas.
Ostatnio zmieniony sob lis 11, 2006 12:58 am przez marchewa, łącznie zmieniany 1 raz.
I wish I was a punk rocker with flowers in my hair, In 77 and 69 revolution was in the air
I was born too late to a world that doesn’t care, I wish I was a punk rocker with flowers in my hair
MANIAK90
Posty: 336
Rejestracja: pt cze 09, 2006 3:00 pm

Czy oddzielic ciezarna samice od samca?

Post autor: MANIAK90 »

Sądzę że raczej trzeba oddzielić...nigdy nie miałam mamusi, a tym bardziej parki ale w każdym bądź razie zostawienie mogłby się okazać niebezpieczne dla maluszków....poza tym dlaczego trzymasz niewykastrowanego samca z samicą w jednym pomieszcezniu?!


edit:/O bosh...dlaczego niektórzy są tak nieodpowiedzialni...trzymać szczura i samice razem, pozwalając na kopulację niekontrolowaną...
Ostatnio zmieniony sob lis 11, 2006 1:10 am przez MANIAK90, łącznie zmieniany 1 raz.
Czy ja zawsze muszę sobie tłumaczyć o zachowanie mojego rodzeństwa jako niepełnosprawność??
Kagero
Posty: 455
Rejestracja: pn cze 12, 2006 11:53 pm

Czy oddzielic ciezarna samice od samca?

Post autor: Kagero »

zapewnij samicy osobną klatkę już teraz a kiedy urodzi, przygotuj jeszcze jedną, żeby oddzielić młode samce (kiedy już podrosną) od matki i sióstr. samca wykastruj.
[quote="marchewa"]Tak właściwie to może napiszesz czemu rozmnożyłeś szczurki, czy rodzice nie są spokrewnieni?[/quote]
[quote="MANIAK90"]poza tym dlaczego trzymasz niewykastrowanego samca z samicą w jednym pomieszcezniu?![/quote]
Ostatnio zmieniony sob lis 11, 2006 12:58 am przez Kagero, łącznie zmieniany 1 raz.
Quod me nutrit me destruit.
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Czy oddzielic ciezarna samice od samca?

Post autor: Azi »

Ja mam kilka pytań:
1. Dlaczego pozwolileś im na rozmnożenie?
2. Od jak dawna samia jest w ciąży - kiedy przewidujesz poród.
3. Czy znalazłeś chętnych na małe? - jak nie, poszukaj na forum, może moderatorzy przesuneliby Twój temat do rozmnażania, to odpowiedniejszy dział.

Samca od samicy trzeba bezwzględnie oddzielicz w momencie porodu i później, aby znów samica nie zaszła w ciążę (jest coś takiego jak rujka poporodowa). Najlepiej oddzielić ją wcześniej, aby mogła spokojnie przyszykować gniazdo i w ogóle być spokojniejsza, sądzę, że samiec może jej w tym momencie przeszkadzać, ale na ten temat, to lepiej jak wypowiedzą się bardziej doświadczeni ode mnie.
zebra
Posty: 274
Rejestracja: śr paź 11, 2006 3:45 pm

Czy oddzielic ciezarna samice od samca?

Post autor: zebra »

Rozdzielić!!!
Zonia[*] Shadow[*] I will always love you...

with me: Salsa Samba Azucar Neya Billy Ella Sarah Dakota Georgia!
zona
Posty: 941
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 6:39 am

Czy oddzielic ciezarna samice od samca?

Post autor: zona »

Ja bym samicę oddzieliła tydzień przed porodem, wcześniej nie ma sensu - w końcu i tak już jest w ciąży...
hektorp
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 11, 2006 12:40 am

Czy oddzielic ciezarna samice od samca?

Post autor: hektorp »

dzieki za rady :thumbleft: a co do rozmnozenia szczurkow to wszystko mialo wygladac inaczej :lol: szczurzyce dostalem od dziewczyny. Gdy go kupowala sprzedawca jej powiedzial ze jest to szczur a nie szczurzyca :bije: dlatego wiec kupilem szczura zeby ten pierwszy mial kolege :lol: .i tak to bylo trzymalem je razem az w pewnym momencie patrze sie na nia a ona jest w ciazy :ops: .
dziekuje za pomoc ide wlasnei rozdzielac podopiecznych :D .
jeszcze raz dziekuje
Kagero
Posty: 455
Rejestracja: pn cze 12, 2006 11:53 pm

Czy oddzielic ciezarna samice od samca?

Post autor: Kagero »

hektorp, postaraj się o szybką kastrację szczura, albo zapewnij samicy i samcowi po jednym towarzyszu tej samej płci z młodych (o ile nie chcesz połączyć pary po narodzinach i odchowaniu młodych). Trzymam kciuki za samiczkę i jej maluchy.
Quod me nutrit me destruit.
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Czy oddzielic ciezarna samice od samca?

Post autor: sachma »

pamietaj ze szczurzyca zaraz po porodzie ma rujke i znow moze zajsc w ciaze, dlatego przed porodem mozesz je razem puszczac po pokoju, ale po porodzie to juz jest nie mozliwe.
czas porodu i wychowania mlodych (21-23 dni ciazy i 5tyg wychowywania dzieciakow) mozesz wykorzystac na wykastrowanie samca i jego rekonwalescencje, tak zeby zaraz po rozdzieleniu matkiod mlodych mogla znow zamieszkac z kawalerem, bezplodnym kawalerem ;)

a i pamietaj zeby chlopcow od dziewczynek rozdzielic jak zaczna im jaderka schodzic - 4-5tyg zycia.

mamusia potrzebuje teraz duzo spokoju i dobrego jedzenia, dlatego lepiej ze mieszka sama... moze zbudowac spokojnie gniazdo wyjesc tylko najlepsze kaski i spokojnie sobie pospac ;)

wawaj jej duzo warzyw, jogurtow, kaszek mleczno ryzowych, mozeszdac gotowane bez soli miesko czy jajko...
Ostatnio zmieniony sob lis 11, 2006 12:16 pm przez sachma, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Czy oddzielic ciezarna samice od samca?

Post autor: ESTI »

W jakim wieku jest samiczka?
Obrazek
hektorp
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 11, 2006 12:40 am

Czy oddzielic ciezarna samice od samca?

Post autor: hektorp »

WITAM WSZYSTKICH KTORZY MI POMOGLI :thumbleft:
2 GODZINY TEMU MOJA CZARNULKA URODZILA :D :thumbleft: :D :thumbleft: :D
I MAM PARE PYTAN
1.PO JAKIM CZASIE MOGE WZIASC MALUCHY NA RECE?
2.PO JAKIM CZASIE MAM ROZDZIELIC MLODE?
3.CZY MAM ZOSTAWIC SAMICZKI Z MATKA?
4.CZY MOGE DAC SAMCE DO KLATKI Z DUZYM SZCZUREM NIE ZROBI IM KRZYWDY?
PROSIL BYM WAS O JAKIES WSKAZUWKI
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

Czy oddzielic ciezarna samice od samca?

Post autor: an »

1. jesli samica jest oswojona, to wlasciwie od razu, ale nie probuj, bo to ja tylko zdenerwuje... daj jej jeden, dwa dni
2. rozdzielic plciami? 4-5 tygodni :)
3. tak :)
4. sprobuj jak z laczeniem, nie wsadzaj ich do rauz do klatki, bo mzoe byc problem. zobacz najpierw jak owy duzy szczur reaguje na mlode na neutralnym terenie.
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Czy oddzielic ciezarna samice od samca?

Post autor: sachma »

hektorp pisze:2.PO JAKIM CZASIE MAM ROZDZIELIC MLODE?
a i pamietaj zeby chlopcow od dziewczynek rozdzielic jak zaczna im jaderka schodzic - 4-5tyg zycia.
hektorp pisze:3.CZY MAM ZOSTAWIC SAMICZKI Z MATKA?
mozesz
hektorp pisze:1.PO JAKIM CZASIE MOGE wziąść/ort MALUCHY NA RECE?
jezeli matka ci ufa mozeszje brac tego samego dnia, jesli nie ufa ci w pelni po kilku dniach.. pamietaj ze jesli je karmi czy myje nie powinienes ich zabierac, jesli bierzesz noworodki to tylko na chwilke i od razu oddaj matce.
hektorp pisze:4.CZY MOGE DAC SAMCE DO KLATKI Z DUZYM SZCZUREM NIE ZROBI IM KRZYWDY?
w tym przypadku trzeba postepowac jak z laczeniem samcow (dzial stado temat przyklejony) TU masz ten temat
Ostatnio zmieniony ndz lis 12, 2006 3:19 pm przez sachma, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

Czy oddzielic ciezarna samice od samca?

Post autor: an »

Sachma, przynajmniej wiem, ze nie napsialam glupot, bos napisala to samo co ja ;)
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”