Jedno oko większe, niewidzące, ogólne duże osłabienie

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Jedno oko wi?ksze, niewidz?ce, ogólne du?e os?abienie

Post autor: Ewqa »

Nie wiem jak temat zatytułować, objawy są niejednoznaczne. Dzisiaj kiedy wróciłam Norka nie podeszła do kratek na powitanie, leżała zwinięta w kłębek w kąciku. Nie spała więc wzięłam ja na ręce. Jest jak szmatka, osłabiona. Cała jest zjeżona, oczy w porfirynie. Jedno oko jest zdecydowanie wybałuszone i nieruchome, drugie oko mniejsze, normalnej wielkości.
Norka 12 dni temu dostała ivomectrynę na pasożyty i steryd. Dodatkowo bierze homeopatię, traumel i witaminę B.

Wiem, powinnam teraz pędzić do weta, dzisiaj jednak jest to niemozliwe. Strasznie martwię się o Norkę. Napiszcie cokolwiek, pliz.
Bardzo podobne objawy przed pogorszeniem miała Lunka.
Ostatnio zmieniony wt lis 28, 2006 9:18 pm przez Ewqa, łącznie zmieniany 1 raz.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Jedno oko większe, niewidzące, ogólne duże osłabienie

Post autor: limba »

Ewqa, kurcze moze mala miala wylew. Powinna dostac steryd i z tego co sie orientuje antybiotyk i nootropil.
Jesli nie mozesz jechac do weta, to niestety chyba jedyne co mozesz zrobic to dogrzewac ja, probowac nakarmic i modlic sie. :-(
Ostatnio zmieniony wt lis 28, 2006 9:47 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Jedno oko większe, niewidzące, ogólne duże osłabienie

Post autor: Ania »

U mnie pierwsze skojarzenie też z wylewem związane. Mała musi JAK NAJSZYBCIEJ dostać steryd. Są sprawy, których nie da się załatwić domowymi sposobami.
Powinna dostać steryd o przedłużonym działaniu - najlepiej egzamin zdaje Dexafort.

Lunka? Jeśli tak, to może być coś, co zaraziło Norkę. Teoretycznie wirusy mogą trwać w uśpieniu aż do chwili osłabienia organizmu (podanie ivermektyny osłabia, bo to lek - trucizna).

O reszcie napisała Limba - najważniejsze w tej chwili jest utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała (temperatura odpowiada za wszystkie funkcje życiowe). Spróbuj dać Jej herbaty z cukrem (albo samej wody z cukrem czy glukozą). Niech sama zliże, nie dawaj na siłę.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Jedno oko większe, niewidzące, ogólne duże osłabienie

Post autor: Ewqa »

[quote="Ania"]U mnie pierwsze skojarzenie też z wylewem związane.[/quote]

Bingo, wetka od razu tez tak powiedziała. Norka dostała steryd i witaminę B. Innych lekarstw nie dostała, bo wetka mówiła że może być też druga mozliwość - bardzo szybko rozwijający się nowotwór. Rokowania sa kiepskie. Norka dzisiaj już nie chodzi ani nie chce nic jeść ani nawet pić ze strzykawki. Nie chcę stracić drugiego szczurka, nie teraz, nie tak szybko :-(
Ostatnio zmieniony śr lis 29, 2006 7:44 pm przez Ewqa, łącznie zmieniany 1 raz.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
ewwe
Posty: 7
Rejestracja: śr lis 29, 2006 10:18 pm

wylew??nowotwór???:(((

Post autor: ewwe »

Jejku moj od wczoraj tez ma jedno oczko takie wytrzeszczone i błędne i jest strasznie nieruchliwy i osłabiony....Mam zamiar sie z nim wybrac do weterynarza ale dopiero po jutrze bo, czas pracy weterynarza i moj sie pokrywaja -- wiec nie dam rady wczesniej...strasznie sie zmartwilam bo diagnozy stawiacie straszne.To bedzie pierwsza wizyta mojego Łotra u weterynarza...Jak moge mu pomóc zanim sie do weterynarza wybiore??
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Jedno oko większe, niewidzące, ogólne duże osłabienie

Post autor: limba »

ewwe, w Warszawie masz kilku wetow. np dr Wojtys i dr Kacprzak przyjmuja tak ze jak jedna jest rano to druga po poludniu (mimo ze w innej lecznicy). W Oazie jest tez dr Chlopecki, moze nie ma takiej wiedzy jak dwie wyzej wymienione panie ale na pewno pomoze.
Tu liczy sie czas. A jesli planujesz po jutrze to bedzie 3 dni, o 3 dni za dlugo niestety, zeby nie powiedziec ze za pozno.
Ostatnio zmieniony śr lis 29, 2006 10:51 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ewwe
Posty: 7
Rejestracja: śr lis 29, 2006 10:18 pm

;(

Post autor: ewwe »

Nie wytrzymalam,pojechalam wczoraj kolo polnocy do kliniki calodobowej...lekarz w sumie nie zajmował sie gryzoniami ale podal jakies leki i moja kolezanka ( od której własciwie dostałam moje Futra ) podjela sie i pojechala z nim dzis z samego rana do dr.Wojtys...Dostal biedaczek sterydy,antybiotyk i trzeba teraz czekac..Dokladnie nie wiadomo co to jest ale wlasciwie jakis uraz mózgu lub nowotwor.Staram sie byc dobrej mysli,ale strasznie sie martwie.Ehhhh
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Jedno oko większe, niewidzące, ogólne duże osłabienie

Post autor: Ewqa »

Staram sie byc dobrej mysli,ale strasznie sie martwie.
No wcale sie nie dziwię. Moja Norka tak kiepsko wygląda, cała wypaćkana w porfirynie, obraziła się na mnie bo próbowałam ją wytrzeć ręcznikiem papierowym.
Steryd troche zdziałał i rano było troche lepiej. Norka zjadła troche kaszki dla dzieci, ale nastepny steryd może dostac dopiero jutro.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
ewwe
Posty: 7
Rejestracja: śr lis 29, 2006 10:18 pm

Jedno oko większe, niewidzące, ogólne duże osłabienie

Post autor: ewwe »

jestem w szoku:) moj szczurek w pelni formy - bezwladne lapki staly sie wladne..biegal jak go z klatki wypusilam i gdyby nie to oczko to powiedzialabym,ze jest zdrowy.Normalnie je i pije...tylko nie wiem czy to chwilowe polepszenie kondycji po zazyciu lekow czy taka autentyczna poprawa na dobre..no nic dni najblizsze pokaza.W poniedzialek ide do lekarza.Troche mi lepiej ale najwazniejsze ze lepiej jest Łotrowi:)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Jedno oko większe, niewidzące, ogólne duże osłabienie

Post autor: limba »

ewwe, bardzo dobrze ze maly zareagowal na steryd. Czy dzialanie na dobre to okaze sie kiedy steryd przestanie dzialac. (oczywiscie po odpowiednim czasie powinien dostac kolejna dawke chyba ze nie bedzie potzrebna). Wazne ze zareagowal, tzn ze organizm walczy.
A czy antybiotyk dostalas takze dla niego do domu?
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ewwe
Posty: 7
Rejestracja: śr lis 29, 2006 10:18 pm

Jedno oko większe, niewidzące, ogólne duże osłabienie

Post autor: ewwe »

Tak dostal antybiotyk i musze go mu podawac do kolejnej wizyty.Dokaładnie nie wiem co to za lek, ale nazwa konczy sie na "oksacyna"..(tyle jest napisane na odwrocie tabletek,ale nazwa jest przycieta)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Jedno oko większe, niewidzące, ogólne duże osłabienie

Post autor: Ania »

Mam nadzieję, że to enrofloksacyna. Bezpieczny lek dla Ogonów.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Jedno oko większe, niewidzące, ogólne duże osłabienie

Post autor: Ewqa »

[quote="ewwe"]moj szczurek w pelni formy - bezwladne lapki staly sie wladne..[/quote]

No to tylko sie cieszyć. Noreczce niestety nie pomogło, jest duzo gorzej. Dzisiaj już nie w ogóle nie chodzi. Wygląda okropnie. Wetka jedynie na moja wyraźna prośbe podała malutkiej kolejny steryd i zastrzyk wzmacniający.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
ewwe
Posty: 7
Rejestracja: śr lis 29, 2006 10:18 pm

Jedno oko większe, niewidzące, ogólne duże osłabienie

Post autor: ewwe »

Strasznie mi smutno gdy musze czytac takie rzeczy na temat tych malych zwierzatek;( i przyro rowniez patrzec na swoje gdy cierpia..Ale kochac swoje zwierzatko - to walczyc o to by zylo...Ewqa mam nadzieje ze Norka z tego wyjdzie, w koncu tak sie o to starasz, ze i ona sama powinna zaczac.3 mam za nia kciuki..[/b]
irok
Posty: 1
Rejestracja: sob gru 02, 2006 1:32 pm

pomocy

Post autor: irok »

napisalam tu bo zauwazylam: "jedno oko wieksze..."
ale po przeczytaniu calosci dochodze do wnisoku ze moj kochany Xenosław ma inne objawy jego jedno oko jest o wiele bardziej wieksze zaropiale i tak jakby wybrzuszone jest ruchliwy ale czasami mam wrazenie jak sie wspina albo stoi na dwoch tylnich lapkach ze traci rownowage czasami sie przewraca raczej nigdy tak nie bylo?? bylam u lekarza twierdzi ze oko moze ropiec od trocin oslabienia troche dziwne stwierdzenie wiecie cos na ten temat??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”