Miesięczny szczurek a smakołyki...

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

p-a-w-e-l
Posty: 18
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 10:55 pm

Miesi?czny szczurek a smako?yki...

Post autor: p-a-w-e-l »

Czy miesięcznemu szczurkowi mogę od czasu do czasu podać jakiś zakazany owoc (kawałek kiełbaski, żółty ser itp.), czy lepiej poczekać, aż trochę podrośnie? Starszy, Damper, regularnie jada np. kiełbasę leśną (dla której gotów zabić), ale teraz, jak doszedł mi nowy maluch to boję się wrzucać np. kiełbaskę do klatki dla Dampera, bo jak jej nie dokończy to Gustaw na pewno nie omieszka tego zrobić...
Pozdrawiam serdecznie!
Paweł
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Miesięczny szczurek a smakołyki...

Post autor: Layla »

Kiełbaski lepiej w ogóle nie dawaj, jest tam mnóstwo soli, przypraw i innych świństw...Żółty ser też jest zbędny moim zdaniem, ze smakołyków ja daję moim szczurkom od czasu do czasu kawałek herbatnika ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
L.
Posty: 298
Rejestracja: pn lis 06, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Olsztyn/Gdańsk
Kontakt:

Miesięczny szczurek a smakołyki...

Post autor: L. »

kiełbache zostaw w spokoju ;d
serka jako rarytas nad rarytasami lepiej go zastąpic suchym chlebkiem albo łyzeczką jogurtu ^^
Hodowla Szczurów Rodowodowych Emerald Moon
http://www.emerald-moon.pl
ze mną: 7 szczurzych dam i 1 kot.
p-a-w-e-l
Posty: 18
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 10:55 pm

Miesięczny szczurek a smakołyki...

Post autor: p-a-w-e-l »

No dobra, ale wciąż nikt mi nie podpowiedział, czy taki miesięczny szczurek może jeść takie wiktuały, czy ma tylko same ziarno...
Pozdrawiam serdecznie!
Paweł
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Miesięczny szczurek a smakołyki...

Post autor: krwiopij »

Mały szczurek powinien mieć zapewnioną urozmaiconą dietę. Pełen zestaw ziarna, świeże owoce i warzywa, nabiał (biały ser, jogurt, gotowane jajko), trochę mięsa (najlepiej gotowanego bez soli i przypraw lub przecier w słoiczku dla dzieci). Możesz dawać mu gotowany ryż, kaszę gryczaną czy makaron. Młody w tym wieku może już jeść to, co dorosły szczur. Kiełbasy nie powinny jeść żadne - ani dorosłe, ani młode.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”