Ryby w diecie szczurów

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Suszone stynki

Post autor: dusiaczek »

że dla żółwia nie znaczy, ze od razu złe. W końcu to rybki. Trafiłam na takie coś: http://forum.szczury.biz/printview.php? ... 4621a59e80 wedle czego można dawać.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Suszone stynki

Post autor: BlackRat »

Trochę odkopię, ale tam jest wyraźnie napisane, że: cytuję"UWAGA!
Rozmawiałam z wetką na ten temat i potwierdziła moje obawy.

Ryby i krewetki są niebezpieczne i powinny raczej rzadko gościć w miskach szczurzych (raz na pół roku)!
Przyczyna jest jedna. Ryby, a także krewtki, koniki morskie etc., najbardziej akumulują w sobie wszystkie syfy, które spływaja do wód. Metale ciężkie, pestycydy, nawozy sztuczne. Które po spożyciu akumulują się w organizmach szczurów. A przeciez szczur mniejszy od człowieka i mniejsza ilość może go zabić.
Akumulacja tych syfów odbywa się w różnych częściach organizmu zwierząt. Niektóre akumulują się w układzie nerwowym.

A chyba nie sądzicie, że stynki przeznaczone dla zwierząt będą z jakichś super czystych zbiorników?
Dlatego, jesli koniecznie chcecie dawac rybki ogonom to najlepiej samemu sobie je zahodowac w akwarium i odławiac. Stynka to tzw. śmieć rybi, żyje w każdych warunkach (słodkowodnych).

A jesli chcecie kupowac bajery szczurom w sklepie to dużo zdrowsze są np. uszy świńskie (też opinia wetki)."
Więc raczej nie powinno się tego dawać, chyba lepiej nie ryzykować, niż potem żałować...?
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Ryby w diecie szczurów

Post autor: Tofcia »

Zamierzam im dać wędzoną makrele :)
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Ryby w diecie szczurów

Post autor: yss »

YYYYY wędzona makrela jest nieprawdopodobnie słona.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Suszone stynki

Post autor: Tofcia »

BlackRat pisze:Trochę odkopię, ale tam jest wyraźnie napisane, że: cytuję"UWAGA!
Rozmawiałam z wetką na ten temat i potwierdziła moje obawy.

Ryby i krewetki są niebezpieczne i powinny raczej rzadko gościć w miskach szczurzych (raz na pół roku)!
Przyczyna jest jedna. Ryby, a także krewtki,
Skoro tak to jak karma Vilmie może byc dobra jak tam składnikiem są krewetki?
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”